- •1. Мета заняття.
- •2. План заняття (розрахунок навчального часу)
- •3. Організаційно-методичні вказівки
- •4. Зміст навчальних питань Вступне слово викладача
- •Порядок проведення семінарського заняття
- •Навчальне питання. 1 Управління як соціальне явище.
- •Принцип поділу влади відповідно до ст. 6 Конституції України.
- •Висновки. Заключне слово викладача
- •Критерії оцінки усних відповідей курсантів
- •Тести-тренінги
- •2. Методи державного управління застосовуються для того, щоб забезпечити:
- •3. Визначте основні властивості правових актів державного управління:
- •4. До основних властивостей правових актів державного управління належать:
- •6. За межами дії правові акти державного управління поділяються на такі, що діють:
1. Мета заняття.
перевірити, розширити, поглибити та систематизувати знання курсантів про поняття управління;
розглянути ознаки, систему та види державного управління ;
організувати дискусію навколо питань, які виносяться на розгляд;
допомогти курсантам у засвоєнні навчального матеріалу;
ознайомити курсантів з навчальною літературою, характером проведення занять та підготовки до них, особливостями поточного та підсумкового контролю;
навчити курсантів загальноприйнятим методам засвоєння нового навчального матеріалу, сприяти системному, науковому, гносеологічному, орієнтовно-цільовому, творчому підходу до вивчення дисципліни;
розвивати дедуктивне мислення курсантів.
2. План заняття (розрахунок навчального часу)
№ п\п |
Навчальні питання |
Розрахунок часу, хв. |
|
Вступ. |
5 |
1 |
Управління як соціальне явище. |
25 |
2 |
Державне управління. |
25 |
3 |
Сутність виконавчої влади. |
20 |
|
Висновки. |
5 |
|
Разом: |
80 |
3. Організаційно-методичні вказівки
Метод проведення: розгорнута бесіда у формі запитань та відповідей, дискусії, полеміки, обміну думок, виступу з рефератами.
Хід заняття:
перевірка наявності особового складу і готовності курсантів до проведення заняття;
оголошення теми, мети заняття та порядку його проведення – вступне слово викладача
Основна частина:
Розгляд навчальних питань семінарського заняття, шляхом виділення з кожного питання окремих, найбільш важливих моментів.
Список основної та додаткової навчально-методичної літератури:
Адміністративне право України: Підручник / За заг. ред.Т.О. Коломоєць. — К.: Істина, 2010. - 480 с.
Адміністративне право : [Навч. Пос.] / О.І. Остапенко, З.Р. Кісіль, М.В. Ковалів, Р.В. Кісіль . – К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність», 2008. – 536 с.
Адміністративне право України: Навчальний посібник / За заг. ред. Т. О. Коломоєць, Г. Ю. Гулєвської. — К.: Істина, 2007. - 216 с.
Колпаков, В.К. Адміністративна відповідальність (адміністративно-деліктне право): навч. посіб. / В.К.Колпаков. — К. : Юрінком Інтер, 2008. — 256 с. — Бібліогр.: с. 247—254.
Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность в Украине: Учебное пособие. Издание второе, дополненное. — X.: «Одиссей», 2006. — 352 с.
Стеценко С. Г. Адміністративне право України; Навчальний посібник-К.: Атіка, 2007.- 624 с.
Ведєрніков Ю.А., Шкарупа В. К. Адміністративне право України: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. —336 с.
Змістовна частина:
визначення місця теми в системі вивчення курсу;
визначення взаємозв’язку з іншими дисциплінами та темами (міжпредметний зв’язок);
надання методології вивчення предмету;
постановка та висвітлення актуальних проблемних питань теми.
Заключна частина.
формулюються висновки з розглянутої теми;
визначаються завдання для самостійної роботи, даються методичні рекомендації щодо самостійного опрацювання питань теми;
рекомендуються літературні та інші джерела для додаткової самостійної роботи (з наведеного переліку);
даються відповіді на запитання.