- •3 Вибір і обгрунтування способів проведення штреку
- •5 Розрахунок продуктивності прохідницького комбайну
- •6 Розрахунок і вибір кріплення конвеєрного штреку
- •7. Швидкість проведення виробки
- •9. Технологія і організація робіт при проведенні
- •10. Допоміжні процеси при проведенні штреку
- •10.1 Настилання рейкового шляху
- •10.2 Нарощування конвеєра
- •10.3 Прокладка труб і кабелів
- •10.4 Освітлення вибою виробки
- •10.5 Маркшейдерське обслуговування
- •11. Охорона праці і протипожежний захист при проведенні
- •11.1 Загальні положення по охороні праці
- •11.2 Заходи, щодо безпечного ведіння робіт
- •11.3 Міри боротьби з пилом
- •11.4 Міри боротьби з метаном
- •11.5 Протипожежний захист
- •Обсяг курсового проекту: ι. Пояснювальна записка (на 30-50 сторінках)
- •Ιι. Графічна частина проекту (аркуш а-1)
- •Література
6 Розрахунок і вибір кріплення конвеєрного штреку
6.1 Загальні положення
Для збереження необхідних розмірів поперечного перетину і підтримки виробок у безпечному стані у виробках установлюють кріплення.
Кріплення гірських виробок повинно задовольняти наступним вимогам:
- бути досить міцним, стійким і довговічним, підтримувати виробки у безпечному стані протягом усього терміну служби;
- мінімально заповнювати перетин виробки, не заважати виконанню технологічних процесів, мати невеликий опір руху повітря;
- забезпечити можливість механізації її зведення, бути транспортабельною, не трудомісткою при зведенні та ремонті;
- забезпечувати можливість її максимального витягу з виробок, що погашаються, і подальшого повторного використання;
- конструкція і матеріал кріплення повинні відповідати терміну служби виробок, а сума матеріальних витрат на виготовлення, зведення, експлуатацію і ремонт протягом усього терміну служби виробок повинна бути мінімальна.
6.2 Розрахунок параметрів кріплення
Розрахунок рамного металевого податливого кріплення виконуємо відповідно до інструкції [9].
До початку розрахунку необхідно скласти розрахункову схему. Для цього нормальні потужності пластів перераховуємо на вертикальні за формулою:
m
mверт. = ----------, (6.1)
cos α
де m – нормальна потужність пласту, м;
m = 1,6 м;
α – кут падіння пласту, градус;
α = 4°
Знайдемо вертикальну потужність основної покрівлі пласту:
19,5
mверт. = ---------- = 19,55 м
0,9976
Знайдемо вертикальну потужність безпосередньої покрівлі пласту:
2,5
mверт. = ---------- = 2,51 м
0,9976
Знайдемо вертикальну потужність вугільного пласту:
1,6
mверт. = ---------- = 1,60 м
0,9976
Знайдемо вертикальну потужність безпосередньої підошви пласту:
2,5
mверт. = ---------- = 2,51 м
0,9976
Знайдемо вертикальну потужність основної підошви грунту:
6
mверт. = ---------- = 6,01 м
0,9976
По вертикальним потужностям складаємо розрахункову схему, зазначену на малюнку 5.
Розрахунок опіру пластів у масиві Rci знаходиться з обліком порушення масиву по формулі:
Rci = Ri * Кс, (6.2)
де Ri – середнє значення опіру пластів порід у зразку одноосьового стиску, установлений за результатами іспитів (при визначенні міцності порід за допомогою коефіцієнта міцності по шкалі М.М.Протодьяконова f необхідним перерахуванням в мПа проводять по формулі:
Ri = 10f, (6.3)
Кс – коефіцієнт, що враховує додаткове порушення масиву порід поверхнями без зчеплення, або з малою зв'язаністю (дзеркала ковзання, тріщини, глинисті прошарки і т.п.):
Кс = 0,9
Малюнок 5. Розрахункова схема
За формулою (6.3) знаходимо всі середні значення опіру шарів порід у зразку одноосьового стиску:
R1 = 10 * 10 = 100 мПа
R2 = 10 * 8 = 80 мПа
R3 = 10 * 1,45 = 14,5 мПа
R4 = 10 * 7 = 70 мПа
R5 = 10 * 9 = 90 мПа
За формулою (6.2) знаходимо розрахунковий опір пластів порід у масиві:
Rc1 = 100 * 0,9 = 90 мПа
Rc2 = 80 * 0,9 = 72 мПа
Rc3 = 14,5 * 0,9 = 13,05 мПа
Rc4 = 70 * 0,9 = 63 мПа
Rc5 = 90 * 0,9 = 81 мПа
Для суміжних пластів, що залягають по контуру поперечного перетину виробки, з мінливістю Rci в межах до 30% приймають єдине ціле для усієї виробки усереднене значення розрахункового опіру порід стиску, обумовлений за формулою:
Rc1 * m + Rc2 * m + … + Rcn * mn
Rc = -------------------------------------------, (6.4)
m1 + m2 + … + mn
де Rc1 … Rcn – розрахунковий опір пластів порід стиску, мПа;
m1 … mn – потужність шарів породи, м.
