Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

Весняні струмочки

Цілу зиму спали.

На тепло чекали.

А тепер прокинулись,

Зразу бігти кинулись,

Дзвінко заспівали:

Ми струмочки весняні,

Ми струмочки голосні,

Спішимо до річки –

Нашої сестрички”

– Що робили струмочки взимку?

  • Хто їх розбудив?

  • Як це сталося?

  • Як струмочок може збільшитись?

  • Куди він впадає?

4. Оголошення теми та очікуваних результатів

Тема сьогоднішнього уроку “Струмочки нам співають про весну”. Будемо добирати влучні слова для висловлення думки. Уявимо, що струмочок – персонаж якоїсь казки, і спробуємо скласти про нього казку.

4.1. Вправа “Очікування”

Учні повідомляють свої очікування від уроку, починаючи фразою: “Я очікую...”

4.2. Розповідь учителя

– Ласкавий сонячний промінчик відчинив весні двері – і все навколо захвилювалось... Природа прокидається, оживає, життя кипить, вирує.

А ось такою – діяльною і гомінкою сприймав весняну красу П. Грабовський:

Веснянка

Зійшли сніги, шумить вода,

весною повіва;

земля квіточки викида,

буяє травка молода;

все мертве ожива.

Веселе сонечко блищить

проміння щедро ллє;

гайок привітно шелестить,

неначе кличе пригостить;

струмочок виграє.

– Ви прислухались, як співають струмочки навесні, коли тануть сніги. Якими словами, що називають дії предметів (дієсловами) можна передати їх пісню? (дзвенить, біжить, вирує, дзюркотить, жебонить, кличе...)

4.3. Побудова речень, використовуючи дані слова. (Біжать, сльозяться крихітні струмочки, шукаючи дорогу до великої річки).

4.4. Гра “Хто швидше запам’ятає дане речення”

На півшляху до великої річки дзюркотять, жебонять пісню гомінкі струмочки.

Фізхвилинка

(проводить черговий учень під музичний супровід)

4.5. Орфографічна підготовка

Розбір слів, важких для написання.

4.6. “Мозковий штурм”

  • Що таке текст?

  • З яких частин складається текст?

  • Як у тексті розміщені речення?

  • Як починаються і який кінець мають казки?

5. Робота в групах

Учні обговорюють, складають казки про весняну пісню струмків.

5.1. Презентація роботи груп.

  1. Самостійна робота учнів

    1. Зразок вчителя

  2. Підсумок

Технологія “Мікрофон” (вчитель бере символічний мікрофон і по черзі підходить до учнів).

  • Про що ж співають струмочки навесні?

  • Чого ви навчились на уроці?

  • Якими словами, словосполученнями збагатили своє мовлення?

  • Чи справдились ваші сподівання?

Урок 11 (варіант іі)

Тема. Струмочки нам співають про весну. Робота над добором влучних слів для висловлення думки.

Мета: вчити дітей поширювати речення словами, що підходять за змістом, вдосконалювати уміння слухати і розуміти художній текст, виразно і зрозуміло формулювати думку, розвивати творчу уяву учнів, активізувати і поповнити словниковий запас; виховувати прагнення до естетичного сприйняття навколишнього світу.

Обладнання: ілюстрації із зображенням весняних пейзажів, музична композиція А. Вівальді «Весна», конверти із завданнями.

Хід уроку

1. Організація класу до уроку. Актуалізація знань учнів

1.1. Відгадування загадки

Привітанням журавля

Я пробуджую поля,

Небеса і ручаї

Та заквітчую гаї.

І усякий мене зна…

Відгадали? Я… (весна)

1.2. Побудова асоціативного куща.

Що виникає у вашій уяві при слові весна?

(Сонце, струмки, бруньки, птахи, травичка…)

1.3. Гра –естафета «Я почну, а ти продовжуй»

(Учень з першим словом складає речення і передає право скласти речення іншому школяреві, назвавши його ім’я).

2. Повідомлення теми і завдань уроку

2.1. Створення проблемної ситуації. Гра «Слово заблукало»

  • Вставити пропущені слова і придумати назву.

Цілу зиму спали,

На тепло чекали.

А тепер прокинулись,

Зразу бігти кинулись,

Дзвінко заспівали:

  • Ми – (струмочки ) весняні,

  • Ми – (струмочки) голосні,

Спішимо до річеньки,

Нашої сестриченьки.

(Г. Демченко)

- Які слова чи словосполучення вам підказали, що мова йде про струмочки?

- Який заголовок ви придумали до вірша?

Дмухнув вітерець і розкидав слова. Складіть із них речення і прочитайте тему уроку:

нам, про, Струмочки, співають, весну.

  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитися добирати влучні слова для вираження думки. Струмочок нас запрошує до річки.