Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
868_Урок 2. Утворення Єгипетської держави..doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
21.08.2019
Размер:
83.46 Кб
Скачать

6

Урок 2. 06.10.2010

Тема : Утворення Єгипетської держави.

Мета: 1. Ознайомити учнів з особливостями виникнення перших держав у Єгипті, з утворенням єдиної держави та з культом фараона.

2. Розвивати уміння учнів працювати з історичною картою, текстом підручника, аналізувати схеми та малюнки, робити висновки.

3. Виховувати працелюбність, відповідальність, організованість та сприяти пробудженню інтересу до вивчення історії.

Тип уроку: урок формування і вдосконалення вмінь та навичок.

Обладнання: Мультимедійна дошка, підручник, атласи, листи зі схемами обличчя людини для визначення її настрою, листи із визначеннями понять на магнітній дошці та план уроку.

Хід уроку.

І. Оргмомент ( проводиться на перерві). Підготовка класу до уроку, визначення кількості учнів, присутніх на уроці та причини відсутності учнів, якщо такі є.

ІІ. Привітання. Добрий день. Мені дуже цікаво, який у вас настрій? Намалюйте, будь ласка на папірцях, які є у вас на парті, обличчя, яке покаже як ви себе відчуваєте.

( Слайд 1. Три обличчя, які відображають радість, страх, сум.)

( Учитель коротко аналізує малюнки учнів ).

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Усне бліц - опитування. « А тепер давайте пригадаємо…» ( Слайд 2. Географічне положення Єгипту.)

  1. Яку тему ми вивчаємо? ( Давній Єгипет)

  2. Про що ми говорили на минулому уроці? ( Про географічне положення, господарство та населення Єгипту)

  3. На якому материку знаходиться Єгипет? ( В Африці)

  4. В якій частині Африки? ( У Північно-Східній )

  5. В долині якої річки розкинулася Єгипетська держава? ( Ніл )

  6. Чим унікальна ця річка? ( Найдовша річка світу – 6 695 км.)

  7. Яку роль вона відіграє у житті єгиптян? ( Її водами зрошуються поля, завдяки її розливам утворився легкий родючий ґрунт « лес». Ніл використовують також для перевезення товарів та для подорожей. У її водах водиться риба, яку виловлюють, по берегам росте очерет, на якому писали, водяться звірі, на яких полювали. )

  8. Чому землеробство в Єгипті було зрошувальним – іригаційним? ( Тому, що без штучного зрошування, тобто прокладання каналів, зведення дамб неможливо було отримувати хороші врожаї.)

  9. Як називається пристрій для підняття води в Єгипті? ( Шадуф )

  10. Що вирощували в Єгипті? ( пшеницю, ячмінь, овочеві культури, фінікові пальми, фіги, виноград…)

  11. Яких тварин розводили? ( Биків, корів, віслюків, домашніх птахів – гусей, качок…)

  12. Як називається виготовлення різноманітних предметів? ( Ремесло)

  13. Назвіть декілька видів ремесел ( ткацтво, гончарство, ковальства, каменярство…)

  14. Як одягалися єгиптяни? ( Чоловіки носили спідниці до колін, жінки – одяг з білого полотна, що нагадував сарафан, взували сандалі лише, коли виходили з двору, а так ходили босі.)

  15. Що вони їли? ( Ячмінні та пшеничні перепічки, каші, сушену рибу, овочі, сир, фрукти, пили молоко, пиво, вино.)

  16. Чому єгиптяни голили голови і носили перуки? ( Учні пропонують свої варіанти відповіді )

  17. Чому фараони прив’язували собі бороди? ( Бороди в єгиптян не росли, але вони вважалися прикметою богів чи царів.)

  18. Якими орденами фараони нагороджували сміливих воїнів ( Золотими орденами Мухи та Лева.)

  19. Чим будинки єгиптян відрізнялись від сучасних європейських?

( Виготовлялися з сирцевої ( невипаленої) цегли, дах плескатий, стіни розписані малюнками…)

ІV. Мотивацівя навчальної діяльності. Евристична бесіда.( Слайд 3 ).

- Дивлячись на слайд, назвіть, будь ласка, основні категорії населення

Давнього Єгипту. Перекладіть їх назви з російської на українську мову.

- Які з них – багаті, а які – бідні люди ?

- Кого було більше – багатих, чи бідних людей?

- Поясніть, як невелика кількість багатих людей примушувала коритися, поважати себе, працювати на себе тисячі бідних людей? Завдяки чому?

( Слайд 4.Єгипетська держава.)

  • Чи було таке в первісному суспільстві? ( Ні. В первісному суспільстві не було нерівності, приватної власності, експлуатації людини людиною.)

  • Існували в первісному суспільстві держави? ( Ні )

  • Чи погоджуєтеся ви з таким твердженням : « Первісне суспільство відрізняється від цивілізованого тим, що в цивілізованому суспільстві існують держави, а в первісному – ні.) Цивілізація – це рівень розвитку суспільства на час створення держави.

  • Суспільство Давнього Єгипту було цивілізованим? ( Так )

Отже в Давньому Єгипті існували держави.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]