Дані підставляємо у формулу (6.4) і одержуємо Rc для покрівлі:
90 * 5,17 + 72 * 3.59 + 13,05 * 1,6 + 63 * 1,00 807.66
Rc = ------------------------------------------------------------ = ---------- = 71,1 мПа,
5,17 + 3.59 + 1,6 + 1,00 11.36
Дані підставляємо у формулу (6.4) і одержуємо Rc для підошви:
72 * 1,08 + 13,05 * 1,6 + 63 * 2,51 + 81 * 3,61 549,18
Rc = ------------------------------------------------------------- = --------- = 62,41 мПа,
1,08 + 1,6 + 2,51 + 3,61 8,8
Дані підставляємо у формулу (6.4) і одержуємо Rc для боків:
72 * 1,08 + 13,05 * 1,6 + 63 * 1,00 161,64
Rc = ------------------------------------------------- = ---------- = 43,92 мПа.
1,08 + 1,6 + 1,00 3,68
Зсув порід покрівлі, підошви чи боків U у горизонтальних і похилих протяжних виробках, підтримуваних поза впливом очисних робіт, розраховуємо по формулі:
U = Кα * Ко * Кs * Кв * Кt * Ut, (6.5)
де Ut – зсув порід, прийнятий за типове й обумовлене по графіках [9, с.7] у залежності від розрахункового опіру порід стиску Rc і розрахункової глибини розташування виробки Нр
Ut = 80 мм (для покрівлі)
Ut = 150 мм (для підошви)
Ut = 300 мм (для боків)
Кα – коефіцієнт впливу кута залягання порід і напрямку проходки виробки, щодо
простягання порід, обумовлений по таблиці [9, с.8];
Ка = 1;
Ко – коефіцієнт напрямку зсування порід, обумовлений по таблиці [9, с.8];
Ко = 1 (для зсуву з боку покрівлі і підошви);
Ко = 0,35 (для бічних зсувів);
Кs – коефіцієнт впливу розмірів виробки, обумовлений для покрівлі і підошви по формулі:
Кs = 0,2 * (В – 1), (6.6)
де В – ширина виробки в проходці, м;
Кs = 0,2 * (5,12 – 1) = 0,82 м
а для боків: Кs = 0,2 * (h – 1),
де h – висота виробки в проходці, м;
Кs = 0,2 * (3,68 – 1) = 0,54 м;
Кв – коефіцієнт впливу інших виробок, прийнятий для одиночних виробок
рівним 1, [9, с.8];
Кt – коефіцієнт впливу часу на зсув порід, що залежить від співвідношення Нр/ Rc і визначається по графіках [9, с.10];
Кt = 1;
Дані підставляємо у формулу (6.5) і одержуємо зсув порід покрівлі, підошви і боків:
Uпокр. = 1 * 1 * 0,82 * 1 * 1 * 80 = 65,6 мм
Uпід. = 1 * 1 * 0,82 * 1 * 1 * 150 = 123 мм
Uбок. = 1 * 0,35 * 0,54 * 1 * 1 * 300 = 56,7 мм
Розрахункове навантаження Р на 1м виробки з боку покрівлі і підошви визначається за формулою:
Р = Кα * Кн * Кпр * В * рн, кПа/м (6.7)
де В – ширина виробки в проходці, м;
Кn – коефіцієнт перевантаження, визначений по таблиці [14, таб. 4]
Кn = 1,1 (для покрівлі);
Кn = 1,1 (для підошви);
Кн – коефіцієнт надійності, прийнятий для головних приствольних виробок
рівним 1 [14, таб. 6];
Кпр – коефіцієнт умов проведення виробок, визначений по таблиці [14, таб. 5];
Кпр = 0,6;
рн – нормативне навантаження, визначене по графікам [14, с. 11];
рн = 40 кПа (для покрівлі);
рн = 60 кПа (для підошви).
Дані підставляємо у формулу (6.7) і одержуємо розрахункове навантаження на 1м штреку з боку покрівлі і підошви:
Рпокр. = 5,12 * 1 * 1,1 * 0,6 * 40 = 135,17 кПа/м
Рпід. = 5,12 * 1 * 1,1 * 0,6 * 60 = 202,75 кПа/м
Розрахункове навантаження Р на 1м виробки з боку боків визначаємо за формулою:
Рбок. = Кп * Кн * Кпр * h * рн, (6.8)
де h – висота виробки, м;
Кп = 1,1 [14, таб. 4];
Кн = 1 [14, таб. 5];
рн = 35 [14, с. 11];
Дані підставляємо у формулу (6.8) і одержуємо розрахункове навантаження на 1м штреку з боку боків:
Р = 1,1 * 1 * 0,6 * 3,68 * 35 = 85 кПа/м
Обираємо металеве податливе аркове тризвенне кріплення типу КМП-АЗ з типом спецпрофиля СВП-27, із замком ЗПК і несучою здатністю 215 кН. Конструктивна піддатливість вертикальна – 400 мм.
Щільність установки рам металевого податливого кріплення зі спецпрофіля на 1м довжини виробки знаходимо за формулою:
n = Р/Nз, (6.9)
Дані підставляємо у формулу (6.9) і одержуємо (Р приймаємо найбільшу):
n = 202,75/215 = 0,94
Приймаємо n = 1 рам/м [14, с.12].
Податливе кріплення перевіряємо за умовою:
Δ ≥ Uпокр
де Δ – конструктивна підатливість кріплення, 400мм;
Uпокр – очікувані розрахункові зсуви покрівлі;
400 ≥ 65,6
Отже, обране кріплення відповідає даним умовам.