- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
- •1.Актуалізація опорних знань учнів.
- •2.Оголошення теми та мети уроку.
- •М.Булгаков “Майстер і Маргарита”. Широта філософсько-етичної проблематики, питання про співвідношення добра і зла. Морального вибору, покликання мистецтва.
- •3.Узагальнення і систематизація знань.
- •4.Підбиття підсумків уроку.
- •5.Домашнє завдання
3.Узагальнення і систематизація знань.
Перевірка і редагування конспектів за допомогою питань.Виразне читання поезії В.Маяковського,аналіз.
4.Підбиття підсумків уроку.
Визначити як учні засвоїли новий матеріал. Фронтальна бесіда з учнями.
5.Домашнє завдання
Вивчити конспект лекції та вірш В.Маякоського на вибір учня .
Урок №10.
Тема :Борис Пастернак.
Мета: висвітлити головні віхи життєвого та творчого шляху Бориса Пастернака.
Обладнання:Портрет Бориса Пастернака.
Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.
Хід уроку:
Організаційний момент – 5 хв.
1.Актуалізація опорних знань учнів.
Пригадати та назвати літературні напрямки та письменників,вивчених на минулому уроці, перевірка д/з.
2.Оголошення теми та мети уроку.
Пояснення нового матеріалу.
Повідомлення учнів про життя і творчість Бориса Пастернака.
Лекція вчителя:
Життя і творчість Бориса Пастернака(1890-1960)-філософ,поет і музикант.Йому притаманне філософське бачення світу,тонкий лірик, прагне вічної гармонії.
Народився 10 лютого у Москві.Зростав в атмосфері мистецтва.Займався музикою.Навч.на юрид.факультеті,згодом переводиться на філологічний Московського університету,згодом в нім. М.Марбург,де вивчає філософію Гегеля та Канта.
Ранні збірки: ,,Близнюк у хмарах,,-1913., ,,Понад барєрами,,-1916., ,,Сестра моя – життя,,-1922.- проголосив закон свободи і закон духовно-історичної еволюції. Саме його можна поєднати з українськими неокласиками – Зеровим,Филиповичем,Драй Хмарою,яких відправили на Соловки.
1930-31рр.- зб. ,, Друге народження,,.
Літо 1930року живе в Ірпені,де пише ,,Балада,, , ,,Ірпінь,, , ,,Літо,,.
1930- вірш ,,Смерть поета,, присвяченому В.Маяковському.
Пише роман ,,Доктор Живаго,,
1958р.- Нобелівська премія,змушений відмовитись за цькування влади.
Коли до влади прийшов Хрущов теж переслідування ,виключили зі Спілки письменників.
Розтоптаний владою й пригнічений суспільним осудом,помирає від захворювання легенів 30 травня 1960р.
3.Узагальнення і систематизація знань.
Перевірка і редагування конспектів за допомогою питань.Виразне читання поезії Бориса Пастернака,аналіз.
4.Підбиття підсумків уроку.
Визначити як учні засвоїли новий матеріал. Фронтальна бесіда з учнями.
5.Домашнє завдання
Вивчити конспект лекції та вірш на вибір Бориса Пастернака .
Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про життєвий шлях
Бориса Пастернака.
Ландыши |
|
|
Урок №12.
Тема :Т.Манн.
Мета: висвітлити головні віхи життєвого та творчого шляху Т.Манна.
Обладнання:ПортретТ.Манна.
Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.
Хід уроку:
Організаційний момент – 5 хв.