Новая папка_1 / середа 11.03 / читання 11.03
.docxДата: 11.03.15
Назва предмету: Читання
Затверджую:
Тема: Опрацювання казки М. Коцюбинського «Про двох цапків»
Мета: ознайомити учнів з казкою М. Коцюбинського; розвивати й удосконалювати техніку читання, логічне мислення, творчі та пізнавальні здібності учнів; виховувати доброту, чемність, поступливість, повагу одне до одного.
Обладнання: портрет, підручник, додатковий матеріал
Хід уроку:
I. Організація класу
2. Перевірка домашнього завдання.
- Діти, як називається вірш, який ви читали вдома?
- Про що він?
- Хто написав цей вірш?
- Яке справжнє ім’я Лесі Укарїнки7
II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи
1. Робота над скоромовкою
Цап до цапа в гості йшов,
Цап дороги не знайшов.
2. Звукова зарядка.
Назвіть голосні у слові Леся; скільки звуків позначає буква ї в слові Україна.
3. Робота над чистомовкою
Ло-ло-ло — сонечко зійшло.
Рі-рі-рі — тепло надворі.
Ра-ра-ра — весела дітвора.
ру-ру-ру — грається у гру.
4. Читання тексту «Леся Українка» і вірша Т. Шевченка «Вишеньки»
Фізкультхвилинка
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1. Гра «Жук-буквоїд»
-
Вставте букви, яких бракує.
Ц…п…к, к…з…чк… .
2. Робота над загадкою
3 бородою народився,
Та ніколи не голився. (Цап)
Сьогодні ми прочитаємо казку українського письменника Михайла Коцюбинського «Про двох цапків»
3. Читання тексту вчителем
Опрацювання казки М. Коцюбинського «Про двох цапків»
-
Про кого прослухали казку?
-
Які наміри були у цапків?
-
Яка була кладка?
-
Чим завершилася зустріч цапків?
4. Словникова робота.
- Хоче цапок через річку перебратися, а сам не розуміє, що означає слово перебратися. (Перейти)
- Ступили цапки на кладку, а що воно таке, не знають. (Невеликий
місток)
- Кладка вузька, а цапки не розуміють, яка саме. (Неширока)
- Поясніть цапкам, що означає слово заждати? (Зачекати)
5. Читання тексту учнями
А) Гра «Бджілки»
- Чи сподобалися вам цапки?
- Якими ви їх уявили? (Уперті, невиховані, нерозумні, забіяки...)
Б) «ланцюжком».
-
Що сталося із цапками, коли вони не поступилися місця один одному?
6. Робота над ілюстрацією
-
Розгляньте ілюстрацію до казки. Який саме момент на ній зображено?
-
До малюнка доберіть речення з казки.
7. Удосконалення техніки читання. Відшукування речень за початком.
-
Я читатиму початок, а ви — кінцівку речення.
Така вузенька... (що тільки один може перейти, а двом тісно). І той хоче... (через річку перебратися, і другий).
Ступили обидва... (цапки на кладку, зійшлись посередині та й ну один одного лобами та рогами бити).
IV. Підсумок уроку
- Яку казку читали на уроці?
- Хто її автор?
- Чого нас навчила ця казка? (Бути поступливим, розумним, не гарячкувати.)