- •Урок № 6
- •Хід уроку
- •1.1. Слово вчителя
- •2.1. Слово вчителя
- •3.1. Слово вчителя
- •Вживання апострофа
- •4.1. Орфографічний практикум.
- •4.2. Слово вчителя
- •4.4. Слово вчителя
- •4.5. «Відгадай слово»
- •Місцина над яром
- •4.8. Робота з "дірявими" словами
- •V. Підсумок уроку
- •5.1. Слово вчителя
- •5.2. Тестові завдання.
- •5.2. «Мікрофон»
- •VI. Оцінювання
- •Viі. Домашнє завдання
- •7.1.Слово вчителя
Клас : 10-А Дата_________
Урок № 6
Тема: Складні випадки правопису апострофа
Мета: повторити та систематизувати знання учнів про вживання апострофа; удосконалювати їх правописні вміння та навички;
розвивати пам'ять, логічне мислення, уміння працювати з таблицями, виділяти головне;
виховувати пошану до рідного слова.
Тип уроку: формування умінь та навичок учнів
Форма проведення: урок-подорож
Методи і прийоми: слово вчителя, вибірковий диктант, розподільний диктант, орфографічний практикум, «Вітрила мрій», «Відгадай слово» , «Я - редактор», «Поміркуймо», робота з «дірявими» словами, виконання тестових завдань, «Мікрофон».
Обладнання: підручник, таблиця «Правила вживання апострофа», картки з словами, картки з прислів’ями, паперові апострофи, картки оцінювання.
Внутрішньопредметні зв’язки: фонетика, орфографія, фразеологія
Міжпредметні зв’язки: українська література
Використана література:
1. О. В. Слюніна Усі уроки української мови в 10 класі. І семестр. Профіль – українська філологія. – Х.: Вид. група «Основа», 2011. – 320 с. – (Серія «усі уроки»).
2. О. П. Глазова, Ю. Б. Кузнецов Українська мова 10 клас.
3. Глазова О.П. Рідна мова. 10 клас: Плани-конспекти уроків. – Х. : Веста: Видавництво «Ранок». – 2007. – 256 с.
4. Українська мова за новою програмою: 10 клас/ упоряд. Н. Коржова. – К. :Шкільний світ. – 2010. – 128 с.
5.О.В. Заболотний, В. В. Заболотний. Українська мова: підруч. 10 клас. К. : Генеза. – 2010 – 224 с.
Хід уроку
І. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
1.1. Слово вчителя
Ми завжди шукаємо в житті те, що живило б духовні сили. Василь Симоненко радив своїм нащадкам: «В океані рідного народу відкривайте духовні острови».
Сьогодні на уроці я пропоную вам здійснити уявну подорож безмежним океаном Ріднословом до Орфографічних островів.
Будь-яка подорож починається зі збору речей. У цю валізу візьмемо все необхідне для подорожі. Не знаю, як ви, а я завжди забуваю взяти капелюшок. Тому перше, що кожен із вас зробить, — візьме той капелюшок, який найбільше до вподоби.
(Учні вибирають капелюшки.)
Володарі білих капелюшків! Ви станете великими людьми. Факти, цифри та хроніка подій для вас – найголовніше.
Володарі чорних капелюшків! Ви завжди будете виділятися з натовпу. Усе піддавати сумніву й критиці — сенс вашого життя.
Володарі синіх капелюшків — майбутні філософи. Ви йтимете лише вам відомими шляхами, не відступаючи від мети, не поспішаючи, але й не зупиняючись.
Володарі червоних капелюшків житимуть у волі емоцій. Для вас навколишній світ — загадка. Інколи вам буде важко зрозуміти самих себе.
Мета нашої подорожі — дослідити острів Апостроф. До речі, слово апостроф має подвійний наголос (апостроф, апостроф).
II. Актуалізація опорних знань
2.1. Слово вчителя
Під час подорожі необхідно мати записник, щоб занотовувати побачене й почуте. Розгорніть ваші зошити-записники й зробіть перший запис.
(Учні записують дату класної роботи.)
Збираючись у дорогу, ми часто беремо зайві речі. Розподіліть речі, вибравши найпотрібніші.
2.2. Розподільний диктант.
Запишіть слова у 2 колонки:
1) слова, що пишуться без апострофа;
2) слова, що пишуться з апострофом.
Якщо завдання виконано правильно, підкресливши останні букви, прочитаєте побажання.
Цвях, дит’ясла, ф’ючерс, присвята, кар’єрист, мавпячий, зв’язки, ад’ютант, хрящ, б’ють.
(Побажання: Хай щастить)
IІІ. Вивчення нового матеріалу