- •Заняття 12
- •Хід заняття:
- •2.Введення у мовне середовище.
- •3. Прочитайте незнайомі слова, користуючись транскрипцією:
- •4. Прочитайте та запам’ятайте нові слова по темі.
- •5. Прочитайте першу частину тексту, перекладіть.
- •4. Знайдіть англійські еквіваленти виразів та слів:
- •5. Дайте відповіді на запитання:
- •6. Визначте, чи є правильними ствердження:
- •7. Граматична частина
- •8. Підведення підсумків
- •9. Домашнє завдання:
- •Заняття 13
- •Хід заняття:
- •1.Організаційний момент. (дата, чергові, відсутні, повідомлення теми та мети заняття)
- •2.Введення у мовне середовище.
- •3. Читання та переклад другої частини тексту «Блочні системи».
- •3Interlocking plant – централізаційний апарат
- •4.Знайти у тексті англійські еквіваленти слів та словосполучень.
- •5. Дайте відповіді на запитання:
- •6. Віднайдіть відповідні пари з лівої та правої колонок (синоніми):
- •7. Знайдіть у сканворді переклад слів:
- •8. Граматична частина.
- •9. Підведення підсумків
- •10. Домашнє завдання.
Заняття 12
Лексична тема: “Блочні системи”
Граматична тема: “Минулий доконаний час”
Вид заняття: лекція-семінар
Тип заняття: комбінований (ознайомлення з новим лексичним та граматичним матеріалом з теми.)
Мета: надати студентам іншомовну інформацію з теми, ознайомити із новою лексикою по темі, надати необхідний граматичний матеріал; спонукати до іншомовного мовлення шляхом постановки запитань, виконання вправ, таким чином розвиваючи навички мовлення, практикувати навички читання і розуміння іншомовного тексту; розвивати логічне мислення, вміння висловлювати свою думку, сприяючи розширенню професійних знань, виховувати почуття необхідності вивчення іноземної мови для майбутньої професії.
Обладнання: роздатковий матеріал
Література: С.П.Сафронова “Підручник з англійської мови для студентів транспортних технікумів”.
Хід заняття:
1.Організаційний момент. (дата, чергові, відсутні, повідомлення теми та мети заняття)
2.Введення у мовне середовище.
А). Прочитати правильно слова:
weight, supply, sewerage, major, ascertain, appliances, schedule, refrigerators, cupboard, linen, various, board, caboose, rear, prior, series, character, fuel, granite, substitute, furnace, blast, plough, average, advantageous, diverge, quality, longitudinal, homogeneity, trough, anchorage, fasten, light, illuminate, identical, apparatus, warning, pass, install, frequent.
В). Перекладіть англійською мовою:
1) відносно; 2) встановлювати; 3) видимий; 4) відносна позиція; 5) складати; бути складовою частиною; 6) обмежувальний; 7) попереджуючий; 8) ручним способом; 9) кабіна машиніста; 10) не дивлячись на погодні умови; 11) машиніст; 12) захисний пристрій
3. Прочитайте незнайомі слова, користуючись транскрипцією:
Purpose [`pə:pəs]; whose [hu:z]; warrant [`wor(ə)nt]; arrangement [ə`reınʤment].
4. Прочитайте та запам’ятайте нові слова по темі.
to space – розміщувати;
at safe distance – на безпечній відстані;
to provide – забезпечувати;
a clear track – вільна колія;
to govern – керувати;
rapidly – швидко;
with regard to – відносно до;
braking distance – гальмівний шлях;
further development – подальший розвиток;
at intersections – на перехрестях;
to dispatch – відправляти;
in predetermined order – у визначеному порядку;
to prevent – запобігти.
5. Прочитайте першу частину тексту, перекладіть.
BLOCK SYSTEM
It was necessary for railroads to utilize some means of spacing trains at safe distances to provide trains with a clear track. The method now generally in use to accomplish this purpose is called the block system. A block is a length of track of definite limits, whose use is governed by block signals. It is possible for trains to pass through the blocks, and through the several sets of signals constituting each block as rapidly as considerations of safety warrant with regard to operating conditions, speed of trains, and the braking distance required.