Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практикум частина 1.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
04.09.2019
Размер:
2.39 Mб
Скачать

Навчальні завдання для самостійної роботи:

ІХ. D Напишіть конспект з питання “Загальна характеристика бізнес-планування”.

Х. D Виконайте практикуючу вправу:

Тема: Прогнози на майбутнє

Мета: Навчитися визначати як саме певні фактори можуть вплинути на діяльність конкретної організації.

Дайте відповіді на запитання:

  • які майбутні зміни в галузі освіти можуть вплинути на Вас?

  • які зміни у трудовому законодавстві можуть вплинути на Вас?

  • які зміни в системі управління можуть торкнутися Вашої майбутньої діяльності?

Коротко (у вигляді таблиці) викладіть Ваші прогнози щодо діяльності нашого університету.

Фактори, які можуть вплинути на діяльність університету

Як можуть дані фактори вплинути на діяльність університету

ХІ. D За бажанням! Виконайте практикуючі вправи:

1. Тема „Нові товари”

А. Знайдіть товар, який за якоюсь причиною є для Вас неприйнятним. Що це за причина?

Б. Згадайте товар, який своїм кольором, запахом або смаком змусив Вас викинути його і більше не купувати.

2. Тема „Стратегія фірми”

Знайдіть в періодичній пресі інформацію про стратегію якоїсь фірми. Проаналізуйте цю стратегію.

ХІІ. ■ Підготуйтесь до наступного практичного заняття за навчальними запитаннями до нього.

Для підготовки до наступного заняття

2 [с. 64 – 68, 127 - 142], 9 [с. 286 - 292], 11 [с. 254 – 268].

Практичне заняття №11

Тема Самоменеджмент

Мета: Узагальнити знання про самоменеджмент як новий напрямок у традиційному менеджменті; визначити ефективність застосування самоменеджменту; визначити придатність до менеджерської діяльності методом функціональної асиметрії; .

Навчальні запитання:

        1. Поняття самоменеджменту, його зміст.

        2. Раціональний розподіл робочого часу.

        3. Менеджмент за допомогою щоденника часу.

        4. Шляхи підвищення ефективності використання робочого часу.

Запитання для роздумів:

Чи можна навчитися управляти групами, не вміючи управляти собою?

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. ■ Які майбутні зміни в галузі освіти і у трудовому законодавстві можуть вплинути на Вас? Які зміни в системі управління можуть торкнутися Вашої майбутньої діяльності?

ІІ. D Гра

ІІІ. D Виконайте психологічний тест “Самоменеджмент: ефективність застосування у Вашій роботі” 37 [с. 6 - 7].

ІV. D Визначте свою придатність до менеджерської діяльності методом функціональної асиметрії 11 [с. 281 - 282].

V. D Прийміть участь у дискусії на тему “Самоменеджмент – обєктивна необхідність чи вигадка”.

Контрольні завдання

VІ. D Доведіть практичну корисність самоменеджменту для власної ділової карєри.

Заключна частина практичного заняття

Перевірте, наскільки знання та уміння, здобуті Вами на занятті відповідають переліку базових знань та опорних умінь із теми “Самоменеджмент”:

Знати:

      1. Поняття самоменеджменту, його зміст.

      2. Основи планування в самоменеджменті.

      3. Правила та принципи планування часу.

      4. Структуру щоденника часу.

Уміти:

        1. Раціонально розподіляти робочий час.

        2. Здійснювати самоменеджмент за допомогою щоденника часу.

        3. Визначати шляхи підвищення ефективності використання робочого часу.