Задача № 1
Завод обладнаний лініями по розливу води продуктивністю 6000 пляшок за годину. 20% від загального обсягу води (виріб А) розливають в пляшки місткістю 0,5л, 30% (виріб Б) - місткістю 1л, 50% (виріб С) - місткістю 2л. В плановому періоді передбачається: 104 дні вихідних і святкових, 28 - на проведення планово-профілактичного ремонту. Підприємство працює в одну зміну тривалістю 8 год. Розрахувати виробничу програму в натуральному та вартісному вираженні, якщо відпускна ціна підприємства ( без врахування ПДВ) за 1 л води, що розливається в пляшки місткістю 0,5л становить 0,7 грн., місткістю 1л – 1грн., місткістю 2л – 1,5грн.
Розв’язання:
1.Продуктивність за асортиментом:
6000*02=1200пл/год*0,5=600 л/год;
6000*0,3*1=1800 л/год;
6000*0,5*2=6000 л/год;
2. Плановий час роботи під-ва: 365-104-28=233 дн*8год=1864 год
3.Вр-ча програма під-ва в нат.виразі:
600*1864=1118400 л= 111,84 тис.дал;
1800*1864=3355200 л=335,52 тис.дал;
6000*1864=11184000 л= 1118,4 тис.дал.
Всього: 111,84+335,52+1118,4=1565,76 тис.дал
4. Вир-ча програма у варт.виразі6
111,84*7=782,88 тис.грн
335,52*10=3355,2 тис.грн
1565,76*15=23486,4 тис.грн
Разом: 782,88+3355,2+23486,4=27624,48 тис.грн
Задача № 2
За наведеними даними розрахувати виробничу програму цукрового заводу в натуральному та вартісному виразі
Показники |
Од. виміру |
|
Площа посіву буряка своєї сировинної зони |
Га |
7953,25 |
Очікуємо урожайність буряка в своїй сировинній зоні |
Ц/га |
400 |
Втрати сировини при зберіганні |
% до загот. сировини |
2,5 |
Добова потужність заводу |
Тис.т /добу |
3,0 |
Тривалість сезону |
Діб |
113 |
Коефіцієнт використання потужності |
|
0,96 |
Тривалість виварки випарки через кожні 30-60 діб роботи при хімічній очистці |
Год. |
30 |
Час заповнення верстату |
Діб |
1,5 |
Зупинки на планово-попереджувальний ремонт |
% трив.сезону |
2,5 |
Вихід цукру |
% перероблен. сировини |
12,0 |
Вихід меляси |
% перероблен. сировини |
4,0 |
Вихід жому |
% перероблен. сировини |
86 |
Відпускна ціна Цукру Меляси Жому |
Грн./т Грн./т Грн./т |
4000 590 55,5 |
Розв’язання:
1.Обсяг заготовл.сировини в своїй сировинній зоні:
7953,25*400=3181300 ц/га=318,13 тис.т
2. Втрати сировини при зберіганні:
318,19*0,025=7,95 тис.т
3. Очікувана к-сть сировини що залиш.до переробки:
318,13-7,95=310,18 тис.т
4. плановий ефект.час роботи під-ва:
113-(113*0,025+1,5+1*30/24)=107,4 доб
5. Необхідна к-сть сировини переробл.за сезон:
3000*107,4*0,96=309,3 тис.т
6. К-сть сировин що буде перероблена в першому півріччі наступного року або продано іншим під-вам:
310,18-309,3=0,87 тис.т
7. Вир-ча програма у нат. Вираза:
309,3*0,12=37,1 тис.т
309,3*0,04=12,4 тис. т
309,3*0,86=266 тис.т
8. Вир-ча програма у вартісному виразі:
37,1*4000=148400 тис.грн
12,4*590=7316 тис грн.
266*55,5=14763 тис. грн.
Вир-ча програма під-ва на плановий рік: 148400+7316+14763=170479 тис.грн