- •Курсова робота
- •Черкаси 2011
- •Резюме.
- •Персонал підприємства.
- •Юридичний розділ.
- •Опис продукту.
- •Ринок збуту.
- •Прогнозований об`єм продажу (за роками).
- •Конкуренція.
- •Маркетинговий план.
- •План виробництва.
- •Показники використання основних фондів.
- •Організаційний план.
- •Оцінка ризиків та страхування.
- •Можливі ризики та їх вплив на прибуток.
- •Юридичний план.
- •Фінансовий план.
- •Розрахунок прогнозованих фінансових показників на перші чотири роки роботи підприємства.
- •Прогнозовані фінансові показники на перші чотири роки роботи підприємства.
- •Оцінка фінансово-економічного стану підприємства на перші чотири роки його роботи.
- •Фінансово-економічний стан підприємства.
- •Стратегія фінансування.
- •Список використаної літератури.
Юридичний план.
Протягом найближчого часу юридичних змін не передбачається.
Фінансовий план.
Балансовий рахунок (на кінець першого року функціонування підприємства).
Таблиця 6.
Активи |
Пасиви |
||
Оборотні кошти: |
Кредит |
500000 грн |
|
Витрати на ремонт та охорону |
25000 грн |
Статутний капітал |
90000 грн |
Витрати на рекламу |
2000 грн |
Акціонерний капітал |
176500 грн |
Канцелярські витрати |
500 грн |
Резервний фонд коштів |
18400 грн |
Витрати на юридичні послуги |
1000 грн |
|
|
Витрати на страхування |
2000 грн |
|
|
Заробітня плата |
60000 грн |
|
|
Оборотні фонди: |
|
|
|
Сировина |
280000 грн |
|
|
Матеріали |
30000 грн |
|
|
Електроенергія та паливо |
5000 грн |
|
|
Основні фонди: |
|
|
|
Будівля |
200000 грн |
|
|
Обладнання |
30000 грн |
|
|
Офісні меблі |
10000 грн |
|
|
Комп`ютери |
10000 грн |
|
|
Машина |
20000 грн |
|
|
Ліцензія |
1000 грн |
|
|
Амортизація |
108400 грн |
|
|
∑ |
784900 грн |
∑ |
784900 грн |
Розрахунок прогнозованих фінансових показників на перші чотири роки роботи підприємства.
2012 рік.
За прогнозами експертів, інфляція у 2012 році очікується на рівні 15%.
Тому на 15% збільшаться ціни на сировину та на матеріали, а також всі наші витрати, окрім заробітньої плати персоналу, витрат на юридичні послуги та на страхування.
Техніко-економічні показники.
Ціна чистої чашки Цч = 2 грн*1,15 = 2,3 грн.; Цч річ = 2,3*150000 = 345000 грн/рік.
Витрати на ліколь та фарбу Цл+ф річ = 30000*1,15 = 34500 грн/рік.
Заробітня плата ЗП = 60000 грн/рік.
Витрати на ремонт та охорону РО = 25000*1,15 = 28750 грн/рік.
Витрати на електроенергію та паливо ЕП = 5000*1,15 = 5750 грн/рік.
Витрати на рекламу Р = 2000*1,15 = 2300 грн/рік.
Канцелярські витрати КВ = 500*1,15 = 575 грн/рік.
Витрати на юридичні послуги ЮП = 1000 грн/рік.
Витрати на страхування СТ = 2000 грн/рік.
Обігові кошти ОбК = Цч річ + Цл+ф річ + ЗП + РО + ЕП + Р + КВ + ЮП + СТ = 345000 грн/рік + 34500 грн/рік + 60000 грн/рік + 28750 грн/рік + 5750 грн/рік + 2300 грн/рік + 575 грн/рік + 1000 грн/рік + 2000 грн/рік = 479875 грн/рік.
С = ЗП + Цч річ + Цл+ф річ + А + РО + ЕП + Р + КВ + ЮП + СТ = ОбК + А = 479875 грн/рік + 108400 грн/рік = 588275 грн/рік.
Ціна однієї сувенірної чашки з малюнком Цч з мал = 9 грн.
Ціна всіх сувенірних чашок з малюнками, випущених за 2007 рік
Цріч ч з мал = 9 грн*150000 = 1350000 грн/рік.
Прибуток П = Цріч ч з мал – С = 1350000 грн/рік – 588275 грн/рік = 761725 грн/рік.
Податок на прибуток, встановлений державою, складає 25%.
Чистий прибуток ЧП = П – податок на прибуток;
ЧП = П – 0,25*П = 761725 грн/рік – 0,25*761725 грн/рік = 571293,75 грн/рік.
Рентабельність підприємства Р = (ЧП/С)*100% = (571293,75 грн/рік / 588275 грн/рік)*100% = 97,11%.
2013 рік.
За прогнозами експертів, інфляція у 2013 році очікується на рівні 20%.
Тому на 20% збільшаться ціни на сировину та на матеріали, а також всі наші витрати, окрім витрат на юридичні послуги та на страхування. Що стосується заробітньої плати персоналу, то її ми, враховуючи інфляцію 2007 та 2008 років, підвищимо на 20%.
Техніко-економічні показники.
Ціна чистої чашки Цч = 2,3 грн*1,2 = 2,76 грн; Цч річ = 2,76 грн*160000 = 441600 грн/рік.
Витрати на ліколь та фарбу Цл+ф річ =34500*1,2 = 41400 грн/рік.
