Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
vidkrytyy_urok_z_etyky.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
285.18 Кб
Скачать

Відкритий урок з етики

Тема: Як пов’язані довкілля і здоров’я людини.

Мета:

  • навчити пояснювати взаємозв’язок фізичного і духовного зоров’я людини;

  • обґрунтовувати необхідність дотримання правил особистої гігієни, наводити приклади зумовленості здоров’я людинистаном довкілля;

  • висловлювати своє судження про роль фізичної культури в формуванні здорового способу життя, наводити приклади шкідливих звичок і характеризуватиїх з позицій фізичного і морального здоров’я людини;

  • формувати здоровий спосіб життя, виховувати екологію душі.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування вмінь.

Очікувані результати: учні зможуть: пояснювати взаємозв’язок між фізичним та духовним здоров’ям людини; обґрунтовувати необхідність дотримання правил особистої гігієни та занять фізичною культурою у формуванні здорового способу життя; наводити приклади зумовленості здоров’я людини станом довкілля; називати шкідливі звички і характеризувати їх з позицій фізичного та морального здоров’я людини.

Обладнання: мультимедійна дошка, проекор,

Основні поняття: здоров’я, нездоров’я, здоровий спосіб життя, шкідливі звички.

Міжпредметні зв'язки: біологія – знання про організм людини, валеологія – поняття здоров'я, хімія – забруднювачі, процес очищення води, географія –біосфера, екологія – екологічна безпека, навколишнє середовище.

Епіграф: «Сама природа – той «внутрішній лікар», якого кожний з народження носить в собі і який більше розуміє у хворобах, ніж спеціаліст, який тільки намацує зовнішні ознаки». (Стефан Цвейг).

Структура уроку:

І. Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Вступна частина:

  1. Мотивація навчальної діяльності.

  2. Тема уроку та очікувані результати.

ІІІ. Основна частина:

1.Спосіб життя та здоров’я людини.

2. Що значить бути здоровою людиною.

3. Шкідливі звички.

ІV. Заключна частина:

  1. Підведення підсумків.

  2. Оцінювання результатів уроку.

V. Домашнє завдання.

Хід уроку.

І. Перевірка домашнього завдання.

Проведення хвилинки-аутотренінгу

Учитель :

Доброго дня ! Приємно бачити вас здоровими та енергійними. Перш ніж ми почнемо наш урок, я хочу, щоб ви на хвилинку заспокоїлись та зосередились. Будь ласка, закрийте очі, уявіть, що ви знаходитесь у квітучому весняному садку і тихо промовляєте про себе : « Сьогодні - чудовий день. У мене - гарний настрій. Навколо мене - мої друзі .Я - буду плідно працювати. Я - дізнаюсь багато нового та корисного, бо я – завжди кмітливий та розумний ».

Сподіваюсь, що тепер ви готові слухати, сприймати та співпрацювати зі мною.

1.Бесіда з учнями (слайд 1).

  • Що ми називаємо природою ?

  • Що є живою природою ?

  • А неживою ?

  • Як ви вважаєте, чи є людина часткою природи ?

  • Чому ?

  • Як на вашу думку, чи залежить здоров’я людини від природи ?

  • Чому ?

  • Чи хочете ви навчитися бути здоровим і жити в гармонії з природою ?

ІІ. Вступна частина.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. З давніх-давен унашій країні цінували здоров’я. Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичнихз дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя. Тому про нього складено так багато прислів’їв. У багатьох піснях, новорічних засіваннях, привітаннях і прощаннях ми висловлюємо побажання міцного здоров’я: “Доброго вам здоров’я”, «Бувайте здорові» тощо.

  • Як на вашу думку, чи залежить здоров’я людини від природи ?

Подивіться, будь ласка, на дошку. У нас є речення, спробуйте їх закінчити (слайд 2).

  1. Коли я йду по вулиці, де немає дерев і багато машин, у мене починає (боліти голова, я починаю задихатися), тому що не вистачає кисню.

  2. У парковій зоні, у лісі я почуваю себе (краще), бо там відсутні вихлопні гази, заводні труби, асфальт.

  3. Коли я знаходжусь у кімнаті, де палять, у мене (починає боліти голова, серце), тому що дим шкідливий для людського організму.

  4. Коли сонце сідає і настає ніч (мій організм потребує відпочинку), бо в природі все прокидається і засинає.

Отже, ми з вами бачимо, що здоров’я людини тісно пов’язане з довкіллям.

  1. Оголошення теми і та очікуваних результатів.

Тема нашого уроку «Як пов’язане довкілля і здоров’я людини”. Ми дізнаємося який зв’язок існує між станом навколишнього середовища, способом життя людини і його здоров’ям, а також, які звички є шкідливими для нашого організму (слайд 3,4).

ІІІ. Основна частина.

  1. Спосіб життя і здоров’я людини.

Що, по-вашому, означає слово «здоров’я”?

Які думки, почуття воно викликає?

А слово «Хвороба»?

Здоров’я Хвороба

В науці термін «Здоров’я” має ось таке тлумачення: Здоров’я – це стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції (слайд 5).

Сучасною наукою доведено, що здоров’я людини складається з трьох складових: тіла, душі та розуму.