Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

VI. Практична робота

Ознайомлення із зупинкою «Лабіринт» (2 хв).

Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Лабіринт» (10 хв).

Vіі. Релаксація (1 хв).

Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору – вниз і навпаки. Стоп. Сідайте дуже повільно на місця.

Vііі. Підсумок уроку (6 хв).

1) Вгадай, хто побудував замок із піску, якщо ти знаєш, що: ця дитина не стоїть спиною, це не дівчинка, у неї волосся не чорного кольору, вона не носить окуляри, вона одягнена не у картаті шорти, а ще – у неї немає кепки.

2) Чим комп’ютерна миша відрізняється від справжньої?

3) Робота із зошитом

Завдання 2.

Намалюй, якого вигляду набуває курсор у програмі «Лабі­ринт».

Учні відтворюють ті зображення курсора, які вони бачили, працюючи з комп'ютерною програмою.

Урок 5

Тема. Запис указівок для виконавця мовою стрілок. Виконання алгоритмів. Орієнтування у напрямках: угору, униз, ліворуч і праворуч. Практична робота № 5. «Малюнок за зразком 1». Відпрацьовування навичок користування клавішами керування курсором. клавішами керування курсором.

Мета:

  • навчити орієнтуватися в напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»;

  • розвивати увагу;

  • навчити користуватися клавішами керу­вання курсором;

  • виховувати дбайливе ставлення до клавіатури.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань», презентація «Урок5»

Вимоги до учнів: орієнтуватися в напрямках «угору», «униз», «право­руч», «ліворуч»; точно виконувати дії на вимогу вчителя; використо­вувати клавіші керування курсором і маніпулятор «миша» при роботі з програмами.

Хід уроку

  1. Організаційний момент(1 хв)

Підготовка зошитів, ручок, олівців та фломастерів.

  1. Актуалізація опорних знань (4 хв)

Розминка

Дайте відповіді на запитання.

— Двоє людей стоять і дивляться в протилежні сторони. Чи мо­жуть вони побачити один одного, не користуючись дзеркалом?

(Можуть, якщо стоять обличчям один до одного.)

— Назвіть протилежні сторони прямокутника. (Права — ліва, верхня — нижня.)

Перевірка домашнього завдання

Повторення правил техніки безпеки

Які правила техніки безпеки порушив Петрик П’яточкін? Петрик П’яточкін після прогулянки на подвір’ї під дощем швидко вбіг до комп’ютерного класу, всівся за комп’ютер, мокрими руками вмикнув комп’ютер, положив на клавіатуру книжку і почав її читати.

  1. Вивчення нового матеріалу(10 хв)

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Ми продовжуємо з вами подорож по нашому чудовому містечку Байтик і сьогодні ми дізнаємось, як древні люди змогли прожити без комп’ютера, як винайшли наш комп’ютер, навчимося відкривати та закривати програми, а також навчимося дресирувати такого звіра, як миша.

Отже, розпочнемо! Наша подорож сьогодні буде до музею комп’ютерної техніки.

  1. Вивчення нового матеріалу

Минулого уроку ми з вами познайомилися із жителями містечка Байтик. Назвіть їх. (професор Фортран, котик Ікс, Гусінь та Горобчик) Якось Ікс запропонував друзям:

- Давайте підемо до музею

- А що там цікавого? – запитав Горобчик.

- Як що? – здивувався професор. В цьому музеї є і древні обчислювальні палички, і старовинні рахівниці, і механічні розрахункові машини, і самі сучасні комп’ютери. В цілому, всі пристрої, на яких коли-небудь рахували люди.

- Ось ми і в музеї. Як тут цікаво! Скільки нових предметів. – сказала Гусінь.

- Пішли далі – прокричав невгамовний Горобчик.

- Дивись-но! Сюди поставили Машину Часу – здивувався Ікс.

- Руками чіпати неможна…А я її крильцем торкну.

Горобчик натиснув на ричаг, і… професор Фортран, Ікс, Гусінь і сам Горобчик перемістились у далеке минуле

Друзі потрапили у минуле до первісних людей.

