- •1.Ұйымдастыру кезеңі
- •2. Жаңа сабақ
- •3.Сұрақтар мен тапсырмалар
- •5. Тіл дамыту
- •7. Сабақты қорыту.
- •8. Үйге тапсырма.
- •1.Ұйымдастыру кезеңі
- •2. Үй тапсырмасын сұрау.
- •3. Жаңа сабақ.
- •1.Ұйымдастыру кезеңі
- •2. Үй тапсырмасын сұрау.
- •1.Ұйымдастыру кезеңі.
- •2. Үй тапсырмасын сұрау.
- •Зат есімнің септік жалғаулары
- •1.Ұйымдастыру кезеңі.
- •2. Үй тапсырмасын сұрау.
- •5.Деңгейлік тапсырмалар.
- •6. Сабақты қорытындылау.
- •7. Үйге тапсырма.
- •8. Бағалау.
- •Vі .Үй тапсырмасы
- •Vіі. Бағалау.
- •3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
- •4.Шығармашылық тапсырма.
- •5.Деңгейлік тапсырмалар.
- •6.Тест жұмысы арқылы сабақты қорытындылау.
- •Салыстырмалы шырай
- •75 Жаттығу.
- •Сын есімдердің емлесі
- •Сын есімдердің сөйлемдегі қызметі
- •3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
- •Жіктеу есімдіктерінің жіктелу үлгісі
- •Сілтеу есімдігінің тәуелдену үлгісі
- •Септелу үлгісі
- •Тәуелсіз Қазақстан
- •Осы шақ болатын етістіктердің мағыналық белгілері
- •Қалып етестіктерінің жіктелу үлгісі
- •Күрделі нақ осы шақтың жіктелу үлгісі
- •Ауыспалы осы шақ түрінің жіктелу үлгісі
- •Мақсатты келер шақтың жіктелу үлгісі
- •Жедел өткен шақтың жіктелу үлгісі
- •Ауыспалы өткен шақтың жіктелу үлгісі
- •3. Ауыспалы өткен шақ тұлғасындағы сөзді табыңыз.
- •«Атасы мен Жұмахан»
- •2.Шығарма жазу.
- •4. Қорытындылау.
3. Ауыспалы өткен шақ тұлғасындағы сөзді табыңыз.
А. Қадірледі
Ә. Қадірлейтін+
Б. Қадірлейді
В. Қадірлепті
4. Етістіктің мақсатты келер шақ түрін көрсетіңіз.
А. Сырласатын
Ә. Демалып жатыр
Б. Пісірді
В.Ызаландырмақ+
5.Етістіктің жедел өткен шақ түрін табыңыз.
А. Баяндалған
Ә.Баяндалды
Б.Баяндама
В.Баяндар
6. Есімше тұлғасында тұрған сөзді табыңыз.
А.Тасуда
Ә.Тасылды
Б.Тасушы
В.Тасымас
7.Етістіктің жедел өткен шақ шағын көрсетіңіз.
А. Жеткізер
Ә.Жеткізген
Б.Жеткізді +
В. Жеткізеді
8. Қалып етістігін табыңыз.
А. Жүр +
Ә. Ет
Б. Де
В. Кел
9. Күрделі нақ осы шақты табыңыз.
А. Айтып тұрды
Ә.Алып жүрген
Б. Оқымай жүр +
В. Бара жатыр еді
10. Ауыспалы келер шақты табыңыз.
А. Кешке әкем жұмыстан келеді.+
Ә. Ол жылда көлге барады.
Б. Қыста көп қар жауды.
В. Мен көп алма жедім.
Үйге тапсырма.
162-жаттығу. Мәтінді оқып шығып, ат қойыңдар.
Етістіктің қай шақты білдіріп тұрғанын көрсетіп, шақ түрлеріне талдау жасап, қалай жасалғанын ажырату.
Бағалау.
Пысықтау сабағына жақсы қатысқан, тест жұмысынан көп ұпай жинаған,жақсы жауап берген оқушыларды мадақтап,бағалау.
Сабақ№ 19 « »________ жыл
Пәні : Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Диктант «Қысқы таң»
Сабақтың мақсаты: Сауаттылықтарын тексеру, жазу дағдыларының қалыптасуын қадағалау; Есте сақтау қабілеттерін арттыру; сауатты, әдемі жазуға баулу.
Сабақтың әдісі: баяндау, жаздыру.
Пайдаланылған әдебиет: Диктанттар жинағы М.С.Атабаева «Білім» баспасы, 2006
Сабақ барысы.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу, жазба жұмысына дайындық, оның ерекшелігімен, мақсатымен, шартымен таныстыру.
ІІ. Мәтінді оқу.
Күн бұлыңғыр. Жер жүзі әлі ашыла қоймапты. Суық боз тұман басып тұр. Онша қою емес. Сәл ғана ызғырық еседі.
Түні бойы қылаулаған болу керек. Кеше ғана айнадай қып сыпырып, күреп тастаған есік алданда жаздағы көк теректің басынан төгілген ақ үлпек сияқты боп, шұлықтан асар-аспас қылау қар көлпілдеп жатыр. Сатай торы дөнен тұрған қораға барғанша, үлпек қар табанына шодырайып жабысып қалды.
Бұл кезде таң әбден атқан. Тұман сәл сейілгендей болды, бірақ сол бқлыңғыр қалпы. Аспан мен жердің еш айырмашылығ жоқ, біртегіс ақ бұлыңғыр. Ұшқындаған ақ қырау таусылар емес, құйылып тұр. Қырау басқан торы дөненнің жал-құйрығы апақ. Сатайдың бойы тоңазып, кірпіктері қайта-қайта айқасып, жабысып қап келеді. Ол бойын жылытпақ боп, торы дөненді тебініп, шаба жөнелді.
(С.Мұратбеков, 120 сөз)
ІІІ. Жазба жұмысын оқушылардың өздері тексеруі.
Ү. Жазба жұмыстарын жинап алу.
ҮІ.Үйге тапсырма.
«Қысқы таң» тақырыбына шағын шығарма жазып келу.
Сабақ№ « »________ жыл
Пәні: Қазақ тілі
7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Тіл ұстарту
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өзіндік пікір білдіру деңгейін, шығармашылық қабілетін дамыту, еркін ойлауға және тақырыпты ашық талқылауға бағыттау,ойын жазбаша түрде жүйелі баяндауын қалыптастыру; ұқыптылыққа, адамгершілікке баулу.
Сабақтың әдісі:: шығарма жазу, ауызша мазмұндама.
Көрнекіліктер: Мәтіндер, слайдтар
Сабақтың барысы.
І.Ұйымдастыру кееңі.
ІІ. Жаңа сабақ.
1.Шығармашылық жұмыс (ауызша мазмұндама)