Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
уроки.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
89.09 Кб
Скачать

Урок 134 (письмо) Тема. Письмо великої букви й («йот»), буквосполучень йо. Розвиток зв’язного мовлення

 

Урок 134 (письмо)

Тема. Письмо великої букви Й («йот»), буквосполучень йо. Розвиток зв’язного мовлення

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви Й («йот»), писати її в рядках зошита у поєднанні з іншими буквами; розвивати артикуляцію, спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.

Обладнання: зразок рукописної букви Й («йот»); фішки для складання звукових моделей слів; картки для вправ «Читай швидко, вимовляй чітко», «Піжмурки».

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

— Діти, сьогодні ви навчитеся писати велику букву Й («йот»), дізнаєтесь, із яких елементів вона складається.

III. Актуалізація опорних знань учнів

1 Вправа «Читай швидко, вимовляй чітко»

— Прочитайте швидко та чітко слова і скажіть, якими буквами вони відрізняються.

Край — кран гай — чай

білка — булка лід — дід

клен — клей корж — йорж

гора — нора манка — банка

2 Розгадування головоломки

— Прочитайте ім’я, яке заховалось у кружечках. (Йосип)

IV. Демонстрація зразка рукописної літери у сітці зошита

— Щоб написати це ім’я, слід навчитися писати велику букву Й («йот»). (Учитель показує зразок літери.)

V. Аналіз графічної будови з переліком елементів

— Велика буква Й («йот») складається з трьох елементів: двох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі, унизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга заокруглю­ється тільки внизу праворуч. Третій елемент — коротка горизон­тальна вигнута лінія.

Алгоритм написання великої букви Й («йот»)

VI. Засвоєння конфігурації літери

1 Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів

2 «Письмо» учнями в повітрі букви Й («йот») під рахунок раз-і, два-і, три з орієнтацією на показ учителя (учитель стоїть спиною до класу)

3 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою основою)

VII. Вправи з письма

1 Обведення поданих у зошиті контурів елементів літери

Пальчикова гімнастика

«Річка» — хвилястий, плавний рух розслаблених кистей рук.

«Рибка». Вихідне положення: випрямлені долоні притиснуті одна до одної. Пальці спрямовані вбік «від себе». Повертати зімкнуті долоні вправо та вліво, імітуючи рухи риби хвостом.

Хвостиком б’є наша рибка маленька,

В річці живе ця манюня гарненька.

2 Обведення літери за поданим у зошиті контуром та пунктирним зображенням

3 Вправа «Піжмурки»

— Прочитайте слово, яке заховалось серед букв Й («йот»).(Лікувати)

Й ЛЙ Й ІЙ К У Й В Й А Й Й Т Й И Й

4 Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зразком. Аналіз помилок

5 Дописування рядка літери (друга частина рядка — письмо під такт)

6 Гра «Хто більше?»

— Утворіть слова з літер слова лікувати. (ліки, кіт, кит, вік, лак, кут...)

7 Письмо буквосполучення йо

8 Словникова робота

Вартую — охороняю.

Плига — стрибає, підстрибує.

9 Звуко-буквений аналіз слів-відгадок з побудовою схем фішками і викладанням з букв розрізної азбуки

На зеленому лужку

Плига сірий в кожушку.

Куций хвостик, довгі вушка,

В луб’яній живе хатинці. (Зайченя)

І ввечері, і зранку

Вартую я на ґанку.

Не кусаю, не гарчу,

В дім чужих не пропущу. (Замок)

10 Списування речення з друкованого тексту

Фізкультхвилинка

З братом ми були у лісі,

Гриби збирали на узліссі,

Дві корзини чималі

Ми додому притягли!

11 Читання тексту вчителем з прописів

— Що трапилось з Йосипом?

— Що зробила мама?

— Чим вона лікувала хлопчика?

— Чому ранку слід лікувати йодом?

12 Списування з друкованого тексту

13 Складання речення зі словом йод. Запис моделі речення

— Складіть речення про лікувальні властивості йоду.

VIIIПідсумок уроку. Коментар учителя до роботи учнів та її результатів

— Яку букву навчилися писати?

Які слова з нею писали? Урок № 58 Письмо великої літери Л («ел»)

Урок 58 (письмо)

Тема. Письмо великої літери Л («ел»)

Мета: вчити писати велику букву Л («ел»); формувати вміння диференційованого написан­ня великих і малих букв; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами слова, дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність.

Обладнання: предметні малюнки (м’яч, апельсин, лимон, буква «и», ножиці, автобус), демонстра­ційні картки з друкованими й рукописними літерами, фішки для звукових моделей, зошит із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку