Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kalendarne-planuvannya--ta-....doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
14.07.2019
Размер:
3.45 Mб
Скачать

I. Контроль і закріплення знань учнів

Перевірка наявності домашнього завдання

Усні обчислення

Розв'язати з поясненням: 900 : 3 + 600 : 3, 82 ■ 10 - 10.

Сума трьох чисел дорівнює 300. Перший доданок — найбільше дво­цифрове число, другий доданок — найменше трицифрове число. Знай- ти третій доданок.

Індивідуальна робота за картками.

Картка 1

а) У дитячий садок привезли яблука. Після того, як протягом 6 днів витрачали 7 кг щоденно, їх залишилось 28 кг. Скільки кілограмів яблук витрачали за день?

б) 60 : 3 + 100, 600 : 2 - 100 ■ 0 Картка 2

а) Артем мав 8 монет по 5 к., а Олег — 5 монет по 10 к. У кого грошей більше і на скільки?

б) 600 : 2, 80 : 10, 80 : 4, 800 + 155

4) Кругові приклади.

4 ■ 100 100 ■ 0 80 : 8 0 + 200 20 ■ 5 200 - 120

30 : 10 40 : 10 10 ■ 3 24 + 16 400 - 380 3 ■ 8

Вивчення нового матеріалу

Бесіда за вправами № 812 і 813

Первинне закріплення знань

Коментоване виконання завдань № 814, 815, 816 (завдання 816 — са­мостійно).

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь

Розв'язання задачі № 817

Слід пояснити, що в житті ми теж стикаємось з поняттями одинична норма (витрата палива, годівля тварин, норма навантаження тощо).

Самостійне виконання завдання № 818

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 819, 820.

УРОК99

Тема. Ділення виду 80 : 20, 600 : 30, 600 : 300

Мета: пояснити прийоми виконання ділення зазначеного виду; опрацювати задачі на зменшення в кілька разів та на різницеве порів- няння; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для усної та індивідуальної роботи.

ХіД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Перевірка домашнього завдання

Пояснити, який спосіб був зручним при обчисленні значень виразів у завданні № 819.

Скласти обернену задачу до задачі № 820.

Усні обчислення 1) Знайти помилку.

3 ■ 200 + 60 = 660 1 ■ 30 + 75 ■ 0 = 105 70 + 7 ■ 40 = 350 800 : 2 : 2 = 2 5 ■ 1 ■ 8 = 18 10 ■ 0 + 1 = 11 36 : 6 : 6 = 1 0 : 7 + 32 = 32 600 : 2 + 200 = 500 800 : 10 - 10 = 0 4 ■ 200 + 80 = 160 81 : 9 : 1 = 1

2) Індивідуальна робота за картками. Картка 1

а) 32 : 8 + 7 ■ 0, 600 : 10 - 15.

б) Для їдальні одержали 24 кг борошна у 8 однакових пакетах. За день витратили 15 кг. Скільки пакетів борошна витратили?

Картка 2

а) У книзі 40 сторінок. Хлопчик прочитав п'яту частину книжки. Скільки сторінок йому залишилось прочитати?

б) 701 - 450, 100 : 50, 800 : (2 ■ 100)

Вивчення нового матеріалу

Пояснення матеріалу

— Будемо вчитися ділити круглі числа на круглі: 80 : 20, 600 : 300. Таке ділення виконують способом випробування. Розгляньте записи до впра- ви 822 і поясніть, як знайшли частку 80 : 20 способом послідовного ді- лення та способом випробування.

Первинне закріплення знань

Коментоване та самостійне розв'язання завдань № 823, 824, 825.

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь

Задача № 826

Прочитати. Пояснити, що треба порівняти задачі. Які числа треба знати? Чи відомі ці числа? Розв'язати задачу самостійно.

Коментоване розв'язання задачі № 827

Підсумки уроку

УРОК 100

Тема. Контрольна робота № 7

Мета: перевірити рівень оволодіння учнями навчальним матеріалом.

ХіД УРОКУ

Варіант I

У господарки було 48 курей і гусей разом. Шосту частину становили гуси. У скільки разів менше гусей, ніж курей?

Обчислити.

348 + 583 800 : 4 + 4 8 ■ 0 + 6 ■ 1 5 м - 3 дм

874 - 206 700 - 40 ■ 4 0 : 7 + 9 : 1 1 ц : 2

Скласти вираз: зменшуване — a, від'ємник — на 19 менший.

Варіант II

Сума двох чисел 56. Перше число становить сьому частину суми. На скільки перше число менше від другого?

Обчислити.

427 + 350 600 - 40 ■ 6 7 ■ 0 + 5 ■ 1 6 мм - 4 мм

605 - 264 (800 - 300) : 2 0 : 5 + 8 : 1 3 м - 5 дм

Скласти вираз: зменшуване — b, а від'ємник — у 7 разів більший

Додаткове завдання для обох варіантів

Обчислити вираз 600 : 3. У скільки разів ділене більше за дільник? На скільки частка менша від діленого?

УРОК 101

Присвячений загальній характеристиці результатів контрольної ро- боти. Далі вчитель за завданнями № 831, 832, 833 працює над ознайом- ленням із способом множення суми на число. Опрацьовуються завдан- ня № 834-836.

Домашнє завдання: № 838, 839.

УРОК 102

Тема. Множення двоцифрового числа на одноцифрове

Мета: пояснити прийом множення двоцифрового числа на одно­цифрове; опрацювати задачу на знаходження суми двох добутків та за­дачу з двома буквеними даними.

Обладнання: таблиця для усної лічби, схема задачі.

ХіД уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]