- •IV. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Халықтың орналасу себептері.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Қазақстан ұлттары
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Еңбек ресурсы
- •Қалалардың пайда болу себептері.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Сарамандық жұмыс №4
- •Жоспары.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Химия өнеркәсібі
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Көлік кешені
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Техникалық дақылдар.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Мүйізді ірі қара
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Жеңіл өнеркәсіп
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Тамақ өнеркәсібі.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Орталық Қазақстан шаруашылығы
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Шығыс Қазақстан шаруашылығы
- •Егіншілік:
- •Темір жол:
- •Автомобиль жолы:
- •Өзен жолы:
- •Жеңіл өнеркәсіп:
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Шығыс Қазақстан шаруашылығы
- •Егіншілік:
- •Темір жол:
- •Автомобиль жолы:
- •Өзен жолы:
- •Жеңіл өнеркәсіп:
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Батыс Қазақстан шаруашылығы
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Солтүстік Қазақстан шаруашылығы
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Оңтүстік Қазақстан шаруашылығы
- •Темір жол:
- •Жоспары.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •Қазақстан
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •V. Қорытындылау, бағалау.
- •Vі. Үйге тапсырма беру.
- •1.Қазақстанның жалпы жер аумағы Азия жерінің қанша пайызын алып жатыр?
Етті
сүтті ірі қара-Шығ.
Қаз. Алматы, Оңт. Қаз. Қостанай, Ақмола,
Солт. Қаз. обл/да өсіріледі.
Сүтті
етті ірі қара-Қала
маңы шаруашылықты аудандарда өсіріледі.Мүйізді ірі қара
5. Кестемен жұмыс.
Оқулықтың 64-бетіндегі, 5-кесте арқылы қазақы жылқы тұқымдарының таралуын түсіндіру.
Қорытындылау.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
1. Б.Ү.Ү. кестесі.
Білгенім |
Үйренгенім |
Үйренгім келеді |
|
|
|
V. Қорытындылау, бағалау.
VІ. Үйге тапсырма беру.
Үйге: Қазақстанның мал шаруашылығы.
Бекітемін:
Сабақ№_____19___ Сыныбы__9_______ Күні_________
Сарамандық жұмыс 7
Тақырыбы: Қазақстанның агроөнеркәсіптік кешені.
Мақсаты: Қазақстанның агроөнеркәсіптік кешенінің құрылымын, маңызын, негізгі салаларын, орналасу ерекшеліктерін анықтау.
Көрнекілік: Атлас, глобус, Қазақстанның экономикалық картасы т.б.
Жоспары.
1. Өсімдік шаруашылығының салаларына, таралу аймақтарына сипаттама.
Өсімдік шаруашылығы.
Дәнді дақылдар Бау-бақша Жемшөптік Техникалық
2. Кестедегі мәліметтер негізінде мал шаруашылығының графигін салу.
Қой, ешкі (мың) |
Мүйізді ірі қара (мың) |
Жылқы (мың) |
Түйе (мың) |
Құс (млн) |
12148,6 |
2272,3 |
1061,8 |
113,8 |
25,0 |
Бекітемін:
Сабақ№_____20___ Сыныбы__9_______ Күні_________
Тақырыбы: Жеңіл өнеркәсіп.
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға Қазақстанның жеңіл өнеркәсібі құрылымы, салалары, таралу аймақтары жөнінде түсіндіру.
Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Болжамдап отырған нәтиже: Қазақстанның жеңіл өнеркәсібімен танысқан тұлға.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Тірек-сызбамен жұмыс.
2. Әңгіме-дәріс. 5. Топтастыру.
3. Кестемен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. Сұрақ-жауап.
Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. Әңгіме-дәріс.
2. Топтастыру.
3. Кестемен жұмыс.
4. Тірек-сызбамен жұмыс.
Қорытындылау.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
1. Сұрақ-жауап.
V. Қорытындылау, бағалау.
Vі. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. Сұрақ-жауап.
1. Мал шаруашылығы салалары?
2. Қой шаруашылығы?
3. Мүйізді ірі қара?
4. Жылқы шаруашылығы?
5. Қосалқы мал шаруашылығы?
Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. Әңгіме-дәріс.
Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.
2. Топтастыру.
Топтастыру арқылы жеңіл өнеркәсіп салаларын түсіндіру.
3. Кестемен жұмыс.
Оқулықтың 71,73-беттеріндегі, 8-кесте мен 6-сурет арқылы жеңіл өнеркәсіп құрылымымен матаны жасап шығару процесін түсіндіру.
4. Тірек-сызбамен жұмыс.
Тірек-сызба арқылы жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарының орталықтарын түсіндіру.