Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8_Konspekt_2sem_3rozd.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
207.87 Кб
Скачать

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Який технологічний процес виготовлення оздоблення металевими вставками?

Як підготувати елементи для оздоблення з дроту?

Які можуть бути недоліки при оздобленні вставками?

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

3.1 Вступний інструктаж

3.2 Інструктаж з охорони праці

3.3 Виконання практичного завдання:

- підготовка деталей до оздоблення (шліфування, циклювання);

- підготовка матеріалів до оздоблення;

- оздоблення деталей;

- виконання окремих слюсарних та столярних робіт (за потребою).

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

4.1Підсумковий інструктаж

4.2 Домашнє завдання: виконати чистовий варіант технологічної документації, креслення деталей.

Клас

Дата


УРОК № __

Тема. Оздоблення та опорядження деталей виробу. Монтажні роботи.

Мета: вдосконалити уміння оздоблювати деревину та виконувати складальні роботи; виховувати бережливе ставлення до обладнання та інструментів; естетичне виховання; розвивати логічне мислення.

Обладнання: заготовки, матеріали та інструменти для оздоблення (індивідуально),столярні та слюсарні інструменти, верстаки, пристосування, свердлильний верстат, притискачі, струбцини, клей, цвяхи, шурупи.

Тип уроку: практичний

Структура уроку

І. Організаційний момент 5 хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 5 хв

ІІІ. Практична робота……………………… 70 хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання 10 хв

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

За яких умов шипове з’єднання є міцним?

Чому при складанні невеликих виробів використовують клейові з’єднання, рідше з’єднання на шурупах і майже не використовують з’єднання на цвяхах?

Як можна використати головки шурупів в декоративних цілях або їх приховати взагалі?

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

3.1 Вступний інструктаж

3.2 Інструктаж з охорони праці

3.3 Виконання практичного завдання:

- оздоблення деталей;

- припасувальні роботи;

- складальні роботи;

- окремі столярні та слюсарні роботи за потребою.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

4.1Підсумковий інструктаж

4.2 Домашнє завдання:

Клас

Дата

УРОК № __

Тема. Захист проектів.

Мета: Виявити рівень теоретичних знань та практичних умінь після вивчення розділу «Проект»

Обладнання: проекти, вироби.

Структура уроку

І. Організаційний момент 15 хв

ІІ. Проведення захисту проектів 60 хв

Iіі. Підбиття підсумків 15 хв хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.

Підготовка учнів до заняття.

Підготовка до захисту виставки-презентації.

ІІ. ПРОВЕДЕННЯ ЗАХИСТУ ПРОВЕКТІВ.

Контрольна робота проводиться у формі виставки-презентації з коротким захистом проектів.

Учні за бажанням або за списком презентують свій творчий проект.

Приблизний план захисту:

  • Коротка характеристика завдання та вимог до об’єкту проектно-технологічної діяльності.

  • Опис прототипу.

  • Що змінено? З якою метою?

  • Особливості технологічного процесу виготовлення та складання деталей.

  • Особливості оздоблення.

  • Що можна змінити? Що не вдалося?

Виставлення учителем оцінок за виріб та презентацію.

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.

Сучасні вимоги до інженера, менеджера, робітника виставляють на перший план не стільки використання набутих навичок та знань а уміння творчо мислити та вміння використовувати ситуацію на свою користь. З досвідом уміння нестандартно, творчо мислити відбувається більш продуктивно. Для розвитку творчих здібностей ми виконували творчий проект в 7 класі.

Ми виконали творчий проект і 8 класі. Під час виконання його ви пройшли всі основні етапи створення виробу на промислових підприємствах. В порівнянні з 7 класом до наших технологічних можливостей додано фрезерний верстат, уміння нарізувати метричну різьбу, виконувати термічну обробку металів.

Ми навчилися нових технік оздоблення деревини за допомогою металевих вставок (інкрустація).

Під час виконання проекту ви згадали теоретичні відомості з 5-8 класів, використали уміння обробки конструкційних матеріалів вручну та на токарних верстатах.

Набуті знання та уміння можна використати в майбутньому під час розв’язання різноманітних життєвих ситуацій. Оскільки ви розвивали логічне мислення, тренували пам’ять та вирішували прості навчальні завдання.