- •Урок № 22.
- •Структура уроку
- •II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
- •III. Вивчення нового матеріалу
- •1. Італійські міські республіки.
- •2. Папська область.
- •3. Південна Італія та Сицилія.
- •4. Арабська Іспанія,
- •5. Реконкіста й утворення Іспанського королівства.
- •IV. Узагальнення й систематизація навчальних знань і вмінь учнів
- •V. Підсумки уроку
- •Vі. Домашнє завдання
Урок № 22.
Тема: Країни басейну Середземномор'я .
Мета: з'ясувати особливості розвитку країн басейну Середземного моря, розглянувши італійські міста-республіки, Папську державу, Південну Італію та Сицилію, а також боротьбу іспанців і португальців за звільнення Піренейського півострова віл маврів — Реконкісту; удосконалити навички аналізувати та систематизувати інформацію, робите висновки на основі отриманих фактів, оцінювати діяльність Історичних осіб,
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть: називати основні події історії країн басейну Серед земного моря IX—XV от.; показувати на карті Папську область, найважливіші міста Італії, Іспанське королівство; пояснювати поняття: комуна, кортеси; Реконкіста, інквізиція; наводити приклади формування європейських держав, взаємодії світської влади з папством; висловлювати судження щодо наслідків комунального руху в Італії, діяльності Ізабелли Кастильської,
Основні поняття: комуна, кортеси, інквізиція, Реконкіста.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку
І. Організаційний момент
-
Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
-
Вивчення нового матеріалу
-
Італійські міські республіки.
-
Папська область.
-
Південна Італія та Сицилія.
-
Арабська Іспанія.
-
Реконкіста й утворення Іспанського королівства.
-
Узагальнення й систематизація навчальних знань і вмінь учнів
-
Підсумки уроку
VI. Домашнє завдання
ХІД УРОКУ
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Фронтальне опитування.
-
Назвіть в якому році відбулось нормандське завоювання Англія? 1066р.
-
Посилення центральної влади відбулося за правління: а)Генріха І; б) Генріха ІІ Плантагенета; в) Вільгельма І Завойовника.
-
Які реформи були створені за Генріха ІІ Плантагенета: а)судова , військова , адміністративна; б) лісова, військова, судова. в) судова, військова, релігійна.
-
Коли була утворена Велика Хартія вольностей? а)1215р ; б)1265р. в)1264р.
-
З яких представників складався Англійський парламент. Король – палата лордів – палата общин.
-
Після війни Червоної і Білої троянди Англія перетворилась на: а) впливову європейську державу; б) перестала взагалі існувати; в) стала дуже слабкою .
-
Коли виникла «Священа Римська імперія» ? 962р.
-
Боротьба між імператорами і папами римськими
Інвеститура - призначення єпископів і абатів; цим правом користувалися імператори, починаючи з Оттона І.
Середина XI ст. - претензії пап на виключне право інвеститури.
|
|
Папа Римський
Григорій VII Конфлікт Німецький імператор
(1073 - 1085 рр.) Генріх IV (1056 - 1106 рр.)
• Заборонив світській владі • Протистояв владі Папи
втручатися в призначення Римського.
єпископів. -1077 р. •- просив вибачення
•Відлучив німецького в Папи Римського
Імператора від церкви. (« Ходіння до Каносси»).
-
1122 р. - підписано угоду між Папою Римським та імператором про спільне
призначення єпископів. а ) Так; б) Ні.