КАФЕДРА ВАЛЕОЛОГІЇ ТА КОРЕКЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
Робоча програма Методика формування репродуктивного здоров’я в учнівської молоді
для студентів 4 курсу відділення «Соціальна педагогіка»
Слов’янськ – 2011
Структура залікового кредиту курсу
Тема |
Всього годин |
Кількість годин,відведених на: | ||
Лекції |
Семінарські та практичні заняття |
Самостійну роботу | ||
Змістовний модуль І. Теоретичні засади методики навчання з формування репродуктивного здоров’я в учнівської молоді | ||||
Тема 1.Актуальність роботи вчителя, спрямованої на статеве виховання дітей та молоді. |
4 |
2 |
2 |
1 |
Тема 2. Методологічні основи методики формування у дітей та молоді репродуктивного здоров’я , його збереження та зміцнення. |
6 |
2 |
2 |
2 |
Змістовний модуль ІІ. Зміст освіти з методики формування репродуктивного здоров’я в учнівської молоді | ||||
Тема 3.Психофізіологічні основи формування інтересу учнів до питань, пов’язаних з розвитком сексуальності та міжстатевих відносин. |
6 |
2 |
2 |
2 |
Тема 4. Зміст профілактичної роботи, спрямованої на попередження гінекологічних та андрогенних захворювань неінфекційного походження. |
6 |
2 |
2 |
2 |
Тема 5.Зміст профілактичної роботи, спрямованої на попередження інфекційних захворювань статевої системи та ВІЛ-СНІДу. |
6 |
2 |
2 |
1 |
Усього годин: |
28 |
10 |
10 |
8 |
За відвідування лекції студент отримує 1 бал
ТЕМИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ:
Практичне заняття 1. Актуальність роботи вчителя, спрямованої на статеве виховання дітей та молоді (2 год.)
Мета: показати актуальність роботи вчителя, спрямованої на статеве виховання дітей та молоді, уяснити професійну діяльність вчителя з методики формування репродуктивного здоров’я в учнівській молоді.
Хід заняття:
Демографічна ситуація в Україні.
Показники народжуваності, смертності та тривалості життя в України.
Вроджені вади розвитку як фактор інвалідизації населення.
Чинники, що впливають на стан репродуктивного здоров'я.
Предмет і завдання курсу "Методика формування репродуктивного здоров'я в учнівської молоді.
Зміст курсу у зв’язку з іншими дисциплінами валеологічного, гігієнічного та психолого-педагогічного спрямування.
Підготовка вчителя до професійної діяльності з методики формування репродуктивного здоров'я учнів, відповідального ставлення вихованців до власного здоров'я та планування сім'ї.
Статеве виховання - невід'ємна складова виховного процесу в загальноосвітній школі.
Практичне завдання: ознайомлення з законодавчими та нормативними документами щодо збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я дітей та молоді.
Оцінювання – 6 балів
Практичне занятя 2. Методологічні основи методики формування у дітей та молоді репродуктивного здоров'я, його збереження та зміцнення (2 год )
Мета: навчити формуванню в учнівській молоді відповідального ставлення та активної позиції у зміцненні і збереженні репродуктивного здоров’я.
Хід заняття:
1. Медико-соціальні та психолого-педагогічні умови формування в учнівської молоді відповідального ставлення та активної позиції у зміцненні і збереженні репродуктивного здоров'я.
2. Соціально-педагогічна функція освіти як чинник забезпечення міцного репродуктивного здоров'я підростаючого покоління.
3. Характеристика розвитку особистості.
4. Ціннісні орієнтації особистості - основа вибору життєвої стратегії щодо створення міжстатевих відносин.
5.Складові репродуктивного здоров'я: фізична, психічна, соціальна, духовна.
Практичне завдання: вивчити сучасні методи діагностики і оцінювання репродуктивного здоров’я, індивідуального рівня статевої зрілості та її відповідності біологічному віку.