Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11111111.doc
Скачиваний:
13
Добавлен:
14.02.2016
Размер:
86.02 Кб
Скачать

Урок 3. Різноманітність, сезонні явища,значення та охорона плазунів.

Мета:

  • формувати такі компетентності учнів, як: комунікаційну, інформаційну, логічну, аналітичну, продуктивну творчу діяльність, дослідницьку, технологічну, мовленеву;

  • ознайомити учнів з різноманітністю плазунів, видами поширеними в Україні, власному регіоні та рідкісними видами;

  • визначити роль плазунів в екосистемах, їх значення для людини; причини, що зумовлюють необхідність охорони плазунів;

  • продовжити формування вміння працювати з підручником, додатковою літературою та ПК; виділяти основне, робити висновки, аргументувати, застосовувати знання про біологічні особливості плазунів для обґрунтування заходів щодо їхньої охорони; систематизувати матеріал; вирішувати проблемні питання;

  • виховувати у школярів почуття любові до природи та відповідальність за стан довкілля;

  • виховувати толерантне ставлення до думки однокласників, вміння працювати в групі, лідерські якості.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Основні терміни та поняття: герпетологія, серпентарій.

Обладнання: мультимедійна презентація «Плазуни»; скелети: «Черепаха», «Вуж», «Ящірка»; вологий препарат «Гадюка»; технологічна картка уроку; додаткова література (В.І. Соболь «Біологія. Довідник+Тести»; Д. А. Шабанов «Біологія 7»; «Червонокнижні види Хмельниччини»); виставка літератури «Світ плазунів»; ПК.

План уроку.

  1. Вивчити різноманітність плазунів, види поширені в Україні та власному регіоні.

  2. Ознайомитись з видами плазунів, які занесені до Червоної книги України.

  3. Визначити роль плазунів в екосистемах, їх значення для людини.

  4. Визначити причини, що зумовлюють необхідність охорони плазунів.

I. Організаційний момент

Вітання вчителя

Звіт чергового про готовність класу до уроку.

Хто прийшов на урок з поганим настроєм?

Чудово! (якщо ніхто з учнів не підняв руку)

Якщо хтось з учнів підняв руку, вчитель висловлює припущення, що до кінця уроку у них покращиться настрій.

Хто прийшов перемагати на шляху до Олімпу знань?

Молодці, вперед до перемог!

А хто сумнівається в своїх можливостях – приєднуйтесь до нашої команди!

Увага на екран.

II. Мотивація

Слайд № 1 - Відеоряд «Різноманітність життя»

Світ природи надзвичайно цікавий, різноманітний і загадковий. Неможливо залишатись байдужим до цієї краси. У нас сьогодні чудова нагода розширити свої знання про різноманітність та значення живих істот на планеті Земля, а саме представників класу Плазуни. Це дивовижні і загадкові тварини. І саме ви стоїте на порозі розуміння розмаїття й складності видів плазунів.

Слайд №2,3 - Оголошення теми та мети уроку.

III. Вивчення нового матеріалу.

Слайд № 4 – Класифікація Плазунів.

1. Класифікація класу Плазуни.

Ряд Дзьобоголові (1 сучасний вид - Гатерії)

Це найдавніші плазуни, з яких до наших днів дожив тільки один вид гатерії. Збереглися гатерії тільки на островах поблизу Нової Зеландії. Цей вид практично знищений свинями, щурами та собаками завезеними з Європи. Гатерії занесені до Міжнародної Червоної книги.

Ряд Лускаті (хамелеони, ящірки, змії)

Ряд Черепахи

Ряд Крокодили

Досліджувати різноманітність плазунів ми будемо по групах. Групи ви створили за інтересами. Оберіть в групі керівника. Керівники груп отримайте, будь ласка, завдання та додаткову літературу.

Інструктаж роботи груп.

Кожен учень отримує опорну таблицю, завдання.

Перша група – Ряд Лускаті. Підряд Ящірки.

Завдання:

1.Дослідити особливості зовнішньої будови та середовища існування представників ряду.

2.Визначити особливості їх внутрішньої будови.

3.Дослідити видову різноманітність ряду.

4.Визначити які представники ряду занесені до Червоної книги України.

5.Визначте,що вивчає герпетологія.

6.Вирішіть проблему: Чому плазуни пристосовані до життя в різних умовах,на всіх материках,крім Антарктиди?

Послідовність дій

1.Прочитайте текст підручника параграф 42 ст.180-181.

2.Прочитайте додаткову літературу Д.А.Шабанов. Біологія 7,ст.217-219.

3.Розгляньте малюнки,що супроводжують текст.

4.Додаткову інформацію можна знайти на сайті http://uk.wikipedia.org.

5.Отримані результати досліджень занесіть в опорну таблицю «Різноманітність плазунів»

6.Підготуйте звіт про роботу групи.

Друга група – Ряд Лускаті. Підряд Змії

Завдання:

1.Дослідити особливості зовнішньої будови та середовища існування представників ряду.

2.Визначити особливості їх внутрішньої будови.

3.Дослідити видову різноманітність ряду.

4.Визначити які представники ряду занесені до Червоної книги України.

5.Визначте для чого створюються серпентарії.

6.Вирішіть проблему: Чому плазуни пристосовані до життя в різних умовах,на всіх материках,крім Антарктиди?

Послідовність дій

1.Прочитайте текст підручника параграф 42 ст.182.

2.Прочитайте додаткову літературу В.І.Соболь, Біологія,Довідник + Тести ст.465.

3.Розгляньте малюнки,що супроводжують текст.

4.Додаткову інформацію можна знайти на сайті http://uk.wikipedia.org.

5.Отримані результати досліджень занесіть в опорну таблицю «Різноманітність плазунів».

6.Підготуйте звіт про роботу групи

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]