Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
однорідні члени речення.doc
Скачиваний:
65
Добавлен:
20.11.2018
Размер:
876.54 Кб
Скачать

IV. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчання.

Учитель оголошує мовну тему, мотивуючи власну діяльність.

Лінгвістичне спостереження.

  • Відповіді учнів.

Висновок.

Отже, не всі означення, які відповідають на одне і те ж запитання, і відносяться до одного і того ж слова є однорідними.

Проблемне запитання.

Як же відрізнити однорідні означення від неоднорідних?

V. Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником.

  • Опрацювання теоретичного матеріалу (с.132-133).

  • Виконання вправи 271 (с.133), спираючись на теоретичний матеріал.

Проблемно-пошукова робота.

Гра “Де, чому, як?».

СЛАЙД

Прочитайте і спишіть речення, ставлячи розділові знаки. Чому в одному випадку означення однорідні, а в іншому – неоднорідні.

Підкресліть головні члени речення. Дайте характеристику реченню (усно).

Темна морська просторінь навкруг і тільки сонце високе зенітове смажить їх з пустельною нещадністю.

Д.Гончар.

Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.

1. Вивчити матеріал на с. 132-133.

2. Творче завдання.

Написати твір-мініатюру «Зимовий ранок», використовуючи однорідні й неоднорідні означення.

Для учнів з нижчим рівнем знань – виконати вправу 279 (с.135).

Vіі. Підсумки уроку.

Заключне слово вчителя.

Vііі. Оголошення й мотивація оцінок. Урок №5. Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами

Тема.

Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами.

Мета:

пояснити правила вживання розділових знаків у реченнях з узагальнюючими словами при однорідних членах;формувати вміння вирізняти в реченнях узагальнюючі слова при однорідних членах, правильно розставляти розділові знаки в таких реченнях, правильно інтонувати такі речення; виховувати любов до природи рідного краю; розвивати уяву, логічне мислення, емоційну сферу.

Тип уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Обладнання:

підручник Ольги Олійник “Українська мова 8 клас» (К.: Вікторія, 2004); демонстраційні слайди, обладнання для демонстрації.

Епіграф.

Синтаксис – душа мови.

М.Рильський

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Мозковий штурм.

  • Над якою темою працюємо?

  • Які члени речення можуть бути однорідними?

  • Чи завжди кілька узгоджених означень у реченні є однорідними? Чому?

Пояснювальний диктант.

1. Густий осінній туман стає над лісом вечірньою добою. 2. Настане душне гаряче літо. 3. Серед долини зеленіють розкішні густі та висові верби (З тв. І.Нечуя-Левицького).

ІІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.

Учитель зачитує епіграф уроку й оголошує мовну тему – “Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченні однорідними членами», мотивуючи власну діяльність.