Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kalendarne-planuvannya--ta-....doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
14.07.2019
Размер:
3.45 Mб
Скачать

1. Розв'язання задачі № 966 за схемою 25 л — 1 кг 75 л — ? кг

Робота над задачами № 967 і 968

Аналіз розв'язання першої задачі, порівняння другої задачі з пер- шою, розв'язання другої задачі (після аналізу вчитель пропонує сильні- шим учням розв'язати задачу самостійно, решта учнів працює під керів- ництвом учителя).

Робота над задачею з логічним навантаженням № 970 (якщо вистачить часу)

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 971, 972.

УРОК 118

Тема. Ділення двоцифрових чисел на двоцифрове Учитель відпрацьовує навички ділення двоцифрових чисел на дво- цифрове способом випробувань за вправами № 973—980.

УРОК 119

Тема. Позначення частин числа цифрами

Мета: пояснити, як позначаються частини числа цифрами; опра­цювати задачу, яка містить знаходження частини числа; вправляти уч­нів у діленні двоцифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати об- числювальні навички.

Обладнання: таблички різноманітних частин цілого, картки для ус- ної лічби.

ХіД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Перевірка домашнього завдання

Скільки важать 8 ящиків з цукерками із задачі № 980?

Знайти числа, що не є відповідями прикладів № 979.

9, 4, 6, 5, 2, 3, 74, 7, 28, 30, 360, 400.

Усні обчислення

1) «Комп'ютер».

2) Самостійна робота.

Обчислити приклади (І рядок — І варіант, ІІ рядок — II варіант).

60 : 4 75 : 5

65 : 5 70 : 5

45 : 3 54 : 3

39 : 3 68 : 4

28 : 2 96 : 8

48 : 2 84 : 2

3. Фізкультхвилинка

Вивчення нового матеріалу

Підготовчі вправи

У дітей на партах — круги, смужки, ножиці.

Учитель дає завдання дітям: перегнути круг навпіл, на 4 частини.

Як будуть називатись половина паперу, одна з чотирьох частин круга?

Поділіть смужку спочатку навпіл, потім кожну — ще навпіл. На скільки частин розрізали смужку? Як назвати одну з цих частин?

Пояснення нового матеріалу за вправою № 981

Частини записують за допомогою двох чисел, наприклад, 1/2, 1/3, 1/4. Такі числа записують у двох клітинках (учитель показує запис).

У частині 1/3 число 3 показує, на скільки рівних частин розрізали смужку, круг чи інший предмет (ціле). Число 1 показує, скільки таких рівних частин взяли. Прочитайте частини (вчитель показує різні части­ни — учні читають).

Робота з малюнками завдання № 981

Практична робота

Креслення в зошитах смужок, ділення їх на вказані частини, зафар- бовування однієї частини, запис цієї частини двома числами.

Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь

Самостійна робота за вправою № 984

Робота над задачею № 983, розв'язання задачі за планом, поданим у підручнику, і схемою на дошці

Разом — ? д.

— На скільки ведмедик важче собаки? Яка маса ведмедика і собаки разом? У скільки разів ведмедик важче за двох собак? Яка маса 12 качок і 5 кошенят? На скільки ведмедик важче від 12 кошенят?

4. Коментоване й самостійне розв'язання прикладів № 986

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 988, 989.

УРОК 120

Тема. Розв'язання задач на час

Мета: опрацювати три різновиди задачі на час; вправляти учнів у ді- ленні двоцифрових чисел та розв'язанні задач, які містять знаходження частини числа; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, макет годинника, картки з рів- няннями.

хід уроку

I. Контроль та закріплення знань учнів

Перевірка наявності домашнього завдання

Усні обчислення 1) Усне опитування.

— Усне опитування сьогодні ми проведемо у вигляді тесту, що скла- дається з 4 етапів.

б) Впишіть число у перший квадратик.

ІІетап. Контроль

а) Заповніть пропуски слова у реченнях.

Будь-яке натуральне число можна записати за допомогою цифр ...

У багатокутнику не може бути менш, ніж... сторін.

Я знаю 3 розряди: розряд..., розряд..., розряд... .

В одному сантиметрі... міліметрів.

б) Запишіть число, в якому 3 дес. 1 од.; 8 дес. 5 од.; 6 дес., 3 сот. 4 дес. 1 од.

ІІІ етап. Розуміння й закріплення

а) Якщо 10 збільшити на 3, отримаємо... Якщо 10 збільшити у 3 рази, отримаємо... Якщо 90 зменшити у 9 разів, отримаємо... Якщо 90 зменшити на 9, отримаємо...

б) Запишіть число, в якому цифра десятків на 9 більша, ніж цифра одиниць; цифра сотень менша на 3, ніж цифра одиниць, і більша на 5, ніж цифра десятків.

в) У числі 38 цифри поміняли місцями. На скільки збільшилось число?

IVетап. Повторення й розвиток

а) Обчисліть усно й запишіть результат.

5 ■ 0 + 35 (48 + 36) : 2

8 ■ 10 + 120 (500 - 140) : 9

81 : 9 ■ 7 100 : 25 ■ 22

б) Заповніть пропуски.

... + 37 = 81 99 : ... = 9

І етап. Розминка

а) Впишіть число в останній квадратик.

15 ■ ... = 45 ... : 12 = 5

в) Встановіть закономірність та продовжте ряд чисел.

5, 9, ...,...,.... 3, 6, 12, ., .. , ..

Вивчення нового матеріалу

Робота за макетом годинника

Назвати, котру годину показує годинник, записати число. Записати й показати, яку годину буде показувати годинник через 30 хвилин.

Розв'язання задач на час № 991

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь

Самостійна робота за вправою № 993

Розв'язати тільки ті рівняння, де потрібно знайти невідомий від'ємник. (На дошці — картки.)

( 48 - х = 16 ) ( 48 : х = 16 ) [ х ■ 16 = 48 ) ( 36 : х = 2 )

Робота над задачами, що містять знаходження частини від числа: № 995, 996 (учням вищого й достатньогорівня вчитель пропонуєрозв'язати ці задачі самостійно, решта учнів працює під керівництвом учителя)

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 998, 990.

УРОК 121

Тема. Ділення трицифрових чисел на двоцифрові Мета: ознайомити учнів із застосуванням способу випробування при діленні; опрацювати розв'язання задачі, оберненої до задачі на знахо- дження суми двох добутків; розвивати вміння знаходити частини числа; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: малюнки-схеми до задач.

ХіД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання Обмінятися зошитами, провести взаємоперевірку.

2. Усні обчислення

Обчислити приклади № 1005.

Гра «Хто швидше?»

60 : 12 ■ 7 —► ? <— 9 ■ 15 : 90 90 : 5 + 15 —► ? <— 17 + 5 : 70

Обчислити: 30 + 60 : 15, 723 - 356.

У кіоск привезли 50 журналів. За день продали 1/5 журналів. Скіль- ки журналів залишилось продати?

Скласти вирази й обчислити.

Добуток чисел 24 і 3 збільшити на 14.

Частку чисел 84 і 6 зменшити на 10.

Частку чисел 72 і 4 зменшити у 2 рази.

Вивчення нового матеріалу

Підготовчі вправи № 1000, 1002 (виконати самостійно)

Пояснення нового матеріалу за вправою № 1001

Звернути увагу учнів на те, що не обов'язково починати випробу- вання з числа 2. Можна брати більші числа, якщо видно, що менші чис­ла не підходять.

Вправа виконується фронтально.

Первинне закріплення

Завдання № 1003. Пояснити, як виконували обчислення.

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь учнів

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]