- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •М.Булгаков “Майстер і Маргарита”. Широта філософсько-етичної проблематики, питання про співвідношення добра і зла. Морального вибору, покликання мистецтва.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
Урок № 6.
Тема : ”Срібна доба„ в російській поезії.
Мета: висвітлити головні ознаки,характерні срібній добі рос.поезії.
Обладнання: словник літературознавчих термінів.
Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.
Хід уроку:
Організаційний момент – 5 хв.
1.Актуалізація опорних знань учнів.
Пригадати та назвати літературні напрямки та письменників.
2.Оголошення теми та мети уроку.
Пояснення нового матеріалу.
На зламі 19-20ст.рос.поезія,як і західна,переживає бурхливий розвиток.Модерністський період розвитку рос.поезії кін.19.,поч.-20ст.називають„ срібною добою”,російським поетичним ренесансом.
В історії розвитку рос. Поезії ”срібної доби „найбільш яскраво виявили себе три напрямки:символізм,акмеїзм,футуризм.
Словникова робота:
Символізм(гр.-умовний знак,прикмета) – літ.напрям кін.19-поч.20ст., основною рисою якого є те, що конкретний худ.образ перетворюється на багатозначний символ.Зародився у Франції.
Представники: до старших( 19ст):Дмитро Мережковський, Валерій Брюсов,Костянтин Бальмонт,Федір Сологуб.
До молодших(20ст):О.Блок, Андрій Бєлий.
Особливого значення символісти надавали звучанню вірша,його мелодиці та звукопису,а також маловживаній лексиці.
Акмеїзм – модерн.течія в рос.поезії1910-х років,що обєднала Миколу Гумільова,Анну Ахматову,Сергія Городецького.Акмеїсти виступали за відображення земного,конкретного,ясного світу,з його формами, за ясність і конкретність слова.Історико-культурні,реліг.літ.ремінісенції(відгомінмотивів,образів з відомого твору іншого автора).
Футуризм(лат.-майбутнє) –авангардистська течія в літ.й мистецтві 10-30- років 20ст.Батьківщино була Італія.Футуристи намагаються оновити мистецтво,літ.форми.
Російські футуристи:В.Хлєбніков,В.Маяковський,Б.Пастернак,С.Бобров-орієнтуються на мову вулиці,рекламу,міський фольклорі плакат,опрацьовують нові ритми,одним з головних принципів футуристів було слово як таке,що видозмінює реальну мову.
3.Узагальнення і систематизація знань.
Перевірка і редагування конспектів за допомогою питань.
4.Підбиття підсумків уроку.
Визначити як учні засвоїли новий матеріал. Фронтальна бесіда з учнями.
5.Домашнє завдання
Вивчити конспект лекції.
Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про життєвий шлях О.Блока.
Урок № 7.
Тема :О.Блок – представник символізму в російській поезії.
Мета: висвітлити головні віхи життєвого та творчого шляху О.Блока.
Обладнання:Портрет О.Блока.
Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.
Хід уроку:
Організаційний момент – 5 хв.
1.Актуалізація опорних знань учнів.
Пригадати та назвати літературні напрямки та письменників,вивчених на минулому уроці, перевірка д/з.
2.Оголошення теми та мети уроку.
Пояснення нового матеріалу.
Повідомлення учнів про життя і творчість О.Блока.
Лекція вчителя:
Життя і творчість.
О.Блок (1880-1921) – визнаний главою рос.символізму.
Життя О.Блока небагате на зовнішні події. Він народився в Петербурзі,у сімї,що належала до кола старої ро.інтелігенції.Батько майбутнього письменника – юрист Олександр Львович,мати – Олександра Андріїївна,дочка ректора університета, незабаром залишає чоловіка і їде до Петербурга,де 16 листопада народився письменник.
У 6 років вступив до гімназії, він був розумною дитиною.
У 1898р. – навчання на юрид.факультеті Петерб.університету,згодом переводиться на філологічний факультет,який закінчив у 1906р.
У 1898р.Написав багато віршів, що увійшли до циклу Віршів пр прекрасну даму, звернених до Любові Менделєєвої на якій згодом (1903р) одружився.
Літературнний дебют відбувся в 1903р. В журналі „Новий шлях”,де був опублікований цикл із 10-ти віршівпоета.
Найвідоміші вірші:„ Незнайома„(1906) – картини заміського міщанського побуту, романтичне піднесення,образ незнайомої- образ-символ світлого до чого прагне душа. „Про доблесті,про подвиги, про славу...”(1908) – муки кохання у спогадах ліричного героя.
„Весно,весно,без меж і без краю...”(1907) – образ весни,асоціюється з коханням ліричного героя до жінки.
В останні роки життя займається культурно-просвітницькою діяльністю, працює в Державній комісії у справах видання класиків, у вид. Всесвітня література.
У квітні 1921р.О.Блок тяжко хворіє(запалення серцевих клапанів), а 7 серпня 1921р. помирає. Його смерть сприйняли як кінець епохи, етапний і трагічний злам культурного розвитку Росії.
3.Узагальнення і систематизація знань.
Перевірка і редагування конспектів за допомогою питань.Виразне читання поезії О.Блока,аналіз.
4.Підбиття підсумків уроку.
Визначити як учні засвоїли новий матеріал. Фронтальна бесіда з учнями.
5.Домашнє завдання
Вивчити конспект лекції та вірш О.Блока на вибір учня .
Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про життєвий шлях О.Блока.
Урок № 8.
Тема : Анна Ахматова .Акмеїзм в російській поезії.
Мета: висвітлити головні віхи життєвого та творчого шляху А Ахматової.
Обладнання:Портрет А.Ахматової та збірка її віршів.
Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.
Хід уроку:
Організаційний момент – 5 хв.