Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

заняття

.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
35.33 Кб
Скачать

Тема заняття : «Зростаємо охайними»

Мета:закріпити назви частин тіла та обличчя ,розширити уявлення дітей про необхідні культурно-гігієнічні навички,предмети гігієни та їх призначення,учити дітей стежити за своїм зовнішнім виглядом,продовжити розвивати мовлення малят,навчати їх відповідати на запитання дорослого та відгадувати загадки;створювати емоційно-позитивну атмосферу у групі.

Обладнання:сюжетні ілюстрації за темою заняття,предмети гігієни (мило,рушник,зубна щітка,гребінець,лялька,торбинка).

Словник : «мило», «рушник», »зубна щітка», »гребінець».

Хід заняття

Перед дітьми – лялька,використана на минулому занятті.

Вихователь :Малята, нині знову у нас в гостях маленька лялька Ната,яку треба всього навчити,все їй розказати та все показати. Чого Ви навчили Нату на минулому занятті ?(Одягатися,роздягатися,складати одяг)Правильно,а сьогодні ми продовжуємо навчати ляльку Наточку бути хорошою,вихованою та охайною .А допоможе нам в цьому чарівна торбинка.

Гра «Що в торбинці?»

Педагог показує дітям торбинку та продовжує розмову.

Що за торба?Дивина!

Звісно,не проста вона,

Бо лежать в торбинці речі,

Що потрібні і малечі,

І дорослим. Всі малята

Ці предмети мають знати

Так давайте гру почнемо,

До торбинці зазирнемо,

Будем речі діставати,

Будемо їх називати.

І розкажемо ж до того,

Що у нас тут і для чого.

Педагог пропонує кільком дітям (за бажанням) підійти до торбинки,витягти по одному предмету,назвати його і розказати (при необхідності за допомогою дорослого) про його призначення. В обговоренні кожного предмета можуть взяти участь і інші малюки.

Вихователь : Малюки,ви всі вмієте вмиватись з милом? (Так)Під час ранкового вмивання ,що слід умити водичкою з милом?(Щоки,чоло,вушка)Молодці.

Фізкультхвилинка

Миють,миють,діти личка,

Миють вушка,миють щічки,

Миють шийку ,рученята –

Люблять вмитися малята.

Педагог пропонує деякім дітям вмити ляльку Нату. Малята виконують завдання,коментуючи його :»Я мию Наті обличчя,вушки,очі та щоки».

Вихователь : Маля,умиватися слід кожного дня?(Так) Для чого ми вмиваємося?(Щоб бути чистими) Звичайно.

Умиватися - це діло

Допоможе в цьому - ..(мило).

Дорослий кладе мило на стіл перед дітьми.

Потім дорослий пропонує іншій дитині дістати з торбинки інший предмет. Дитина дістає рушничок.

Вихователь : Що це?(Рушничок)Малята,навіщо потрібен рушничок?(Втиратися після купання та вмивання). Подивіться який рушничок?(Пухнастий,чистий,м’якенький).Розкажіть,що ми витираємо рушничком після вмивання? Після купання?(Відповіді дітей)

Вихователь : А кого ми утремо рушничком?(Ляльку Нату)

Кілька малят показують на собі і ляльці як слідує користуватися рушничком. Для чого ми утираємось рушничком?(Щоб бути чистими)

Потім діти дістають з торбини інший предмет – зубну щітку.

Вихователь : Що це таке?Хто скаже,дітки?(Зубна щітка)Правильно!Для чого нам потрібна зубна щітка?(Чистити зуби) Так. Хто знає коли треба чистити зубки?(Вранці і ввечері).Так. Якщо кожного дня ми будемо чистити зубки ,якими вони будуть?(Чистими,білими,блискучими)Ви вмієте чистити зубки?Покажіть Наточці,як ви вмієте добре чистити зубки.

Вихователь: Ната,зрозуміла як правильно чистити зубки. Зубна щіточка має бути у кожного своя.

А зараз настав час,знову зазирнути до торбинки. Там здається ще,щось є!(Дитина витягає з торбинки гребінець) Що це?(Гребінець)Для чого він нам потрібен?(Розчісувати волосся) Молодці,малята!

Педагог продовжує читати твори за темою.

П.Воронько.

Кучерявий баранець

Кучерявий баранець,

Мекав:»Дайте гребінець.

Я гладеньким хочу стати».

І сказала добра мати:

«Не пригладжуй чуба,нащо –

Кучерявим бути краще»!

Баранцеві до лиця

Не вживати гребінця».

Але ти не баранець –

Треба мати гребінець.

Вихователь пропонує дітям показати ляльці,як використовується гребінець. Кілька малят показують це на собі,деякі на ляльці.

Вихователь: Діти,усі ви сьогодні розповідали Наті, як важливо бути чистою та охайною. Розкажіть,що ви навчили робити ляльку для цього?(Умиватись,витиратись,чистити зубки,розчісувати волосся) Які помічники у нас для цього є?(Мило,рушник,зубна щітка,гребінець)

Педагог хвалить дітей за уважність. Заняття закінчується.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]