Новая папка_1 / среда 18.02 / читання 18.02
.docxДата: 18.02.2015
Назва предмету: Читання
Затверджую:
Тема: Закріплення звукового значення вивчених букв. Опрацювання оповідання І. Прокопенко «Про що шепотіли берізки». Робота з дитячою книжкою
Мета: Закріпити знання учнів про звукове значення вивчених букв; формувати свідомі навички читання слів; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу; виховувати любов до природи.
Обладнання: підручник, ілюстрації
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Перевірка домашнього завдання
а) Конкурс кращого читача (викликаю до дошки)
Перевіряю, як діти вивчили вірш. Запитую бажаючих
б) Аналіз прочитаного тексту
- Як називається вірш, який ви читали вдома?
- Про що він?
II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи
1. Розучування скоромовки
Пішли рясні дощі, Ловилися лящі. А хлопці — мов хлющі: Забули про плащі.
Та що їм ті дощі,
Коли такі лящі!
2. Робота над чистомовкою
ІЦа-ща-ща — піймали ляща.
Щу-щу-щу — ложка до борщу.
Ще-ще-ще — дуже смачно, дайте ще.
3. Гра «Жук-буквоїд»
с..р..к..
гн..здо (о, і, о, а, у, и)
р..к..в..чка
4. Читання вірша «Що для чого треба?»
III. Ознайомлення з текстом
1. Прочитайте правильно!
Зісить, гілля (два наголоси), нове, гілочках.
2. Звуко-буквений аналіз слів берізки, шепотіли, про, що
-
Складіть речення з цих слів.
-
Це назва твору, з яким ми ознайомимося.
3. Опрацювання тексту «Про що шепотіли берізки»
1) Читання вірша вчителем
-
Як ви розумієте слова «Сорока вмирала з цікавості»? (Сорока все хоче
Знати, все іншим розказати. Недарма говорять: «Сорока на хвості принесла». Це вона побачила ремезове гніздо)
3) Читання вірша учнями
а) «ланцюжком»
б) «бджілки»
-
Чи можете ви відповісти допитливій сороці?
-
Яка то пташка змайструвала собі таке незвичайне гніздечко?
-
За якими ознаками ви впізнали, що сорока побачила гніздо ремеза?
4) Аналіз прочитаного
Прочитайте, доведіть, що гніздо звила пташка ремез.
-
У гіллі на вербі висіло гніздо, схоже на рукавичку;
-
гарне, тепле, м'яке; на тоненьких гілочках;
-
нехай спробує хто дістатися.
5) Читання тексту учнями в голос
-
Знайдіть, що сказано про гніздечко. (Рукавичка, на тоненькій гілочці
-
висить)
-
На якому дереві в'є гніздечко ремез? (На вербі)
-
Де висить гніздечко? (Над водою, біля річки, над рікою)
-
Яке гніздечко всередині? (Гарне, тепле, м'яке)
— Чому маленька пташка не заховала гніздечко? (Нехай спробує яки
хижак дістатися.)
-
Складання опису гнізда ремеза
-
Ось який художній образ про маленьку пташку створила письменниця. Подивіться на фотографію гнізда ремеза. Який образ створив художник? Ро кажіть, яке гніздечко в ремеза.
IV. Робота з дитячою книжкою. Ознайомлення учнів зі збіркою казок Ірини Прокопенко «Пригоди на землі на під водою»
1. Розповідь учителя про письменницю
-
Народилася Ірина Прокопенко в Росії. Її чоловіком став українец поет і перекладач Гаврило Прокопенко. З ним опанувала українську мову н
-
стільки, що з часом змогла писати нею художні твори. Спочатку склада казки для власних дітей — сина та дочки, згодом це стало її покликанням.
В Ірини Миколаївни багато читачів. Найвдячніші з-поміж них — діти, я надсилають листи, малюють ілюстрації до її творів, складають власні казк вірші. І для кожного знаходиться в неї добре слово, щира порада.
2. Ознайомлення учнів зі збіркою казок Ірини Прокопенко «Пригоди на землі та під водою»
V. Підсумок уроку
- З яким твором ми ознайомилися на уроці?
- Що нового дізнались?