- •Міністерство освіти і науки України
- •Практичне заняття 2.
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль II. Діяльність. Практичне заняття 3
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль III. Психологія особистості. Практичне заняття 4
- •Хід заняття
- •2.Які з даних особливостей характеризують людину як особистість, а які як індивіда?
- •Змістовий модуль IV. Психічні пізнавальні процеси Практичне заняття 5.
- •Хід заняття
- •2. Проаналізувати тексти і дати письмову докладну відповідь:
- •Практичне заняття 6.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2.Практичний блок
- •Хід заняття
- •2. Проаналізувати тексти і дати письмову докладну відповідь:
- •Практичне заняття 8.
- •Хід заняття
- •1. Відповісти на запитання тест – опитування за темою.
- •Практичне заняття 10.
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль V. Емоційно – вольові процеси особистості Практичне заняття 11.
- •Хід заняття
- •1. Відповісти на запитання тест – опитування за темою.
- •1.Відповісти на запитання тест – опитування за темою.
- •Практичне заняття 14.
- •Хід заняття
- •Практичне заняття 15.
- •Хід заняття
- •2. Провести комп’ютерне тестування загальних здібностей за методикою г.Айзенка. Структура залікового кредиту курсу
- •Структура залікового кредиту курсу
- •Теми рефератів
- •Перелік питаннь до екзамену з курсу «загальна психологія»
- •Список літератури
- •Додаток а. Вимоги до написання і оформлення рефератів
1.Відповісти на запитання тест – опитування за темою.
2. Провести дослідження типу темпераменту за методикою Г. Айзенка. Отримані дані інтерпретувати разом з викладачем. (Батаршев А.В. Темперамент и характер. Психологическая диагностика. – М.: Изд.-во ВЛАДОС –ПРЕСС, 2001. – С22-32.)
Практичне заняття 14.
(2 години) – 2 бали.
Тема: Характер
Мета заняття: Ознайомитися з основними теоретичними аспектами проблем характеру. Визначити роль характеру в житті та діяльності людини. Виявити закономірності формування рис характеру: тенденція та його інтеграція, нерівномірність розвитку і прояву рис характеру. Ознайомитися з практичними методами вивчення, виховання і самовиховання характеру.
Хід заняття
Теоретичний блок
Дайте загальну характеристику характеру як індивідуально-своєрідної властивості особистості.
В чому полягає взаємозв’язок та відмінність характеру та темпераменту?
Що собою ставить структура характеру, яка її сторона є провідною?
Що є типовим і що є індивідуальним у характері, у якому взаємозв’язку знаходяться типове і індивідуальне в характері людини?
Як виявляється вплив природних і соціальних факторів на характер?
Яким чином виявляється акцентуація характеру?
У чому виявляються властивості характеру?
У яких відносинах між людьми найбільше повно виявляється характер?
Практичний блок
1. Провести дослідження акцентуацій характеру за методикою К.Леонгарда. Результати інтерпретувати разом з викладачем. (Психологические тесты /Под ред. А.А. Карелина: В 2 т. – М., 2001. Т.1. –С.61.)
Практичне заняття 15.
(2 години) – 2 бали.
Тема: Здібності
Мета заняття:Ознайомитися з поняттям здібності. З’ясувати види здібностей та умови їх формування у людей. Виявити індивідуальні відмінності у здібностях людей. Вивчити розвиток і виховання здібностей, а також виявити чинники, які впливають на прискорений розвиток здібностей людини. Ознайомитися з методиками дослідження здібностей.
Хід заняття
Теоретичний блок
Що таке здібності та яке їхнє значення в діяльності людини?
В якому зв’язку перебувають здібності із знаннями, уміннями і навичками?
Які основні компоненти здібностей?
Як поділяються здібності за видами?
В чому виявляються індивідуальні відмінності в здібностях людей?
Що зумовлює розвиток здібностей особистості?
В якому зв’язку перебувають здібності і задатки?
Чим пояснюється розквіт народних талантів у нашій країні?
Як проявляється геніальність?
Теоретичний блок
1.Виписати і дати визначення основним поняттям теми: здібності, якісна характеристика здібностей, кількісна характеристика здібностей, загальні здібності, спеціальні здібності, задатки, обдарованість, талант, геніальність.
2. Провести комп’ютерне тестування загальних здібностей за методикою г.Айзенка. Структура залікового кредиту курсу
Тема |
Кількість годин, відведених на: | |||
Лекції |
Семінарські та практичні заняття |
Самостійну роботу |
Індивідуальну роботу | |
1 семестр | ||||
Змістовий модуль І. Вступ до психології | ||||
Тема 1. Предмет і методи психології. Особливості психічного відображення. |
2 |
2 |
3 |
реферат 1 шт.-10 2 |
Тема 2. Розвиток психіки і свідомості |
2 |
2 |
3 |
2 |
Змістовий модуль 2. Діяльність | ||||
Тема 1. Психологічний аналіз діяльності. |
2 |
2 |
3 |
2 |
Змістовий модуль 3. Психологія особистості | ||||
Тема 1. Особистість та її структура |
2 |
2 |
3 |
2 |
Змістовий модуль 4. Психічні пізнавальні процеси | ||||
Тема 1.Увага |
2 |
2 |
2 |
2 |
Тема 2. Відчуття |
2 |
1 |
3 |
2 |
Тема 3. Сприймання |
1 |
3 |
2 | |
Тема 4. Пам'ять |
2 |
2 |
3 |
2 |
Тема 5.Мислення |
2 |
2 |
3 |
2 |
Тема 6.Уява |
1 |
2 |
1 |
2 |
Тема 7.Мовлення |
1 |
2 |
1 |
2 |
Змістовий модуль 5. Емоційно-вольові процеси особистості | ||||
Тема1. Емоції і почуття |
2 |
2 |
3 |
2 |
Тема 2. Воля |
2 |
2 |
3 |
2 |
Змістовий модуль 6. Індивідуально-психологічні особливості особистості | ||||
Тема 1. Темперамент |
2 |
2 |
3 |
2 |
Тема 2.Характер |
2 |
2 |
3 |
2 |
Тема 3.Здібності |
2 |
2 |
3 |
2 |
Разом за рік |
28 |
26 |
44 |
42 |