Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні фізіологія.docx
Скачиваний:
63
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
561.65 Кб
Скачать

VI Поточний контроль виконання роботи

Оформлення роботи:

1. Записати зміст проби Лєтунова

2. Виконати пробу Лєтунова

4. Занести отримані данні у зведену таблицю.

5. Користуючись оціночними таблицями скласти оцінку реакції серцево-судинної системи на фізичне навантаження.

6. Обговорення отриманих результатів.

7. Заключення.

8. Рекомендації.

VII Узагальнення та систематизація вмінь і навичок:

Дайте письмові відповіді на контрольні питання:

1. Кров. Значення крові

2.Кількість і склад крові

3.Плазма крові

4.Форменні елементи крові. Вікові особливості.

5.Швидкість зсідання еритроцитів. Вікові особливості.

6. Згортання крові.

7. Групи крові. Переливання крові.

8. Малокрів'я та його профілактика

VIII Підведення підсумків заняття: обговорюються досягнуті студентами результати, повідомляються оцінки

IX Видача завдання до самостійної підготовки:

Самостійна студентська робота №13:Вікові анатомо-фізіологічні особливості крові. Імунітет.

Практична робота № 7 (Семінар)

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

ІІ Тема: Імунітет. Профілактичні щеплення.

Мета: Ознайомлення з формами імунітету та графіком профілактичних щеплень.

ІІІ Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань студентів:

1. Назвіть вченого, який відкрив імунітет.

2. Для чого потрібний імунітет

IV Зміст основної частини заняття

1.Імунітет. Форми імунітету:

а) природний імунітет;

б)набутий імунітет;

2. Механизм імунітету;

3.Запалення і фагоцитоз

4.Регуляція імунітету

5.Барєрна функція імунітету

7.Профілактичні щеплення. Графік профілактичних щеплень.

V Підведення підсумків заняття: обговорюються досягнуті студентами результати, повідомляються оцінки

VІ Видача завдання до самостійної підготовки:

Самостійна робота №14: Вікові анатомо-фізіологічні особливості розвитку серцево-судинної системи.

Практична робота №8

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

ІІ Тема: Оцінка функціональних можливостей серцево-судинної системи на основі ортостатичної проби.

Мета:

Дати студентам навички визначення функціональних можливостей серцево-судинної системи на ортостатичну пробу.

Обладнання:

Секундомір, сфігмоманометр, або тонометр та фонендоскоп, одіяла.

ІІІ Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань студентів:

Для проведення цієї роботи необхідно повторити теоретичні питання:

1. Що таке пульс, його характерні ознаки?

2. Яка методика вимірювання пульсу?

3. Що таке артеріальний тиск та його види?

4. Які методики для вимірювання артеріального тиску існують?

5. В чому сутність методу Короткова, чому його називають аускультативним?

6. Методи визначення реакції пульсу та його математична обробка.

7. Методи визначення реакції АТ та його математична обробка.

Умови роботи:

1.Функціональні проби проводяться на студентах при однократному дослідженні.

2. При обстеженні учнів краще використовувати час до початку уроку фізкультури.