Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Вступ до спеціальності.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
10.06.2015
Размер:
97.28 Кб
Скачать

Факультет дошкільної освіти та практичної психології

Кафедра дошкільної освіти та соціальної педагогіки

РОБОЧА ПРОГРАМА

з курсу «Вступ до спеціальності»

для студентів І курсу відділення "Дошкільна освіта"

Слов’янськ, 2010

Структура залікового кредиту курсу

Тема

Кількість годин, відведених на:

лекції

практ.зан.

сам. роб.

Змістовий модуль І

Вступ до педагогічної діяльності

Тема 1. Роль педагогічної професії у сучасному суспільстві

Тема 2. Основи педагогічної діяльності

Тема 3. Професійна компетентність фахівця дошкільної освіти

Тема 4. Вихователь як суб’єкт педагогічної діяльності

Тема 5. Особистість дитини як об’єкт і суб’єкт виховання

1

1

2

2

2

2

2

1

1

2

2

2

2

2

Змістовий модуль ІІ

Організація навчально-пізнавальної діяльності студентів

Тема 6. Психологія діяльності і проблеми навчання у вищій школі

Тема 7. Психологічні механізми засвоєння інформації

Тема 8. Організація самостійної роботи студентів

Тема 9. Робота студентів з навчальною літературою

Тема 10. Культура розумової праці студентів

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Всього годин:

20

12

20

Теми практичних занять

Практичне заняття №1.

Тема: Роль педагогічної професії у сучасному суспільстві

Мета: сформувати у студентів уявлення щодо сутності педагогічної діяльності та її роль у сучасному суспільстві.

Хід заняття:

  1. Виникнення і становлення професії педагога.

  2. Співвідношення понять «професія», «спеціальність», «кваліфікація».

  3. Особливості педагогічної професії.

  4. Система підготовки фахівців дошкільної освіти.

Практичне завдання: Підготувати повідомлення на тему «Особливості педагогічної професії».

Оцінювання:

За відвідування практичного заняття магістрант отримує 1 бали.

За відповіді на теоретичні питання – 1-2 бали.

За виконання практичного завдання – 1-2 бали.

Практичне заняття №2.

Тема: Професійна компетентність фахівця дошкільної освіти

Мета: сформувати у студентів систему знань щодо сутності професійної компетентності майбутнього вихователя, сприяти орієнтації студентів на майбутню педагогічну професію, мотивів і особистісного усвідомлення ними вибору професії

Хід заняття:

  1. Загальна характеристика компетентнісного підходу в освіті.

  2. Структура і зміст педагогічної компетентності.

  3. Модель професійної компетентності вихователя дошкільного закладу.

  4. Характеристика професійних умінь вихователя.

Практичне завдання: Визначити перелік професійних умінь вихователя з урахуванням змін у сучасній освіті.

Оцінювання:

За відвідування практичного заняття магістрант отримує 1 бали.

За відповіді на теоретичні питання – 1-2 бали.

За виконання практичного завдання – 1-2 балів.

Практичне заняття №3.

Тема: Вихователь і особистість дитини як суб’єкти педагогічного процесу

Мета : закріпити знання студентів щодо взаємодії вихователя і дітей як учасників педагогічного процесу; сприяти формуванню педагогічного покликання у студентів.

Хід заняття:

  1. Гуманістична спрямованість особистості педагога.

  2. Професійний портрет вихователя.

  3. Дитинство як соціально-педагогічне явище.

  4. Особистість дитини як суб’єкт і об’єкт виховання.

  5. Вікові та індивідуальні особливості дітей дошкільного віку.

Практичне завдання: Підготувати повідомлення на тему «Яким я уявляю сучасну дитину-дошкільника».

Оцінювання:

За відвідування практичного заняття магістрант отримує 1 бали.

За відповіді на теоретичні питання – 1-2 бали.

За виконання практичного завдання – 1-2 балів.

Практичне заняття №4.

Тема: Психологія діяльності і проблеми навчання у вищій школі

Мета : закріпити знання студентів про особливості організації навчального процесу ; сприяти формуванню пізнавальних мотивів у студентів.

Хід заняття:

  1. Гуманістична спрямованість педагогічної освіти.

  2. Особливості педагогічного процесу у ВНЗ.

  3. Загальна характеристика навчально-пізнавальної діяльності студентів.

  4. Специфічні риси учіння як діяльності.

Практичне завдання: Скласти схему «Структура навчальної діяльності».

Оцінювання:

За відвідування практичного заняття магістрант отримує 1 бали.

За відповіді на теоретичні питання – 1-2 бали.

За виконання практичного завдання – 1-2 балів.

Практичне заняття №5.

Тема: Організація самостійної роботи студентів

Мета : закріпити знання студентів про особливості організації самостійної роботи; сприяти формуванню пізнавальних мотивів у студентів, сприяти засвоєнню студентами навичок самоосвіти, самовдосконалення.

Хід заняття:

  1. Самостійність і активність пізнання студентів як умова успішного навчання.

  2. Взаємозв’язок аудиторної і самостійної роботи студентів.

  3. Характеристика основних видів самостійної роботи.

  4. Педагогічна практика як форма самостійної роботи студентів.

Практичне завдання: Визначити класифікацію різних видів самостійної роботи студентів за дидактичною метою.

Оцінювання:

За відвідування практичного заняття магістрант отримує 1 бали.

За відповіді на теоретичні питання – 1-2 бали.

За виконання практичного завдання – 1-2 балів.

Практичне заняття №6.

Тема: Робота студентів з навчальною літературою

Мета : закріпити знання студентів про особливості організації самостійної роботи з навчальною літературою, сприяти засвоєнню студентами навичок самоосвіти, розвитку педагогічного мислення, творчих здібностей.

Хід заняття:

  1. Характеристика основних методів роботи з навчальною літературою.

  2. Особливості сприймання й осмислення текстового матеріалу.

  3. Структура роботи з книгою.

  4. Форми самостійної роботи з літературою.

Практичне завдання: Розробити індивідуальний план удосконалення власних умінь роботи з літературою.

Оцінювання:

За відвідування практичного заняття магістрант отримує 1 бали.

За відповіді на теоретичні питання – 1-2 бали.

За виконання практичного завдання – 1-2 балів.