- •1. Загальні положення
- •1.2. Аналіз виробничої програми, визначення типу та організаційної форми виробництва
- •Основний час на операції:
- •2.Технологічна частина
- •2.1.Аналіз технологічності конструкції деталі
- •2.2.Службове призначення деталі
- •2.3. Вибір методу отримання заготовки
- •2.5. Розробка варіантів маршрутних технологічних процесів, попередній вибір технологічного обладнання.
- •2.6. Вибір технологічних баз.
- •2.7. Вибір технологічного обладнання.
- •2.8 Розрахунок міжопераційних припусків.
- •2.9. Розрахунок та вибір режимів різання.
- •2.11. Оформлення технологічної документації.
- •3.1 Вибір і обґрунтування принципу дії пристрою
- •3.2 Розрахунок сили затиску заготовки
- •4.Техніко-економічне обґрунтування технологічного процесу.
- •4.1 Розрахунок кількості використаного обладнання.
- •5.Техніка безпеки.
- •Висновки.
Основний час на операції:
Фрезерування однієї площини
То =0,006*120 = 0,72 хв.
Свердління отворів
То =2*0,00052*25*24 * 0,624 хв.
Розсвердлювання отворів
То =2*0,00031*35*20 = 0,434 хв.
Зенкерування отворів
То =2*0,00021*42*20 = 0,3528 хв. Фрезерування необробленої площини
То =0,006* 120 = 0,72 хв.
Фрезерування поверхонь
То =2*0,006* 120 = 1,44 хв.
Фрезерування поверхонь
То =2*0,006*130= 1,56 хв.
h) Чистове фрезерування поверхонь
То =2*0,004*130 = 1,04 хв.
і) Чистове фрезерування поверхонь
To =2*0,004* 120 = 0,96 хв.
Чистове фрезерування поверхонь
То =2*0,004*120 = 0,96 хв. Свердління чотирьох отворів
То =4*0,00052*8*20 = 0,3328 хв. Нарізання в них різі
То =4*0,0004*10*16 = 0,256 хв. Чорнове розвертання отворів
То =2*0,00043*45*20 = 0,774 хв
Чистове розвертання отворів
То =2*0,00086*46*20 = 1,5824 хв.
Чистове шліфування поверхонь 1 по 9-му квалітету точності
То =2*0,0001*150*120 = 3,6 хв.
Чистове шліфування поверхонь 2 по 9-му квалітету точності
То =2*0,0001*150*120 = 3,6 хв.
Основний час фрезерних операцій
Тоф = 0,72 + 0,72 + 1,44 + 1,56 + 1,04 + 0,96 + 0,96 + 3,6 + 3,6 = 14,6 хв.
Основний час свердлильних операцій
Тос = 0,624 + 0,434 + 0,3528 + 0,3328 + 0,256 + 0,774 + 1,5824 = 4,356 хв.
Загальний час операцій: То = 18,9 хв.
Штучний час на всі операції
Т= 1,51*14,6+1,3*4,356 =27,7 хв.
Визначаю необхідну кількість верстатів на кожну операцію
Рі — кількість робочих місць на одну операцію
Шр = (16500*0,72)/(60*2030*0,85) = 0,11475;
Шр = (16500*0,624)/(60*2030*0,85) = 0,09945;
Шр = (16500*0,434)/(60*2030*0,85) - 0,06917;
Шр = (16500*0,3528)/(60*2030*0,85) = 0,05623;
тр = (16500*0,72)/(60*2030*0,85) = 0,11475;
mp = (16500*1,44У(60*2030*0,85) = 0,22949;
тр = (16500* 1,56)/(60*2030*0,85) = 0,24862; mp = (16500* 1,04)/(60*2030*0,85) - 0,16574; тр = (16500*0,96)/(60*2030*0,85) - 0,153; mp = (16500*0,96)/(60*2030*0,85) = 0,153; тр = (16500*0,3328)/(60*2030*0,85) = 0,05304; тр = (16500*0Д56)/(60*2030*0,85) = 0,0408; тр = (16500*0,774)/(60*2030*0,85) - 0,12335; тр = (16500* 1,5824)/(60*2030*0,85) = 0Д5219;
тр = (16500*3,6)/(60*2030*0,85) = 0,57373; тр = (16500*3,6)/(60*2030*0,85) = 0,57373;
Знаходжу значення фактичного коефіцієнта завантаження обладнання
η3φ на кожній операції:
Пз.ф, = 0,11475/1 =0,11475
Лзф. = 0,06917/1 = 0,06917
Пзф. = 0,05623/1 - 0,05623 η3.φ. = 0,11475/1 = 0,11745
Лз.ф. =0.22949/1 = 0,22949
η3φ.β0,24862/1 = 0,24862 Пз.ф. = 0,16574/1 = 0,16574
Лз.ф. = 0,153/1 =0,153
η3φ. = 0,05304/1 = 0,05304
Лз.ф. = 0,0408/1 = 0,0408 Лз.ф. = 0,12335/1 = 0,12335
Лз.Ф.=0,25219/1-0,25219 Пз.ф.=0,57373/1-0,57373
Л з.ф. = 0,57373/1 -0,57373.
Визначаю коефіцієнт закріплення операцій Кз.о.=∑О/∑Р
де: О - кількість всіх операцій;
Ρ - кількість всіх робочих місць.
К = 34/16 = 2,125.
За знайденим значенням 1 < Кзо < 10 визначаю, що виробництво багатосерійне.
Обробка деталей виконується партіями. Кількість деталей у партії визначається за формулою:
n=N∙t/F=1010∙1/250=4
де: n- кількість деталей у партії;
N - кількість деталей у річній програмі; t - 1 - періодичність запуску в днях;
F = 250 - число робочих днів на рік.