- •Дніпропетровський університет економіки та права
- •Імені альфреда нобеля
- •Кафедра товарознавства і торговельного підприємництва
- •Методичні матеріали
- •6.030510 „Товарознавство і торговельне підприємництво” Затверджено на засіданні кафедри
- •Дніпропетровськ
- •Методичні вказівки щодо проведення семінарських, практичних занять та самостійної роботи студентів з дисципліни “Естетика товарів та дизайн” /в.М. Мазур. – Дніпропетровськ: дуеп, 2011. – 17 с.
- •Питання для обговорення
- •Контрольні запитання
- •Теми рефератів
- •Теми рефератів
- •Завдання до практичних занять
- •Хід заняття
- •Хід заняття:
- •У різноманітних групах товарів Питання, винесені на самостійне опрацювання
- •Питання для самоконтролю
- •Питання, винесені на самостійне опрацювання
- •Питання для самоконтролю
- •Питання, винесені на самостійне опрацювання
- •Питання для самоконтролю
- •Його художня цінність Питання, винесені на самостійне опрацювання
- •Питання для самоконтролю
- •Питання, винесені на самостійне опрацювання
- •Питання для самоконтролю
- •Різних груп Питання, винесені на самостійне опрацювання
- •Питання для самоконтролю
- •Література
- •Навчальне видання
- •Методичні вказівки щодо проведення семінарських,
- •Практичних занять та самостійної роботи студентів
- •З дисципліни “Естетика товарів та дизайн”
- •49000, М. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Теми рефератів
-
Показники естетичних властивостей одягу.
-
Оцінка естетичних властивостей взуття.
-
Соціальна оцінка рівня естетичних властивостей різних груп товарів.
Література: 1, с. 43-45,
2, с. 55-58,
5, с.211-217.
Завдання до практичних занять
Тема: Вивчення елементів, що формують естетичні властивості
Мета заняття – набути навички розпізнавання елементів, що впливають на естетичні властивості.
Хід заняття
Завдання 1.
Вивчити основні ознаки художньої форми:
-
філософський зміст;
-
утилітарний зміст;
-
психологічний зміст.
Завдання 2.
Вивчити формоутворювальні чинники:
-
призначення виробу;
-
конструкція;
-
матеріал;
-
технологія виготовлення;
-
стиль і мода;
-
національні особливості.
Завдання 3.
Вивчити елементи будови форми:
-
геометричний вид;
-
величина;
-
розташування в просторі;
-
маса;
-
фактура;
-
матеріали природної фактури;
-
текстура;
-
колір;
-
декор.
Завдання 4.
Вивчити колір як властивість предмету та його роль у формування товарів.
Ознаки |
Група |
Колір |
1 |
2 |
3 |
За характером сприйняття |
Теплі |
Червоні, рожеві, жовті |
Відповісти на контрольні запитання
-
Що таке форма?
-
Що є основою форми дизайну?
-
У чому відмінність елементарної форми від базової?
-
Що таке класична форма?
-
Які закономірності розвитку форми?
-
Що означає поняття „кольорова палітра”?
Тема: Оцінка естетичних властивостей товарів
Мета заняття - набути навички в оцінці естетичних властивостей товарів.
Хід заняття:
Завдання 1.
Вивчити методи та принципи оцінки естетичних властивостей товарів.
Етап розгляду та оцінки об’єктів:
-
аналіз об’єкта, як носія споживчої та естетичної цінності;
-
аналіз естетичних властивостей, прояв яких обумовлений конкретним призначенням корисної речі;
-
аналіз виробу як культурної та художньої цінності.
Методи оцінки:
-
диференційний;
-
комплексний;
-
сумісний.
Завдання 2.
Вивчити структуру повної експертизи естетичних властивостей.
Вимоги до експерта. Критерії для естетичної оцінки. Методи естетичної оцінки.
Завдання 3.
Розв’язання ситуацій (додаються окремо).
Відповісти на контрольні запитання:
-
Яка загальна модель оцінки естетичних властивостей?
-
Чим відрізняються поняття естетичної міри: „загальної”, „реальної”, „повної”?
-
Які методи естетичної оцінки Вам відомі?
-
Яка типова процедура проведення естетичної оцінки?
-
Які показники виділяють для проведення естетичної оцінки?
-
Які методи використовують для проведення естетичної оцінки?
ЗАВДАННЯ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
Тема: Форми естетичного освоєння світу
Питання, винесені на самостійне опрацювання
-
Естетичне сприйняття.
-
Естетичне почуття.
-
Естетична оцінка.
-
Естетичний смак і ідеал.
Питання для самоконтролю
-
Сутність поняття: „естетична свідомість”, „естетичне почуття”, „естетичний смак”.
-
Які форми естетичної свідомості ви знаєте?
-
Назвіть і визначте основні особливості естетичного смаку і естетичного ідеалу.
Література: 1, с. 85-96,
2, с. 9-11,
3, с. 15-17.
Тема: Романський стиль, його характерні риси
Питання, винесені на самостійне опрацювання
-
Ознаки романського стилю.
-
Характерні риси одягу та взуття.
-
Особливості меблевого ремесла.
Питання для самоконтролю
-
Основні етапи еволюції мистецтва.
-
Матеріали, що використовували для виготовлення виробів.
-
Види меблів та особливості конструкції.
-
Основні види чоловічого та жіночого одягу.
-
Вироби господарчого призначення.
Література 1, с. 158-160,
2, с. 16,
3, с. 15-17.
Тема: Готичний стиль, його характерні риси
Питання, винесені на самостійне опрацювання
-
Характеристика готичної архітектури.
-
Особливості чоловічого та жіночого одягу.
-
Конструкція меблів різних видів.
Питання для самоконтролю
-
За якими елементами можна розпізнати готичну архітектуру?
-
Основні типи меблів.
-
Види посуду.
-
Які види одягу з’явилися у період існування готичного стилю?
-
Основні матеріали для одягу та взуття, що використовувалися у той час?
-
Який орнамент меблів характеризує готичний стиль?
Література: 1, с. 158-160,
2, с. 17,
4, с. 201-204.
Тема: Розвиток основних напрямків моди 20, 40, 60-х років