- •Дипломна робота Особливості пропедевтичного курсу інформатики у початковій школі Вступ
- •Розділ 1. Організаційно-методичні аспекти використання комп’ютера на уроках в початковій школі
- •1.1 Психолого-педагогічні аспекти вивчення інформатики в початкових класах
- •1.2 Формування інформаційної культури вчителя
- •2.1 Використання комп’ютера на уроках інформатики в початковій школі
- •2.2 Практика впровадження курсу «Сходинки до інформатики»
- •2.3 Авторські пропозиції та результативність впровадження
- •Висновки
- •Список використаної літератури
- •Додатки
Додатки
2 клас
Тема: Клавіатура .Основні клавіші клавіатури.
Мета: Навчити користуватися клавіатурою, ознайомити з основними клавішами. Виховувати потребу у знаннях клавіш клавіатури.
Обладнання: підручник, наочні матеріали з зображення клавіатури,
клавіатурний тренажер «Кіт-риболов».
Хід уроку
1. Організаційний момент
2. Короткі логічні завдання
3. Перевірка домашнього завдання
- Діти , а з якою програмою ми працювали на минулому уроці ?
(На минулому уроці ми працювали з графічним редактором).
І чим закінчилася ваша робота ? (Ми зробили виставку своїх малюнків).
А ви, діти , принесли сьогодні ваші малюнки вітальної листівки, якими ви б хотіли привітати своїх матусь ? (Так.).
Тож давайте подивимось на них ?
Які ж ви молодці.
4. Поясненя нового матеріалу
–Але знаєте діти , щоб привітати ваших мамусь ,бабусь чи навіть сестричок потрібні ще гарні слова до ваших малюнків.
- Як ви думаєте ? (Так потрібні хороші , щирі , слова).
- Які ж саме? (діти, висловлюють свої думки).
- І, мабуть , усі ви хочете ,щоб ці слова були написані на ваших вітальних листівках?(Так.)
- Отож діти ми сьогодні будемо працювати ще за одним пристроєм вашого комп’ютера з яким ви вже працювали .І називається цей пристрій клавіатурою - він , діти призначений для введення інформації.
- Отже , зараз ви уважно подивіться на свої клавіатури!
- Що , ви на них бачите ? (клавіші).
- Які ці клавіші за розмірами і за надписами?(Вони різні).
- Діти, на клавішах угорі – знаходяться цифри, а нижче під рядом цифр розміщені три ряди клавіш з літерами українського та англійського алфавіту.
- Діти як ви помітили , що на кожні клавіші по дві літери .І знаєте , щоб набрати ваші привітання потрібно перейти в режим української мови.
- Діти, ви були усі дуже уважні. Я , думаю, що , ви запам’ятали , де розміщені, які клавіші.
- І зараз як б попросила вас добре подумати і записати два речення в зошит якими ви б хотіли привітати свою матусю чи бабусю.(Діти працюють із привітаннями).
5. Фізкультхвилинка
- Ну , що , діточки , стомилися від роботи ? (ТАК).
- А хто в нас сьогодні буде проводити фізкультхвилинку?(В нас сьогодні фізкультхвилинку буде проводити…)
- (Я запрошую учня на середину класу і він проводить фізкультхвилинку)
- Ну , що відпочили ? ( Так )
- А тепер швиденько за парти і продовжуємо працювати .
6. Обговорення домашнього завдання.
- На домашнє завдання я б вас попросила закінчити своє привітання ще додавали кілька щирих , теплих слів.
- А зараз ще подумайте і скажіть , які б слова ви доповнили.
(Діти пропонують слова для привітання.)
7. Робота за комп’ютером.
- А зараз ми попрацюємо за комп’ютером.?
- Усіх я б попросила знайти гру у ваших сходинках “ Кіт – риболов” .
- Чи в усіх з’явився котик з вудкою на екрані ? (Так).
- Які ж ви молодці ?
- А зараз кожен з вас спробує стати у пригоді нашому котику зловити рибку він чикає на вашу допомогу , бо він не знає ні літер ні цифр.
- Що ваш котик витягнув рибку , ви повинні знайти на клавіатурі потрібну літеру клавішу з літерою або цифрою що зображена на рибці.
- Отож приступайте до роботи .
8. Релаксація.
Продовження роботи на клавіатурному тренажері «Кіт-риболов».
9. Підвищення підсумків.
- Діти, то з яким пристроєм комп’ютера ми сьогодні працювали? (з клавіатурою).
- Що ви дізналися?(що клавіші різні і мають написи двох алфавітів: англійського і українського).
- Чи хотіли б ви допоїти ще котикові зловити рибок?(Так).
3 Клас
Тема: Графічний редактор. Панель інструментів, палітра.
Мета: Ознайомити учнів з графічним редактором його панеллю інструментів та палітрою Виховувати потребу у мистецтві, вчити малювати з допомогою комп’ютера .
Вчити працювати з Графічним редактором Paint.
Обладнання: Зображення графічного редактора Paint, панелі інструментів та палітри, зразки малюнків.
Хід уроку
Організаційний момент
Короткі логічні математичні завдання
Перевірка домашнього завдання
– З якою програмою Ви працювали на минулому уроці? (З текстовим редактором WordPad).
Що Ви з її допомогою робили?( Ми вводили вірш).
– А яку клавішу Ви натискали після кожного рядка? (Після кожного рядка Ми вводили Enter.)
