Податкова система
-
Згрупуйте наведені нижче податки за рівнем встановлення та розрахуйте їх обсяг за кожною визначеною групою.Вихідні дані:
Податок на доходи фізичних осіб – 50,0 млрд. грн. Податок на прибуток підприємств -125,0 млрд. грн. ПДВ -150,0 млрд. грн. Акцизний податок - 40,0 млрд. грн. Єдиний податок з юридичних осіб - 1,5 млрд. грн. Єдиний податок з фізичних осіб – 2 млрд. грн. Туристичний збір - 0, 5 млрд. грн. Плата за землю – 10, 5 млрд. грн. Податок на нерухомість відмінний від земельної–0,5 млрд. грн.
Державні |
Місцеві |
Податок на доходи фіз. осіб – 50,0 |
Туристичний збір - 0, 5 млрд. |
Податок на прибуток підприємств -125,0 млрд. грн |
Єдиний податок з фізичних осіб – 2 млрд. грн. |
Податок на додану вартість -150,0 млрд. г |
Податок на нерухомість відмінний від земельної 0,5 |
Акцизний податок - 40,0 млрд. |
Єдиний податок з юр.-1,5млрд. |
Плата за землю – 10, 5 млрд. грн. |
|
-
Згрупуйте наведені нижче податки за формою оподаткування та розрахуйте їх Вихідні дані:
Податок на доходи фізичних осіб – 50,0 млрд. грн. Податок на прибуток підприємств -150,0 млрд. грн. Податок на додану вартість -120,0 млрд. грн. Акцизний податок - 40,0 млрд. грн. Єдиний податок з юридичних осіб - 1,5 млрд. грн. Єдиний податок з фізичних осіб – 2 млрд. грн. Ввізне мито – 12,5 млрд. грн.
Вивізне мито – 1,6 млрд. грн. Податки на власність – 1,5 млрд. грн.
Ресурсні платежі – 15,0 млрд. грн.
Прямі |
Непрямі |
Податок на доходи фізичних осіб – 50,0 |
ПДВ -120,0 млрд. грн. |
Єдиний податок з юр.осіб - 1,5 млрд. |
Вивізне мито – 1,6 млрд. |
Податки на власність – 1,5 млрд. г |
Ввізне мито – 12,5 млрд. |
Ресурсні платежі – 15,0 млрд. грн. |
Акцизний податок - 40,0 |
Податок на прибуток підприємств -150 |
|
Єдиний податок з фізичних осіб – 2 |
|
-
Згрупуйте наведені нижче податки за економічним змістом об’єкта оподаткування. Податок на доходи найманих працівників – 50,0 млрд. грн. Податок на прибуток приватних підприємств -43,0 млрд. грн. Податок на додану вартість -150,0 млрд. грн. Акцизний податок - 40,0 млрд. грн. Єдиний податок з юридичних осіб - 1,5 млрд. грн. Плата за землю – 0,8 млрд. грн. Ввізне мито – 10,5 млрд. грн. Податок на нерухомість відмінний від земельної ділянки – 1,0
Податок на доходи |
Податок на майно |
Податок на спожи |
Податок на доходи найманих працівників – 50,0 млрд. грн. |
Податок на нерухомість відмінний від землі |
Податок на додану вартість -150,0 млрд. грн. |
Єдиний податок з юридичних осіб - 1,5 |
Плата за землю – 0,8 млрд. грн. |
Ввізне мито – 10,5 млрд. грн. |
Податок на прибуток приватних підпр -43,0 |
|
Акцизний податок - 40,0 млрд. грн. |
-
Обчисліть суму податку на додану вартість, що належить до сплати в бюджет виробничим підприємством.
1.1 Виручка:
Назва |
Обсяг продажу |
Ціна за одиницю (без ПДВ) |
А |
200 |
120 |
Б |
300 |
115 |
В |
400 |
50 |
Із загального обсягу виручки 10000 грн. отримано від експорту
Виручка = 200*120 + 300*115 + 400*50 = 78500 грн.
Виручка за вирахуванням експорту = 78500 – 10000 = 68500 грн.
ПДВ = 68500 * 0,2 = 13700 грн.
1. 2. Вартість оплачених транспортних послуг (з ПДВ) 30000 грн.
ПДВ = 30000 / 6 = 5000 грн.
1. 3. Вартість придбаних напівфабрикатів (без ПДВ) 40 000 грн.
ПДВ = 40000 * 0,2 = 8000 грн.
1. 4. Недоїмка ПДВ за попередній період 1300 грн.
Податкове зобов’язання = 13700 грн
Податковий кредит = 5000 + 8000 = 13000 грн.
ПДВ = Податкове зобов’язання – Податковий кредит + Недоїмка
ПДВ = 13700 – 13000 + 1300 = 2000 грн.
-
Обчислити суму податку на додану вартість, що належить до сплати в бюджет торгівельним підприємством на основі придбання й реалізації товарів:
Товар |
Закупівельна вартість з ПДВ, тис.грн. |
Торг.націнка, % |
А |
230 |
15 |
Б |
640 |
20 |
В |
120 |
12 |
ПДВ в закупівельній вартості:
Товар А = 230 / 6 = 38,3 тис.грн.
Товар Б = 640 / 6 = 106,7 тис.грн.
Товар В = 120 / 6 = 20 тис.грн.
Закупівельна вартість без ПДВ = Вартість товару - ПДВ
Товар А = 230 – 38,3 = 191,7 тис.грн.
Товар Б = 640 – 106,7 = 533,3 тис.грн
Товар В = 120 – 20 = 100 тис.грн.
Вартість з торговою націнкою = Закупівельна вартість без ПДВ * (1+Торгова націнка)
Товар А = 191,7 * 1,15 = 220,46 тис.грн.
Товар Б = 533,3 * 1,2 = 639,96 тис.грн.
Товар В = 100 * 1,12 = 112 тис.грн.
Нарахування ПДВ на вартість товарів = Вартість з націнкою * 0,2
Товар А = 220,46 * 0,2 = 44,09 тис.грн.
Товар Б = 639,96 * 0,2 = 127,99 тис.грн.
Товар В = 112 * 0,2 = 22,4 тис.грн.
Всього = 44,09 + 22,4 + 127,99 = 194,48 тис.грн.
Кінцева вартість товарів = Вартість з торговою націнкою + ПДВ
Товар А = 220,46 + 44,09 = 264,55 тис.грн.
Товар Б = 639,96 + 127,99 = 767,95 тис.грн.
Товар В = 112 + 22,4 = 134,4 тис.грн.
Отже, в бюджет необхідно сплати ПДВ у сумі 194,48 тис.грн.