- •План уроку
- •Хід уроку
- •Організація класу.
- •Актуалізація і корекція опорних знань. Експрес - опитування
- •Повідомлення теми, мети, завдань і мотивація навчальної діяльності.
- •Вивчення нового матеріалу, сприйняття і первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв’язків і відносин в об’єктах вивчення.
- •Узагальнення і систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до знань.
- •Підсумок уроку, домашнє завдання.
- •Сюрприз
Тема уроку: Поняття про стиснення даних. Архівація файлів. Програми для роботи з архівами. Створення архіву. Додавання файлів до архіву. Перегляд вмісту архіву. Вилучення та переписування файлів із архіву.
Мета уроку:
Навчальна:
ознайомити учнів з поняттями – стиснення даних, архівація файлів, програми для роботи з архівами, створення архіву, додавання файлів до архіву, перегляд вмісту архіву, вилучення та переписування файлів із архіву;
показати учням практичне застосування базових знань та вмінь на практиці;
Підвищити в учнів рівень засвоєння матеріалу з теми «Архівація файлів».
Розвиваюча мета:
Розвинути творчі здібності дитини;
Надати можливість учням проявити свої інтелектуальні здібності, розкрити багатогранність своїх інтересів;
Розвинути в учнів увагу, спостережливість, пам'ять, творче і логічне мислення;
Розвинути в учнів пізнавальний інтерес;
Розвинути в учнів навики роботи з інформацією та навики узагальнення обробки інформації.
Виховна мета:
Формування в учнів наукового світогляду;
формувати в учнів навиків роботи в групах та їх взаємної відповідальності;
формування у учнів почуття колективізму та комунікативних здібностей;
формування у учнів пунктуальності, уважності, акуратності;
сприяти розвитку ситуації успіху.
Дидактичні матеріали: роздруковані таблиці для заповнення, кросворд, ромашки з написаними іменами вчителя та учнів, книги, матеріали для демонстрації: диск, ручка, інструкція, малюнок, платок із зав’язаними ґудзиками, касета, ножиці, газета.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Методи уроку: робота в групах, індивідуальна робота.
План уроку
Організація класу.
Актуалізація і корекція опорних знань.
Повідомлення теми, мети, завдань і мотивація навчальної діяльності.
Вивчення нового матеріалу, сприйняття і первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв’язків і відносин в об’єктах вивчення.
Узагальнення і систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до знань.
Підсумок уроку, домашнє завдання.
Хід уроку
Організація класу.
На дошці: тема, девіз та емблема уроку.
Робочі столи учнівських комп’ютерів мають вид:
Слово вчителя: Добрий день, діти. Мене звати Наталія Олегівна. Я – вчитель інформатики Комп’ютерного Центру (бейджик). Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Незвичайний для вас, тому що у вас новий, незнайомий вчитель, незвичайний для мене, тому що у мене нові, незнайомі учні. Але на найближчі 45 хвилин ми повинні стати єдиною командою, ми повинні навчитися розуміти одне одного. Тому символом нашого уроку я обрала ромашку, в центрі якої знаходиться вчитель, а від вчителя відходять пелюстки – це ви, мої учні.
На кожному пелюстку цієї ромашки написані ваші імена. У кожного з вас на столі є така ж ромашка, але зменшена. На протязі всього уроку ви повинні на цьому листі ставити «+» за кожну правильну відповідь. А в кінці уроку ми виведемо рейтинг вашої активності на уроці.
Я бажаю і вам, і собі успіху на цьому уроці! Сподіваюсь, ви пам’ятаєте правила поведінки на уроці: обов’язково піднімати руку, не викрикувати, не хвилюватися. На нашому уроці присутні гості - це представники міського відділу освіти, методичного кабінету, вчителі інформатики.
Актуалізація і корекція опорних знань. Експрес - опитування
Наведіть приклади носіїв інформації. (книга, зошит, комп’ютер, людина, малюнок, схема)
Виберіть предмети, які є носіями інформації. (На столі лежать: книги, диск, ручка, інструкція, малюнок, платок із зав’язаними ґудзиками, касета, ножиці, газетаз завя, носіями інформації.
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 )
Повідомлення теми, мети, завдань і мотивація навчальної діяльності.
Чи потрібно інформацію зберігати?
Як в минулому люди зберігали інформацію? (наскальні малюнки, пісні, легенди, але висікати малюнки це трудомісткий процес, а пам’ять людини не в змозі зберігати великі обсяги інформації, з часом люди навчились писати на папірусі, папері, пізніше створили типографський станок та з’явились друковані книги)
Які ви знаєте сучасні носії інформації? (диски, фото, відео, комп’ютер – вони дозволяють зберігати досить великі обсяги інформації) У кожного з вас є домашні архіви з фотографій, відео, книжок…
Порівняйте інформаційні потоки минулого та сьогодення.
Тому постала проблема зберігання великих обсягів інформації. Який ви бачите вихід з цієї ситуації? (створення нових носіїв інформації, обсяг яких буде збільшено, створити методи стиснення інформації)
Викликати помічника, у якого є кишеня. Дати йому газету, яку він повинен покласти в кишеню. (він повинен її скласти декілька разів.) Тобто ви стиснули інформацію.
Показати книги «Кобзар» різних розмірів. Обсяг інформації однаковий. Але зберегти менших книжок можна більше. Тобто інформацію було стиснуто. (розмір шрифту, малюнків)
Тому сьогодні на уроці ми будемо працювати над проблемою «Поняття про стиснення даних. Архівація файлів.» Діти відкривають зошити та записують дату, тему.
Мета нашого уроку: ознайомитись з поняттями – стиснення даних, архівація файлів, програми для роботи з архівами, створення архіву, додавання файлів до архіву, перегляд вмісту архіву, вилучення та переписування файлів із архіву; навчитись практично застосовувати базові знання та вміння на практиці.