Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8_Konspekt_2sem_3rozd.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
207.87 Кб
Скачать

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Яких правил безпечної роботи необхідно дотримуватися з розмічальними інструментами для деревини?

Як користуються рейсмусом та яке його призначення?

Яка точність вимірювання лінійки?

ІІІ. Практична робота

3.1 Вступний інструктаж

3.2 Інструктаж з охорони праці

3.3 Виконання практичного завдання:

- вибрати конструкційні матеріали на декілька або на всі деталі;

- вибрати та обробити базові поверхні;

- виконати розмічальні роботи.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

4.1Підсумковий інструктаж

4.2 Домашнє завдання: Підібрати конструкційні матеріали або готові елементи виробу.

Клас

Дата

УРОК № __

Тема. Виготовлення деталей з деревини: ручна та механічна обробка.

Мета: вдосконалити уміння обробки деревини; виховувати бережливе ставлення до обладнання та інструментів; розвивати логічне мислення.

Обладнання: деревообробний інструмент, верстаки, контрольно-вимірювальний інструмент.

Тип уроку: практичний

Структура уроку

І. Організаційний момент 5 хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 10 хв

ІІІ. Практична робота……………………… 65 хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання 10 хв

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Як правильно налагодити рубанок?

Яких правил безпечної роботи необхідно дотримуватися під час ручної обробки деревини та деревинних матеріалів?

Які вади деревини перешкоджають її якісній обробці?

ІІІ. Практична робота

3.1 Вступний інструктаж

3.2 Інструктаж з охорони праці

3.3 Виконання практичного завдання:

- обробка прямолінійних контурів деревини за допомогою рубанка;

- обробка елементів деталей за допомогою рашпіля;

- інші столярні роботи.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

4.1Підсумковий інструктаж

4.2 Домашнє завдання: підібрати конструкційні матеріали для токарних робіт та продумати послідовність їх виготовлення.

Клас

Дата


УРОК № __

Тема. Виготовлення деталей з деревини: ручна та механічна обробка.

Мета: вдосконалити уміння ручної та механічної обробки деревини; виховувати бережливе ставлення до обладнання та інструментів; розвивати логічне мислення.

Обладнання: деревообробний інструмент, СТД 120 М, набори різців до верстата, стамески та долота, рейсмуси, верстаки, контрольно-вимірювальний інструмент.

Тип уроку: практичний

Структура уроку

І. Організаційний момент 5 хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 10 хв

ІІІ. Практична робота……………………… 65 хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання 10 хв

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Як за зовнішніми ознакам відрізнити стамеску від долота?

Які технологічні операції виконують переважно долотом?

Коли використовують стамеску?

Який елемент виконують спочатку круглий отвір чи круглий шип?

Які є способи зміцнення шипового з’єднання?

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

3.1 Вступний інструктаж

3.2 Інструктаж з охорони праці

3.3 Виконання практичного завдання:

- обробка прямолінійних контурів деревини за допомогою рубанка;

- обробка криволінійних контурів дерев’яних заготовок;

- обробка деталей на токарному верстаті;

- виконання прямокутного чи круглого шипового з’єднання;

- підгонка окремих деталей між собою, зокрема шипового з’єднання.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

4.1Підсумковий інструктаж

4.2 Домашнє завдання: підібрати металеві конструкційні матеріали та виконати чорнові технологічні картки на деталі з металів.

Клас

Дата


УРОК № __

Тема. Виготовлення деталей з металів: вибір заготовок та їх ручна обробка.

Мета: вдосконалити практичні уміння під час виконання технологічних операцій з обробки металів; виховувати бережливе ставлення до обладнання та інструментів; розвивати логічне мислення.

Обладнання: набори слюсарних інструментів, контрольно-вимірювальний інструмент, слюсарний верстак з лещатами, свердлильний верстат, різьбонарізні інструменти, інше технологічне обладнання (кондуктори, прихвати та притискачі тощо).

Тип уроку: практичний

Структура уроку

І. Організаційний момент 5 хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 10 хв

ІІІ. Практична робота……………………… 65хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання 10 хв