- Ми потоваришували з древніми людьми. Вони рахують на пальцях. – повідомив професор.

- Якщо загнути один палець – це ОДИН. – повідомив первісний хлопчик.

- Якщо загнути всі пальці – скільки ж це буде? – запитав первісний тато.

Як ви гадаєте, діти, скільки це буде? (10)

  • Один палець та ще три – буде ??? – запитала Горобчика первісна мама.

Як ви гадаєте, що відповів Горобчик? (4)

- Жах! Це скільки ж потрібно мати рук, щоб до ста порахувати? – здивувався Горобчик.

- Так, до ста на пальцях не порахуєш. Для більш складних обчислень можна брати камінці, кісточки або мушлі. У деяких племен замість грошей використовувалися красиві мушлі. – пояснив професор Фортран.

І тоді друзі опинилися на чудовому острові, де живуть дикі племена.

- Давайте обмінюватися. – закричали аборигени.

- За літаючу кульку ми дамо вам дев’ять мушлів – запропонувала жінка

- А за цю велику цукерку – цілих п’ятнадцять! – сказав хлопчик

- Скільки ж це у вас тепер мушлів? – запитала дівчинка.

Як ви гадаєте, скільки потрібно віддати мушлів аборигенам? (14)

- Не потрібно обмінюватися! – сказала Гусінь. Ми вам подаруємо кульку і пригостимо цукеркою.

- А ви нас пригостите бананами і ананасами! Будь ласка. – зацвірінчав Горобчик.

- Ой, як смачно! – облизнувшись сказала Гусінь.

- Крильця оближеш. – підскочивши сказав Горобчик

- Їжте на здоров’я. У нас багато різних фруктів. Тільки порахувати ми їх не можемо. – відповіли аборигени.

- Давайте зробимо рахівниці і навчимо древніх людей на них рахувати. – запропонував Ікс.

  • Вишневі кісточки – це одиниці, кісточки персика – це десятки, а горіхи – це сотні. – запропонувала винахідниця Гусінь.

І друзі взялися за роботу.

Після того, як рахівниця була готова, професор запропонував котику випробувати її:

- Ікс, як відкласти на рахівницях сто двадцять три?

- Це три вишневих кісточки, дві персикові і один горішок. – відповів Ікс.

- Ура! Ми тепер можемо все порахувати! – закричали аборигени.

- І банани, і кокоси, і овець, і наших воїнів. Все-все-все!

Діти, а давайте ми перевіримо, чи правильно аборигени порахували?

Дітям пропонується перевірити виконані підрахунки, які знаходяться в папці «Практичні роботи з інформатики 2 клас».

- Ой, як у древніх людей все так цікаво. – сказала Гусінь.

- А мені вже тут набридло. В інший час хочу – занудьгував Горобчик.

Горобчик натиснув на ричаг машини часу, і…

- Куди це ми попали? – запитала Гусінь.

- Так це ж справжній старий корабель! – повідомив Ікс.

- На палубі ані душі. – зауважив Горобчик.

- Давайте заліземо до трюму? – запропонувала Гусінь

Друзі прийняли пропозицію і залізли до трюму.

- Швидше сюди! – закричав Горобчик.

- Дивись, стара книга! – закричала Гусінь

- Страшно люблю таємниці. – сказав Горобчик

- Давай подивимось про що ця книга – запропонувала Гусінь.

- Дивись – малюнки старих машин.

- А це перша обчислювальна машина, яка працювала по програмі. – пояснив професор. – Такі машини називали на честь їх винахідників. Ось подивись, це машина Паскаля, а придумав її Блез Паскаль у 1642 році. Її ще називають паскалина. Вона могла додавати та віднімати числа. А це ось машина Лейбніца. Її називають ще арифмометром і винайшов вчений Готфрид Лейбніц трохи пізніше від Паскаля – у 1694 році. Вона могла вже не тільки додавати та віднімати числа, а й множити та ділити. А у 1833 році, майже через два століття винахідник Чарльз Беббідж винайшов машину, яка виконувала обчислення, друк таблиць значень, мала пам’ять для зберігання чисел та зчитувальний пристрій.

