Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Техн. форм репрод. здоров. учнів та молоді.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
10.06.2015
Размер:
113.66 Кб
Скачать

Оцінювання - 6 балів

Практичне заняття 3: Психофізиологічні основи формування інтересу учнів до питань, пов'язаних з розвитком сексуальністи та міжстатевих відносин (2 год.)

Мета: показати стратегічні ціли статевого виховання, уяснити організацію навчально-виховного процесу з питань репродуктивного здоров’я серед учнівській молоді.

Хід заняття:

  1. Етапи розвитку репродуктивної системи людини.

  2. Проблеми, що зумовлені невідповідністю між віком і настанням фізиологічної зрілості репродуктивної системи та соціальної зрілості особистості.

  3. Стратегічні цілі статевого виховання. Його відповідність соціальному замовленню суспільства.

  4. Негативний вплив вживання алкоголю та наркотиків на сексуальну поведінку.

5. Зміст освіти з питань репродуктивного здоров'я в початковій школі.

6.Організація навчально-виховного процесу з питань сексуальних відносин та планування сім'ї в старшій школі.

7. Позакласні форми організації навчання з основ репродуктивного здоров'я в старшій школі.

Практичне завдання: вивчити питання гендерної освіти і виховання.

Оцінювання - 7 балів

Практичне заняття 4: Зміст профілактичної роботи, спрямованої на попередження гінекологічних та андрогенних захворювань неінфекційного походження (2 год.)

Мета: вивчити загальну характеристику та особливості виникнення і розповсюдження хвороб репродуктивних органів серед дівчат і хлопців-підлітків, їх профілактику.

Хід заняття:

1.Загальна характеристика та особливості виникнення і розповсюдження хвороб репродуктивних органів серед дівчат і хлопців-підлітків.

2. Вроджені вади репродуктивної системи. Причини їх виникнення і перспективи лікування при своєчасній медичній допомозі.

  1. Гендерні відносини як основа рівноправних міжстатевих стосунків.

  2. Проституція і її соціально-економічні причини, вплив на фізиологічні функції організму жінки.

  3. Негативний вплив шкідливих звичок та забруднення довкілля на репродуктивну систему .

  4. Фізична культура як позитивний фактор розвитку фізиологічних систем організму дітей та підлітків.

Практичне завдання: Вагітність. Умови нормального перебігу вагітності.

Оцінювання – 6 балів

Практичне заняття 5: Зміст профілактичної роботи, спрямованої на попередження інфекційних захворювань статевої системи та ВІЛ-СНІДу (2 год.)

Мета: уяснити зміст профілактичної роботи, спрямованої на попередження інфекційних захворювань статевої системи та ВІЛ-СНІДу.

Хід заняття:

1. Інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом (венеричні хвороби).

2. Вірус імунодефіциту людини, його вплив на імунну систему людини. Ризикована поведінка як основна причина інфікування ВІЛ.

3. Перинатальний шлях інфікування ВІЛ (інфікування плоду під час вагітності, пологів та грудного вигодовування немовляти).

4. Подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих - необхідна умова уповільнення темпів розповсюдження хвороби.

  1. Поняття профілактики іфекційних захворювань. Ефективні стратегії і види профілактики: первинна, вторинна, третинна, рівні профілактики: особистісна, сімейна, суспільна.

Практичне завдання: підготувати доповід “Аборт та його наслідки”

Оцінювання – 6 балів

Завдання для самостійної роботи (8 год. / 39 балів)