- •План практичних занять
- •Тема 1. Основи соціально-психологічного тренінгу. 2 години
- •Хід заняття:
- •Тема 2. Психологічний тренінг в сучасній психології. 4 години
- •Хід заняття:
- •Тема 3. Тренінгова програма для гіперактивних дітей. 2 години
- •Хід заняття:
- •Тема 4. Тренінгові заходи з агресивними дітьми. 2 години
- •Хід заняття:
- •Тема 6. Тренінгова програма з аутичними дітьми. 4 години
- •Хід заняття:
- •Завдання для самостійної роботи
- •Блок завдань для студентів, які навчаються за індивідуальним графіком
- •Додаток а.
- •Перелік питань до заліку
- •Список рекомендованої літератури
- •Список додаткової літератури:
- •13. Ярошевский м.Г. История психологии. – 3-е изд., дораб. – м.: Мысль, 1985. – 575с ресурси
Тема 6. Тренінгова програма з аутичними дітьми. 4 години
Мета: закріпити знання студентів про психологічну картину аутичної дитини; оволодіти навичками практичної тренінгової роботи з дитиною-аутистом та видами роботи з її батьками.
Хід заняття:
Питання до обговорювання:
-
Специфіка взаємодії з дитиною-аутистом.
-
Робота з батьками аутичної дитини.
-
Програма комплексної психологічної допомоги аутичній дитині.
Практичні завдання:
1. Робота з психологічним словником:
2. Конспект статей: «Діти дожя: все про аутизм», «Батьки аутичних дітей», «З досвіду роботи з аутичними дітьми».
3. Скласти програму комплексної психологічної роботи з аутичною дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).
Оцінювання:
За відвідування заняття – 1б.
За відповідь на теоретичне запитання – 2б.
За виконання практичного завдання – 2б.
Завдання для самостійної роботи
Змістовний модуль І.
1. Написати конспект статті Е. Фромма «Типы агрессии» за книгою «Психология человеческой агрессивности». 1 год. – до 3 бал.
2. Написати конспект статті В.І. Гарбузова «Психический инфантилизм» за книгою «Психология детей с отклонениями и нарушениями психического развития». 1 год. – до 3 бал.
Змістовний модуль ІІ.
1. Подивитися художній фільм «Человек дождя», написати психологічний аналіз за схемою (див. додаток А). 2 – до 8 бал.
2. Скласти програму психологічного тренінгу для дорослої вікової категорії з метою набуття навичок у розв’язанні міжособистісних конфліктів (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 10).
3 год. – до 5 бал.
3. Підготувати та провести фрагмент психологічного тренінгу з метою удосконалення комунікативного вміння в студентській групі.
1 год. – до 9 бал.
Блок завдань для студентів, які навчаються за індивідуальним графіком
1. Робота з психологічним словником над таким поняттями: Т-група, тренінг соціально-психологічний, Курт Левін, групова динаміка, інтеграція групова. мотивація, деструкція, компенсація, інтроекція.
– до 5 бал.
2. Робота з психологічним словником над таким поняттями: емпатія, сенситивність, детермінація (детермінізм), свідомість, Я-концепція, амбівалентність, механізми захисту, гіперактивність, дисфункція, рефлексія.
– до 5 бал.
3. Написати тезисний конспект за такими темами: Психоаналіз; Трансактний аналіз; Психодрама; Тілесно-орієнтована психотерапія; Біхевіоризм; Гуманістична психологія.
– до 5 бал.
4. Скласти програму комплексної психологічної роботи з гіперактивної дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).
– до 5 бал.
5. Скласти програму комплексної психологічної роботи з агресивною дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).
– до 5 бал.
6. Конспект статті К. Ізарда «Страх та види тривожності», за книгою «Тревога и тревожность».
– до 5 бал.
7. Скласти програму комплексної психологічної роботи з тривожною дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).
– до 5 бал.
8. Конспект статей: «Діти дождя: все про аутизм», «Батьки аутичних дітей», «З досвіду роботи з аутичними дітьми».
– до 5 бал.
9. Скласти програму комплексної психологічної роботи з аутичною дитиною, (складові програми – практичні вправи та ігри, кількістю не менше 20).
– до 5 бал.
10. Подивитися кінострічку «Человек дождя», скласти психологічний аналіз за схемою (див. додаток А).
– до 5 бал.