- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •1 Розділ пасиву:
- •Решение
- •Рішення
- •Решение
- •Решение
- •8. Складіть план формування і використання фінансових ресурсів підприємства. Якщо щодо планів підприємства на наступний період відомо:
- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •17. Розрахуйте середньозважену вартість капіталу фірми “Темп”, якщо структура її джерел має наступний вигляд:
- •Решение
17. Розрахуйте середньозважену вартість капіталу фірми “Темп”, якщо структура її джерел має наступний вигляд:
Джерела засобів Сума
Акціонерний капітал , тис.грн. 6000
Довгострокові кредити, тис.грн. 3000
Короткострокові кредити, тис.грн. 2000
Встановлений процент дивіденду – 12%. Вартість короткострокових кредитів – 16%, довгострокових кредитів – 13%.
Як зміниться значення показника середньозважена вартість капіталу, якщо частка акціонерного капіталу зросте до 75 %, а вартість довгострокових кредитів зменшиться на 2%? Зробіть висновки.
Решение
Общ. Сумма = 6000 + 3000 + 2000 = 11000 грн.
Уд в. СК = 6000/11000 = 0,54
Уд в. ДК = 3000/11000 = 0,27
Уд в. КК = 2000/11000 = 0,19
СВСК1 = 0,54 * 12% + 0,27 * 13% + 0,19 * 16% = 13%
УВ СК = 75%
Сумма СК = Уд в. СК*Общ сумма = 0,75*11000 = 8250 т. грн..
Сумма ДК+КК = 11000 -8250 = 2750 т. грн..
3000:2000 = 3:2 = 5
2750/5 = 550 грн.
Сумма ДК = 550 * 3 = 1650т грн.
Сумма КК = 550*2 = 1100 т грн.
Уд в. ДК = 1650/11000 = 0,15
Уд в. КК = 1100 / 11000 = 0,1
СВСК = 0,75*12% + 0,15*11% + 0,1*16% = 12,25%
Увеличение части СК на 21%(54-75) и уменьшение стоимости долгосрочных кредитов привело к снижению оплачиваемости на 0.75%, что является экономически выгодным и приводит к экономии капитала в 11000 * 0.75% = 82.5тыс.грн
18. Розрахувати середньозважену вартість капіталу: Виплати дивідендів здійснюється тільки по привілейованим акціям. Власні кошти-1000 млн. грн., у тому числі: привілей нові акції -200 млн. грн., звичайні акції – 800 млн. грн. Позичкові кошти -700 млн. грн., у тому числі, довгострокові позики, під 30% річних - 200 млн. грн., короткострокові позики, під 25% річних, - 400 млн. грн., кредиторська заборгованість, за рахунок пені коштує 10% річних, -100 млн. грн. Рівень дивіденду по привілейованих акціях - 75%, по простих акціях - 80%.
Решение
СВСК = Уд. в. СК * ст-ть СК + Уд. в. ЗК *ст-ть ЗК
Общ ст-ть = собственные ср-ва + заемные ср-ва = 1000 + 700 = 1700 млн. грн..
Ст-ть СК = (прив акции/ власні кошти)*рівень дивіденду по прив акц + (об акции / власні кошти) * рівень дивіденду по об акц(0%) = 200/1000 *75% + 800/1000*0 = 15%
Ст-ть ЗК = (довго строк позики / позичкові кошти) * ст.-ть довгос поз + (короткості позики/позичкові кошти)* ст.-ть коротко строк позики + (КЗ/позичкові кошти) * ст.-ть КЗ = 200/700*30% + 400/700*25% + 100/700*10% = 18,35%
Уд. в. СК = власні кошти / общ ст.-ть = 1000/1700 = 0,59
Уд. в. ЗК = позичкові кошти / общ ст.-ть = 700/1700 = 0,41
СВСК = 0,59*15% + 0,41*18,35% = 16%
Вывод: СВСК составляют 16%.