– Як Ви зберігали свої вірші? (Ми зберігали з допомогою кнопок Файл → Зберегти як → і у рядку ім’я Файлу вводили ім’я, натискали кнопку Зберегти, щоб записати цей файл на диску.
Пояснення нового матеріалу
– Ну, а сьогодні, діти, ми помандруємо країною ще однієї програми, ця програма називається графічний редактор Paint, з допомогою цієї програми ви навчитеся малювати різні малюнки і це, діти, буде зовсім не складно.
– Ну, що помандруємо сьогодні у нову країну знань.
– Щоб почати працювати з нашою програмою нам потрібно натиснути на кнопку Пуск – програми – стандартні Paint.
Перед вами відкрилося велике біле поле;
Як ви гадаєте на, що воно схоже?
Так, воно схоже на аркуш паперу, на ньому створюється малюнок.
Ви це мажете робити з допомогою олівця, або пензля – ці інструменти ви знайдете ліворуч від білого поля. Щоб вибрати олівець вам достатньо лише раз клацнути.
А тепер відкрийте свої зошити і запишіть усі інструменти графічного редактора Paint.
Діти, а в низу від білого поля знаходиться палітра кольорів.
Щоб вибрати колір на палітрі потрібно підвести вказівник до квадратика з потрібним кольором і клацнути лівою клавішею миші. Фарба цього кольору перетече в окремий квадратик, що зліва на палітрі кольорів. Тепер ви можете обрати потрібен вам інструмент для роботи.
5. Фізкультхвилинка
Діти самостійно проводять фізкультхвилинку, тільки я пропоную їм її провести.
Обговорення домашнього завдання
Діти, вдома добре подумайте, який малюнок ви б хотіли намалювати, і намалюйте його в зошиті.
А зараз спробуйте розповісти про свій малюнок, для цього подумайте дві хвилини, а потім розкажіть.
Робота за комп’ютером
А зараз, ви відкриєте програму Paint, і уважно ще раз розгляньте її, спробуйте без зошита назвати усі інструменти панелі інструментів.
А зараз спробуйте використати кожен з них на білому фоні.
Релаксація
Продовження роботи.
Ви відпочили, а зараз продовжуйте працювати, і намалюйте веселку
Чарівницю
Осінь
Ар-птах
Закликає
Бабин
Сад
Фарбувати
Кожна літера означає колір веселки, тож спробуйте розгадати послідовність кольорів.
Підведення підсумків
То з якою програмою ви сьогодні працювали?
Що нового ви дізналися?
Які малюнки ви б хотіли намалювати?
4 клас
Тема: Прийоми форматування і редагування текстів.
Мета: Ознайомити учнів з клавіатурою її основними клавішами текстовим редактором Word Pad та основними прийомами форматування і редагування текстів. Вчити вводити, редагувати та форматувати текст. Виховувати культуру введення тексту з клавіатури.
Обладнання: Малюнки: клавіатури із значенням основних клавіш, графічний редактор Word Pad, зразки відформатованого тексту.
Хід уроку
Організаційний момент.
Короткі логічні, математичні завдання.
Перевірка домашнього завдання.
До цього часу ми мандрували з Ганусею та Олесиком і вивчали текстовий редактор.
То хто мені скаже: Хто такий редактор? - (це людина, яка редагує тексти).
А хто скаже , що означає редагувати? ( редагувати – виправляти , доповнювати, змінювати текст)
А хто скаже, як відкривається програма Word Pad ?( Пуск – Програми – Стандартні - Word Pad
Назвіть типи текстів ( Міркування , Розповідь, Опис)
А як ви зберігаєте свої тексти? ( Файл – Зберегти як – вводимо ім’я файлу – Зберігаємо)
Пояснення нового матеріалу
– Діти ,все це що вам розповіли Гануся з Олексиком ви добре знаєте, але вони сьогодні не будуть нам нічого розповідати і не будуть нам нічого розповідати і не будуть вам допомагати , а вони передали вам завдання , які ви повинні виконати , а Гануся з Олексиком прийду під кінець уроку і перевірять чи ви виконали добре їхні завдання
– Тож приступаймо до роботи
Ось і перше завдання :
– Запустіть програму Word Pad і надрукуйте віршик з дошки , але перед тим давайте продумаємо , яку назву ви б вибрали для нашого віршика:
На лужок примчали діти
Наче бджілок рій,
І гайда шукати квіти
У траві густі.
Поспитав у сонця вітер:
- Спробуй зрозуміти ,
де тут діти , а де квіти?
Але перед тим я вас прошу запустити програму сходинки і знайти програму «Кіт – риболов» відкрити урок 4 і натиснути кнопку розпочати. Працюємо п’ять хвилин.
5. Фізкультхвилинка.
Учні самостійно по черзі готують фізкультхвилинки.
6 Обговорення домашнього завдання.
Гануся з Олесиком залишили вам завдання для домашньої роботи.
А може ми зараз спробуємо з вами хоч частково виконати його.
Діти, спробуйте пригадати вірші про весну і розкажіть кілька лінійок з віршика.(Діти розказують вірші.)
7. Робота за комп’ютером
Ну, а зараз відкрийте Word Pad і надрукуйте вірш над яким ми працювали на початку уроку і спробуйте вибрати колір вашого заголовка та вірша загалом. Виберіть собі шрифт та розмір за своїм бажанням.
8. Релаксація.
Продовження роботи над віршем.
9. Підведення підсумків
Діти, то кому ми сьогодні допомагали граючи в гру?
А що ще ми робили на сьогоднішньому уроці?
Щоб ви хотіли змінити в своїй роботі?