Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

3.11. Робота в парах

  • З’єднати частини прислів’їв.

Скажи мені, хто твій товариш – а лихих стережись.

З добрими людьми завжди вірну людину.

В лиху годину впізнаєш згоди можна дійти.

Хто любить лише себе, тоді я скажу, хто ти.

З добрим дружись, таке й життя проживеш.

Яку дружбу заведеш, того люди не люблять

3.12. Перевірка роботи в парах

  • Прочитайте прислів’я і поясніть їх значення.

4. Підсумок уроку

  • Чи можна дружбу назвати «найдорожчим скарбом»? Чому?

  • Які поради ви дали б тому, хто прагне знайти вірного друга?

Урок 5

Тема. Встановлення межі речень у тексті, записаному без розділових знаків. Краса людських стосунків.

Мета: вчити дітей виділяти речення із тексту, позначати його межі, збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, мовлення, вміння бачити красу в людських стосунках; виховувати чуйне ставлення один до одного, до старших.

Обладнання: конверти з частинами прислів’їв, «Чарівна квітка», карта міста з назвами вулиць, музичний запис пісні «Мамина сорочка» (сл. і муз. Н. Май.)

Хід уроку

1. Організація класу до уроку

2. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і завдань уроку

2.1. Бесіда

  • Передайте один одному посмішку і скажіть приємні, люб’язні слова.

  • Прочитайте уривок вірша І. Я. Франка:

Шукай краси,

Добра шукай!

Вони є все,

Вони є всюди.

  • Де можна шукати красу?

(В природі, речах, творах мистецтва…)

  • А чи можна шукати красу в людських стосунках?

- Звичайно, можна. Адже людина – одне з найкращих Божих творінь, створена за Його подобою. Взаємовідносини між людьми відіграють у нашому житті дуже велику роль.

Сьогодні на уроці ми будемо усувати недоліки в тексті: встановлювати межі речень, а також мандруватимемо незвичайним містом. Як воно називається, я не знаю. Нашим завданням буде – дати йому назву. Це ми зробимо після того, як пройдемося його вулицями. Почнемо з Батьківської дороги, що веде до рідної домівки, де живуть найрідніші люди: батько і мати, які засівають душу дитини зернами добра, любові. Саме з вулиці Батьківської починаються всі інші дороги, які ведуть у широкий світ.

3. Робота над новим матеріалом

3.1. Встановлення межі речень у тексті, записаному без розділових знаків

- Прочитайте текст, самостійно визначте кількість речень. Покажіть відповідь сигнальною карткою.

Батьки прагнуть бачити свою дитину здоровою, розумною, доброю, щасливою вони передають їй свої знання, уміння, досвід діти, не засмучуйте своїх рідних поганими вчинками

  • Прочитайте перше речення.

  • Про кого в ньому розповідається?

  • Як позначається початок речення?

  • Який розділовий знак в кінці речення?

  • Прочитайте спонукальне речення. (Аналогічно учні аналізують наступні речення, текст записують, звіряють з дошкою).

3.2. Вправа «Слово заблукало»

  • Вставити пропущені слова, продовжити віршовані рядки. (Усно).

Я люблю свою хату,

І подвір’я, й (садок),

Де і сонця багато,

І в жару холодок,

Тихо й затишно квіти

Коло хати (цвітуть),

І невтомно все літо

Бджоли в цвіті (гудуть).

Все для мене тут рідне:

Стіни білі, як (сніг),

І віконце привітне,

І дубовий (поріг).