Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Історія України ч.2.doc
Скачиваний:
9
Добавлен:
18.08.2019
Размер:
335.87 Кб
Скачать

Середній рівень навчальних знань:

  • - Які першочергові завдання стояли в плані відбудови господарства УРСР?

  • У чому полягали особливості відбудови народного господарства УРСР?

Достатній рівень

  • Виділіть позитивні і негативні наслідки відбудови господарства УРСР.

  • Які наслідки мало укладення територіальних договорів з Польщею, Чехословаччиною та Румунією для України?

Високий рівень

  • Що було спільного і відмінного в причинах, наслідках, голоду 1946-1947 рр. та голодомору 1933 р.?

  • Чим варті були, на Вашу думку, результати відбудови тих методів, якими вони досягалися?

Домашнє завдання:

- повторити матеріал лекції;

- опрацювати рекомендовану літературу по темі;

План заняття

Дисципліна: Історія України.

Тема: «Радянізація західноукраїнських земель. Культура України в перші повоєнні роки».

Мета заняття:

навчальна: - схарактеризувати суспільно-політичні та економічні перетворення, що відбулись в процесі радянізації західноукраїнських земель;

  • розкрити причини та зміст боротьби ОУН-УПА в повоєнний період, наслідки цієї діяльності;

  • проаналізувати головні тенденції розвитку культури республіки в перші повоєнні роки.

розвиваюча: - розвивати вміння аналізувати, зіставляти історичні факти та події, робити відповідні висновки;

виховна:- виховувати студентів в дусі гармонійного поєднання національних та загальнолюдських цінностей.

Вид заняття: лекція.

Тип заняття: лекція з елементами бесіди.

Методи проведення заняття: словесні ( лекція, бесіда);

наочні ( карта; таблиці ).

Методичне забезпечення: - конспект лекції; тестові завдання, карта «Україна в повоєнний період», атлас з Історії України, 10-11 клас.

Література:

1.Бойко О.Д. Історія України : підручник. – К. : Академія, 2002.

2.Дещинський Л.Є., Гаврилів І.О. та ін. Історія України та її державності: навч .посібник.- Львів: Видавництво « Бескид Біт», 2005.

3.Історія України / керівник авт. кол. Ю. Зайцев. – Львів: Світ, 2002.

4.Історія України / керівник авт кол. О. Гуржій.- Київ: Академія, 1997.

5.Історія України (посібник), 10 – 11 кл., Гусєв В.І. та ін., Вища школа, 2002;

6.Короткий довідник з історії України / І.Ф. Курас, М.О. Багмет, І.І. Федьков та ін. – К.: Вища школа, 1994.

7.Новітня Історія України ч. ІI (підручник), 11 кл., Турченко Ф. Г., Генеза, 2003;

8.Новітня Історія України (підручник), 11 кл., Турченко Ф.Г. та ін., Генеза, 2007

Хід заняття

1.Організаційний момент:

- привітання студентів;

- підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.

2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.

3. Актуалізація опорних знань студентів по вивченому в курсі «Всесвітньої історії» матеріалі шляхом фронтальної бесіди за питаннями:

  • Схарактеризувати становище західноукраїнських земель після війни, які зміни сталися в територіально-адміністративному пере облаштуванні цих територій?

  • Які завдання були поставлені керівництвом країни щодо відбудови економіки УРСР і як вони були реалізовані?

  • Назвіть позитивні та негативні сторони процесу відбудови економіки УРСР.

  • Які позитивні та негативні сторони мав процес радянізації напередодні Другої світової війни?

  • Чим, на Вашу думку, було викликано посилення політики масових репресій після війни?

  • Назвіть відомі Вам факти репресивної політики сталінського режиму по відношенню до різних категорій населення.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]