- •Практичне заняття №1-2
- •Література
- •1. Проведення порівняльного аналізу педагогічних методів вивчення особистості учнів птнз в процесі попереднього знайомства і повсякденного спостереження
- •2. Практикум з розробки програми педагогічного спостереження
- •3. Ознайомлення з щоденником педагогічних спостережень і порядком його ведення
- •Індивідуальне творче завдання №1. Роз’яснення про порядок його виконання й оформлення
- •Листок індивідуальних спостережень
- •Відомості про сім'ю:
- •Оформлення індивідуального творчого завдання № 1.
- •Практичне заняття 3-4
- •Методика воспитательной работы: Учеб пособие для студенов пед. Интов / ю.П. Азаров, л.М. Байтенова и др.; Под ред. Л.И.Рувинского. М.: Просвещение, 1989.— с.316-333.
- •Макиенко н.И. Педагогический процесс в училищах профессионально-технического образования. Под редакцией м.Г. Коваленко. Минск, "Вышэйш. Школа", 1977.—с.241-144.
- •1. Аналіз процесу планування, організації і контролю виховної роботи в птнз
- •2. Ознайомлення з особливостями взаємодії майстра виробничого навчання і класного керівника в процесі планування виховної роботи навчальної групи птнз
- •3. Практикум з складання програми плану виховної роботи для навчальної групи птнз
- •4. Видача індивідуального творчого завдання №2. Роз'яснення про порядок його виконання й оформлення
- •Оформлення індивідуального творчого завдання № 2:
- •Практичне заняття №5 Тема: Принципи і методи виховання в умовах птнз
- •Література:
- •Методика воспитательной работы: Учеб пособие для студенов пед. Интов / ю.П. Азаров, л.М. Байтенова и др.; Под ред. Л.И.Рувинского. М.: Просвещение, 1989.— с.316-333.
- •Макиенко н.И. Педагогический процесс в училищах профессионально-технического образования. Под редакцией м.Г. Коваленко. Минск, "Вышэйш. Школа", 1977.—с.241-144.
- •1. Сутність методів виховання, застосованих у професійній педагогіці.
- •2. Сутність принципів виховання особистості учня птнз
- •3. Практикум з рішення педагогічних ситуацій, що виникають в умовах птнз
- •Приклад рішення педагогічної ситуації
- •Зразок відповіді
- •Роз’яснення про порядок його виконання й оформлення
- •Практичне заняття 6-7.
- •1. Організація і проведення виховного заходу
- •2. Вимоги, запропоновані для позакласних виховних заходів
- •3. Етапи організації і проведення виховного заходу
- •4. Структура сценарію виховного заходу
- •Хід заходу
- •5. Критерії оцінки якості проведення позакласного виховного заходу в птнз
- •6.Індивідуальне творче завдання № 4.
- •Додаток 1.
- •Хід заходу Підготовчий етап.
- •Основна частина.
- •Заключна частина.
- •Хід заходу Підготовчий етап.
- •Основна частина.
- •Хід заходу.
- •Питання до 1-го туру:
- •Питання до 2-го туру:
Заключна частина.
Ведучий учень 1: Ми сьогодні проговорили про дуже складну проблему, про виховання молодої робочої зміни, обговорили ряд дуже важливих, але цікавих питань, що безпосередньо пов’язані з поняттями «честь, робоча честь».
Завершити нашу зустріч хотілося б словами Р. Бабаджана:
«Не в ніжних рисах – краса людини,
Не в млосних очах – краса людини,
Не в пишних словах – краса людини,
У гідних справах – краса людини».
Ведучий учень 2:Дякую за увагу.
На все добре.
Вручення квітів ветеранам праці.
Підведення підсумків.
Подяка учасникам диспуту за активність.
Прибирання аудиторії.
Додаток 3.
Тема: Прилади і засоби автоматизації.
Мета: Сформувати інтерес до майбутньої професії. Сформувати уміння швидко і правильно відповідати на поставлені питання. Виховати активність, доброзичливість. Згуртувати групи, створити атмосферу емоційного підйому серед учнів.
Форма проведення: Гра «Брейн-ринг».
Група, курс: КВП-1 і КВП-2, курс 3.
Робоча професія: Приборист контрольно-вимірювальних приладів і автоматики.
Засоби реалізації професійної спрямованості: у ході гри командам задаються питання, пов’язані з майбутньою професією.
Місце, дата і час проведення: аудиторія №15, 11 березня, 13.30.
Відповідальні за проведення: майстер виробничого навчання і класний керівник групи КВП-1,2.
Хід заходу Підготовчий етап.
1.Робота з підготовки приміщення для проведення виховного заходу: складання аудиторії №15, розставлення столів для гравців команд і місць для вболівальників.
Під час підготовки до гри всі гравці відповідають на питання анкети.
Анкета гри «Брейн-ринг».
Дорогий гравець!
Перед тим, як ти займеш своє місце за ігровим столом своєї команди, тобі необхідно відповісти на питання анкети:
1.П.І.Б., курс, група?
2.Твій улюблений предмет в ПТНЗ?
3.Під яким знаком зодіаку ти народився?
4.Який твій улюблений колір?
5.Чи є в тебе захоплення?
6. Улюблена співачка (співак)?
7.Улюблена акторка (актор)?
8.Ти азартна людина?
9.Які ігри крім «Брейн-ринга», тобі подобаються?
Відповідальні: класний керівник групи КВП-1,
староста групи КВП-1.
Виконавці: по три учня кожної групи.
2. Підготовка необхідного оснащення й устаткування.
Оформлення плакатів для заходу:
-
плакат «Брейн-ринг»
-
плакати для вболівальників:
«Твоя сила - у твоїй команді!»
«Що наше життя? ! – ГРА»
«Головне не перемога, а участь»
-
папір і ручки на столи гравців.
-
до столів гравців прив’язують сигнальні повітряні кулі, на столах ножиці для подачі сигналу про готову відповідь.
-
стіл головного оснащений секундоміром і переліком питань.
Відповідальні: класний керівник групи КВП-2,
староста групи КВП-2.
3.Розподіл ролей серед учасників:
Вибираються дві команди. Одна команда – учнів групи КВП-1, інша команда – учні групи КВП-2. Команди складаються з шести гравців, і призначається капітан команд.
Призначається ведучий гри: майстер виробничого навчання.
Інші учні – болільники.