- Механічні обчислювальні машини працювали дуже повільно і для складності обчислення були не дуже зручні.

- Звичайно, заморешся ручку арифмометра крутити – сказав Горобчик

- І тоді винайшли комп’ютери – мудро підкреслив котик

Перші комп’ютери рахували в тисячу раз швидше механічних обчислювальних машин, але вони були дуже великими. Вони важко вміщалися б навіть у шкільному спортивному залі. Справа в тому, що у цих комп’ютерах було декілька десятків тисяч електронних ламп, а кожна лампа була розміром з невеликий огірок.

Електронні лампи недовго працювали в комп’ютерах, тому що вчені дуже швидко винайшли транзистори, різних транзисторів дуже багато. Ось які вони:

Транзистори менші від електронних ламп, а працюють вони швидше. Інженери замінили в комп’ютерах лампи на транзистори. Комп’ютери стали менші, і тепер вони могли поміститися у звичайній квартирі, а рахувати вони почали набагато швидше. Задумалися вчені: “А чи можна зробити комп’ютери ще краще?” – і придумали мікросхеми і мікропроцесори. Ось який вигляд вони мають:

Мікросхеми і мікропроцесори заміняють тисячі транзисторів. Тепер комп’ютер легко вміщується на письмовому столі і ти швидко можеш розв’язати за 1 секунду мільйон задач і прикладів з математики.

- Вчені не перестають думати. Що ж вони придумають далі? Цього поки ніхто не знає.

- Щось вже хочеться додому. – позіхнув Горобчик.

- Вмикай Машину Часу! – запропонувала Гусінь.

- Увага! Приготувалися! Пуск!

Горобчик натиснув на ричаг…

… і друзі опинилися у нашому часі.

- Ось і закінчилася наша подорож. Тепер ви знаєте, як рахували люди в різні часи.

- Без Машини Часу було б не так цікаво. – зауважив Ікс.

- Спасибі Машині Часу та її водію – Горобчику. – подякувала Гусінь

  1. Фізкультхвилинка (1 хв.)

Щось не хочеться сидіти, трохи треба відпочити.

Руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки і зроби чотири кроки.

Крок вперед і крок назад — час до праці нам сідать.

  1. Практична робота

Робота із зошитом (5 хв.)

Завдання.

  1. Намалюй у лівому верхньому куті малюнка хмаринку.

  2. Намалюй у правому верхньому куті малюнка сонечко.

  3. Розфарбуй праве вітрило червоним кольором, а ліве — зе­леним.

  4. Намалюй у лівому ілюмінаторі пасажира.

Ознайомлення із зупинкою «Увага» (Малюнок за зразком 1) і її застосування (2 хв).

Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Ліва- права, малюнок за зразком 1) (10 хв).

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв.)

Домашнє завдання.

Намалюй праворуч від соняшника стільки равликів, скільки місяців налічується в кожній порі року, а ліворуч — стільки гусені, скільки лап у трьох качок.

  1. Релаксація (1 хв.)

Станьте біля своїх місць. З’єднайте опущені руки долонями за спиною. Заплющіть очі. Уявіть себе біля моря. В ньому чиста прохолодна вода. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпаються біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Он вони які. Діти, яких рибок ви уявляєте? Розплющіть очі. Сідайте.

  1. Підсумок уроку (5 хв)

1) Відгадайте, про яку частину комп’ютера йде мова:

  • його назва перекладається як «палочка задоволення» (джойстик);

  • вона катається на шарику (мишка);

  • він друкує текст на папері (принтер);

  • він схожий на телевізор (монітор);

  • її зручно використовувати для введення тексту (клавіатура).

2) Продовж ланцюжок слів, пов’язаних за змістом:

прямокутник, квадрат

додавання, віднімання

справа, зліва

портфель, ручка

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]