Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 24

Тема. Розв'язування логічних задач.

Мета:

  • розвивати в учнів логіко-математичне мислення;

  • навчити роз­в'язувати задачі, пов'язані з аналізом вхідних даних;

  • навчити фор­мулювати запитання для отримання повнішої інформації;

  • виховувати наполегливість у досягненні поставленої мети.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: уміти аналізувати вхідні данні й робити висновки.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання

  • Учні не люблять приносити додому погані оцінки

  • Коти не люблять гратися із собаками.

  1. Розминка

  • У моєму будинку 4 поверхи. Відгадайте, на якому поверсі я живу? Підкажу, що я живу не на першому, не на третьому і не на останньому поверсі. (На другому)

  • Щоб сходити до театру, двом батькам і двом синам потрібно 3 квитки. Як таке може статися? (Син, батько і дідусь)

  1. Повторення правил ТБ

  1. Розв’язування задач

  1. Гра «Чорна скринька»

Учитель демонструє предмет, схований у чорній скриньці. Учні ставлять вчителеві запитання, намагаючись угадати, який предмет там захований. Але запитання потрібно ставити так, щоб учитель не міг відповісти «так» чи «ні».

  1. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! Час прийшов нам відпочити.

Тож піднімем руки вгору, ніби глянемо на зорі.

А тепер — всі руки в боки, як зайчата — скоки-скоки!

Десять, дев'ять, вісім, сім! Час за парти сісти всім!

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Розв'яжи задачу:

Розмовляють троє друзів: Бєлов, Рудаков і Чернов. Брюнет сказав Бєлову: Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий, але у жодного колір волосся не збігається з прізвищем». Який колір волосся у кожного з друзів?

Прізвище

Колір волосся

рудий

чорний

білий

Рудаков

-

+

-

Чернов

-

-

+

Бєлов

+

-

-

Завдання 2.

Розв'яжи задачу: «Хто за ким прийшов у клас?».

Першою прийшла не Ганна,

Не Софійка, не Оксана.

Не четвертим був Іван,

Перед ним прийшов Богдан.

«Гей, Софійко, ти не п'ята!» —

зауважили хлоп'ята. —

«Перш ніж ти, прибігла Ганна!»

А за ким прийшла Оксана?

1-й

2-й

3-й

4-й

5-й

Оксана

-

-

-

-

+

Ганна

-

-

+

_

Софійка

-

-

+

_

Іван

-

+

-

-

_

Богдан

+

-

-

-

-

  1. Робота з комп’ютером

Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Логіка» (Вка­жи шлях)

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Урок 25

Тема. Розв'язування ребусів.

Мета:

  • розвивати в учнів логіко-математичне мислення;

  • навчити розв'я­зувати ребуси;

  • виховувати наполегливість у досягненні поставленої мети.

Обладнання: плакати з ребусами.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: знати правила складання ребусів; уміти розгадувати ребуси, визначати закономірності в числових рядах.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]