Заробітня плата ЗП = 60000*1,2 = 72000 грн/рік.
Витрати на ремонт та охорону РО = 28750*1,2 = 34500 грн/рік.
Витрати на електроенергію та паливо ЕП = 5750*1,2 = 6900 грн/рік.
Витрати на рекламу Р = 2300*1,2 = 2760 грн/рік.
Канцелярські витрати КВ = 575*1,2 = 690 грн/рік.
Витрати на юридичні послуги ЮП = 1000 грн/рік.
Витрати на страхування СТ = 2000 грн/рік.
Обігові кошти ОбК = Цч річ + Цл+ф річ + ЗП + РО + ЕП + Р + КВ + ЮП + СТ = 441600 грн/рік + 41400 грн/рік + 72000 грн/рік + 34500 грн/рік + 6900 грн/рік + 2760 грн/рік + 690 грн/рік + 1000 грн/рік + 2000 грн/рік = 602850 грн/рік.
Термін експлуатації основних фондів у нас складає 2,5 роки. Це означає, що до середини 2008 року ми повністю повернемо собі їх вартість.
Значить, aмортизаційні відрахування будуть тільки у першій половині 2008 року, і тому їх сума за 2008 рік складе А2008 = 108400 грн/рік / 2 = 54200 грн/рік.
С = ЗП + Цч річ + Цл+ф річ + А + РО + ЕП + Р + КВ + ЮП + СТ = ОбК + А2008 = 602850 грн/рік + 54200 грн/рік = 657050 грн/рік.
Ціна однієї сувенірної чашки з малюнком Цч з мал = 9,50 грн.
Ціна всіх сувенірних чашок з малюнками, випущених за 2008 рік
Цріч ч з мал = 9,50 грн*160000 = 1520000 грн/рік.
Прибуток П = Цріч ч з мал – С = 1520000 грн/рік – 657050 грн/рік = 862950 грн/рік.
Податок на прибуток, встановлений державою, складає 25%.
Чистий прибуток ЧП = П – податок на прибуток;
ЧП = П – 0,25*П = 862950 грн/рік – 0,25*862950 грн/рік = 647212,5 грн/рік.
Рентабельність підприємства Р = (ЧП/С)*100% = (647212,5 грн/рік / 657050 грн/рік)*100% = 98,5%.
2014 рік.
За прогнозами експертів, інфляція у 2014 році очікується на рівні 20%.
Тому на 20% збільшаться ціни на сировину та на матеріали, а також всі наші витрати (витрати на юридичні послуги та на страхування, враховуючи інфляцію 2007, 2008 та 2009 років, теж збільшаться, орієнтовно на 20%). Що стосується заробітньої плати персоналу, то її ми, враховуючи інфляцію 2009 року, підвищимо на 20%.
Техніко-економічні показники.
Ціна чистої чашки Цч = 2,76 грн*1,2 = 3,312 ≈ 3,31 грн; Цч річ = 3,31 грн*170000 = 562700 грн/рік.
Витрати на ліколь та фарбу Цл+ф річ = 41400*1,2 = 49680 грн/рік.
Заробітня плата ЗП = 72000*1,2 = 86400 грн/рік.
Витрати на ремонт та охорону РО = 34500*1,2 = 41400 грн/рік.
Витрати на електроенергію та паливо ЕП = 6900*1,2 = 8280 грн/рік.
Витрати на рекламу Р = 2760*1,2 = 3312 грн/рік.
Канцелярські витрати КВ = 690*1,2 = 828 грн/рік.
Витрати на юридичні послуги ЮП = 1000*1,2 = 1200 грн/рік.
Витрати на страхування СТ = 2000*1,2 = 2400 грн/рік.
Обігові кошти ОбК = Цч річ + Цл+ф річ + ЗП + РО + ЕП + Р + КВ + ЮП + СТ = 562700 грн/рік + 49680 грн/рік + 86400 грн/рік + 41400 грн/рік + 8280 грн/рік + 3312 грн/рік + 828 грн/рік + 1200 грн/рік + 2400 грн/рік = 756200 грн/рік.
Амортизаційних відрахувань у 2009 році у нас уже не буде, але враховуючи, що наше обладнання у 2009 році буде таким, що вже відпрацювало свій гарантійний термін експлуатації, ми повинні передбачити витрати на можливу купівлю нових одиниць того обладнання, яке у 2009 році може повністю відпрацювати свій ресурс. Ці витрати орієнтовно складають O2009 = 20000 грн.
С = Цч річ + Цл+ф річ + ЗП + РО + ЕП + Р + КВ + ЮП + СТ + O2009= ОбК + O2009= 756200 грн/рік + 20000 грн = 776200 грн/рік.
Ціна однієї сувенірної чашки з малюнком Цч з мал = 9,50 грн.
Ціна всіх сувенірних чашок з малюнками, випущених за 2008 рік
Цріч ч з мал = 9,50 грн*170000 = 1615000 грн/рік.
Прибуток П = Цріч ч з мал – С = 1615000 грн/рік – 776200 грн/рік = 838800 грн/рік.
Податок на прибуток, встановлений державою, складає 25%.
Чистий прибуток ЧП = П – податок на прибуток;
ЧП = П – 0,25*П = 838800 грн/рік – 0,25*838800 грн/рік = 629100 грн/рік.
Рентабельність підприємства Р = (ЧП/С)*100% = (629100 грн/рік / 776200 грн/рік)*100% = 81,05%.
Таблиця 7.