Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Клас 3.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
27.08.2019
Размер:
853.5 Кб
Скачать

Клас 3

Предмет: «Я і Україна громадянська освіта»

Тема: «Екскурсія по лісу»

Мета: розширювати знання учнів про красу природи, розвивати творчу уяву, фантазію учнів, уміння спостерігати, порівнювати, пробуджувати захоплення силою і красою природи, виховувати любов до навколишнього світу, а ліс – це одне з основних джерел чистого повітря і наш годувальник.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І Організаційна частина

  • Встаньте всі рівненько. Добрий день, діти!

  • Сідайте. Приберіть все зайве із своїх парт, подивіться мені в очі, усміхніться один до одного і вирушимо на екскурсію в ліс. Перед тим як піти в ліс послухайте цільовий інструктаж з техніки безпеки:

1 Від школи до місця проведення екскурсії і назад рухатися колоною по двоє. Перша і остання пара несе червоний прапорець.

2 Під час руху не відставати від групи і не галасувати.

3 Не брати до рук незнайомих предметів.

4 Не збирати і не куштувати ніяких ягід.

5 Не ламати в лісі гілки, не топтати квіти, не рвати рослин.

6 Не пустувати біля води.

7 Не кидати в озеро сміття.

8 Не гратися з сірниками і не розводити вогнищ.

9 Не смітити і не кричати у лісі.

10 Не руйнувати мурашників і гнізд пташок.

  • Прошу бути всіх обережними, активними, уважними, вихованими.

ІІ Перевірка раніше засвоєних знань учнів

- Діти, ми прийшли до лісу. Давайте пригадаємо, що ви засвоїли на минулому уроці.

  1. Фронтальне опитування

  • Яку тему вивчали на минулому уроці? (Скарби України)

  • Над чим працювали вдома? (Відшукували інформацію про Скарби України)

  • Що ви знаєте про музеї? Перші музеї в Україні. Музей – заклад, у якому зібрано і виставлено для огляду та збереження творів мистецтва, пам’яток історії, природознавчих колекцій тощо. Види музеїв: краєзнавчий, історико-краєзнавчий, природничий, бойової та трудової слави, картинна галерея, меморіальний. Перші музеї в Україні з’явилися на початку 19 століття в Миколаєві, Феодосії, Одесі та Києві. Основні фонди цих музеїв складали матеріали археологічних знахідок)

  1. Робота над віршем

  • А зараз я вам зачитаю вірш, а ви його уважно послухайте.

У цей світ ми увійшли ще малюками,

У світ багатий, загадковий і казковий.

Стежину колисковими піснями

Матуся нам стелила у світ Мови.

А слів у мові – не порахувати:

Яскраві, наче зорі вечорові,

Дзвінкі, немов трембіти у Карпатах,

Могутні, наче хвилі ті Дніпрові.

  • Як ви розумієте цей вірш? Чи може існувати український народ без української мова?

  • А тепер послухайте інші вірші.

В Україні рідній міст і сіл немало,

Але є між ними місто головне.

На дніпровських кручах місто те постало

Наш величний Київ я люблю тебе.

Самійлик Артем

Київ і Хрещатик як любимо ми їх.

Весною там каштани, а взимку тільки сніг.

Краси такої зроду не бачив увесь світ.

Приїдьте, завітайте, в столицю, у наш дім.

Михайло Школа

Києве мій величавий,

Місто на схилах Дніпра.

Києве мій златоверхий

І монастир Печерський,

Золоті ворота –

Брама урочиста і головна

Ратушна Настя

  • Ви всі уважно послухали вірші, як ви думаєте, які міста нашої країни можна назвати скарбом України?

  1. Робота над малюнком

  • Що зображено на малюнку? Де знаходиться? (Києво-Печерська лавра, м. Київ)

  • А це що таке? Де знаходиться? ( Золоті ворота, м. Київ)

  • Що це і де знаходиться? ( Собор Святого Юрія, м. Львів)

ІІІ Актуалізація чуттєвого досвіду опорних знань та вмінь учнів.

  1. Бесіда

Природа – це багатство і краса нашої рідної землі. Кожен з нас не уявляє свого життя без чарівного світу природи – розлогих ланів, тінистих лісів, повноводних річок і чистого блакитного неба. Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків, обов’язок кожного мешканця нашої чудової планети – Земля. Ми будемо не лише захоплюватись красивими пейзажами, не просто гуляти або відпочивати, а й спостерігати і робити висновки. Ми звернемо увагу на те, як легко дихається в лісі, який він красивий, скільки тут росте різних рослин і живе різноманітних звірів, що всі вони перебувають у злагоді. Послухайте голос лісу, подивіться навколо, якої шкоди завдає людина своєму неоціненному другу – лісу своєю нечемною поведінкою.

  1. Реклама уроку

Урок має бути: Ми будемо:

Цікавим уважними

Незвичним активними

Навчальним кмітливими