- •Література:
- •Хід заняття
- •1.Організаційний момент:
- •2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень навчальних знань:
- •Високий рівень навчальних знань:
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •5.2 Територіальне розчленування України:
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень навчальних знань:
- •Високий рівень навчальних знань:
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень навчальних знань:
- •Високий рівень навчальних знань:
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
- •Література:
- •Хід заняття
- •4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.
- •Середній рівень навчальних знань:
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
Середній рівень навчальних знань:
- Назвіть основні воєнні операції періоду визволення Лівобережної України.
- Визначте основні етапи визволення України від німецько-фашистських загарбників у 1944 р . та розкрийте їх зміст.
- Розкажіть про внесок воїнів-українців в перемогу над Німеччиною.
Достатній рівень навчальних знань:
- Чому німецьке командування надавало великого значення утриманню території України в своїх руках?
- Чим було викликане розширення прав союзних республік і чому воно було реалізоване?
- Які досягнення української науки, зроблені в період війни, були актуальними і в подальший період?
Високий рівень навчальних знань:
- Що, на вашу думку, перешкоджало налагодженню координації дій проти німецьких військ між ОУН-УПА та радянськими партизанами?
- Чи мала ОУН-УПА шанс на перемогу в боротьбі з радянською владою?
- Як Ви вважаєте, чи змінилися форми ідеологічного контролю за культурою з боку сталінського керівництва в період війни?
Домашнє завдання:
- повторити матеріал лекції;
- опрацювати рекомендовану літературу по темі;
План заняття
Дисципліна: Історія України.
Тема: «Україна в період повоєнної відбудови (сер.40-х – поч.50-х рр.)».
Мета заняття:
навчальна: - схарактеризувати суспільно-політичне становище республіки після війни, визначити зміни, що сталися в територіально-адміністративному устрої;
розкрити зміст процесу відбудови господарства в республіці та його складності, нові злочини сталінського режиму; показати трудовий героїзм українців у відбудові народного господарства;
розвиваюча: - розвивати вміння аналізувати, зіставляти історичні факти та події, робити відповідні висновки;
виховна: - виховання у студентів повагу до своєї історії, дух патріотизму, національної свідомості та гідності.
Вид заняття: лекція.
Тип заняття: лекція з елементами бесіди.
Методи проведення заняття: словесні ( лекція, бесіда);
наочні ( карта; таблиці ).
Методичне забезпечення: - конспект лекції; тестові завдання, карта «Україна в повоєнний період», атлас з Історії України, 10-11 клас.
Література:
1.Бойко О.Д. Історія України : підручник. – К. : Академія, 2002.
2.Дещинський Л.Є., Гаврилів І.О. та ін. Історія України та її державності: навч .посібник.- Львів: Видавництво « Бескид Біт», 2005.
3.Історія України / керівник авт. кол. Ю. Зайцев. – Львів: Світ, 2002.
4.Історія України / керівник авт кол. О. Гуржій.- Київ: Академія, 1997.
5.Історія України (посібник), 10 – 11 кл., Гусєв В.І. та ін., Вища школа, 2002;
6.Короткий довідник з історії України / І.Ф. Курас, М.О. Багмет, І.І. Федьков та ін. – К.: Вища школа, 1994.
7.Новітня Історія України ч. ІI (підручник), 11 кл., Турченко Ф. Г., Генеза, 2003;
8.Новітня Історія України (підручник), 11 кл., Турченко Ф.Г. та ін., Генеза, 2007
Хід заняття
1.Організаційний момент:
- привітання студентів;
- підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.
3. Актуалізація опорних знань студентів по вивченому в курсі «Всесвітньої історії» матеріалі шляхом фронтальної бесіди за питаннями:
Схарактеризувати становище в якому знаходилась країна після завершення війни. Які, на Вашу думку, фактори вплинули на це?
Які завдання були поставлені керівництвом країни щодо відбудови економіки країни?
Назвіть позитивні та негативні сторони процесу відбудови економіки СРСР.
Чим, на Вашу думку, було викликано посилення політики масових репресій після війни?
Назвіть відомі Вам факти репресивної політики сталінського режиму по відношенню до різних категорій населення.