- •Календарне планування та конспекти з математики 3 клас (4 години на тиждень)
- •I. Актуалізація знань учнів
- •III. Розвиток математичних умінь
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Повторення матеріалу, пов'язаного з дією ділення
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •3) Задачі-жарти на розвиток уваги учнів.
- •1. Розв'язання задачі № 575 за малюнками і схемою (бесіда про ко- ристь дерев для здоров'я людини)
- •3. Усні опитування
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Заповнити таблиці.
- •1. Розв'язання задачі № 966 за схемою 25 л — 1 кг 75 л — ? кг
- •1. Задача № 1004 Розв'язання задачі на малюнком.
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
I. Актуалізація знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Розповісти, як заповнювали III квадрат (зробити це на дошці у на- кресленому квадраті).
Назвати компонент при множенні.
Перевірка і контроль знань.
Робота біля дошки
Замінити додавання множенням. 13 + 13 + 13 + 13; 25 + 25 + 25.
Замінити множення додаванням. 11 • 4; 9 • 5.
На трьох полицях стоїть по 9 книжок. Скільки всього книжок стоїть на полицях?
Усна лічба Математичний диктант
Суму чисел 35 і 16 зменшити на 41.
Зменшуване — 80, від'ємник — сума чисел 21 і 39. Знайти різ- ницю.
Перший доданок — добуток чисел 3 і 4, другий доданок — 18. Знайти суму цих чисел.
Число 3 помножити на різницю чисел 13 і 7.
Скільки всього грошей у 5 монетах по 2 копійки? Відповіді: 10, 20, 30, 18, 10 к.
Порахувати лапки у тварин.
0V
2. Віршовані задачі
Скільки ніг у 8 горобців?
Скільки лапок у 2 павуків?
Скільки лапок у 3 мух?
На скільки більше лапок у 2 павуків, ніж у 3 мишей?
Полічити двійками до 20, трійками до 30.
Повторення таблиць множення чисел 2 і 3 за картками
(2 • 4 ) (4 • 3 ) (5 • 2 ) (8 • 3 ) ( 3 • 3 ) (5 • 3 ) (9 • 2 )
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 120, 121.
УРОК 14
Тема. Задачі на ділення. Назви чисел при діленні Мета: повторити зв'язок дій множення й ділення; опрацювати задачу, яка містить дворазове зменшення числа на кілька одиниць.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблички для гри, геометричний матеріал.
ХіД УРОКУ
I. Актуалізація знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Читання відповіді до задачі № 120.
Вибіркова перевірка прикладів № 121.
Перевірка та контроль знань учнів
Опитування.
Скільки місяців має рік?
Скільки тижнів налічує один місяць?
Який місяць найкоротший?
Назвіть зимові місяці.
Лічба ланцюжком. 2 ■ 2 ■ 3 + 8 : 2 ■ 3 =
5 ■ 2 ■ 3 - 12 : 3 ■ 2 =
Індивідуальна робота за картками
N
Картка № 1
■ 7 + 15
х - 42 = 51
■ (92 - 86)
Картка № 2 3 ■ (15 - 9) х + 42 = 51 2 ■ 9 + 57
Повторення матеріалу, пов'язаного
з діями ділення та множення
Робота з геометричним матеріалом
Візьміть 10 кружечків. Розкладіть їх на групи по 2 кружечки. Скіль- ки вийшло пар? Як цю дію записати прикладом?
10 : 2 = 5
Як називаються числа у цьому прикладі?
Робота за таблицею № 125
Пояснити, як складено приклад на множення й на ділення (завдання № 126).
Фізкультхвилинка
Коментоване виконання завдання № 127
Закріплення знань учнів
Самостійне розв'язання прикладів № 128
Індивідуальна робота над завданнями № 129
Iгрупа (сильні учні) — самостійне розв'язання даних завдань;
IIгрупа (слабкіші учні) — колективне розв'язання задачі № 129.
Про що запитується в задачі? З чим будемо виконувати обчислен- ня — з кілограмами чи літрами? Чи можна розв'язати задачу за скоро- ченим записом?
Сильним учням учитель пропонує розв'язати задачу складанням ви- разу.
100 - 10 - 14 = 76 (кг)
Вправа на розвиток уваги
Гра «Муха»
По клітинках ігрового поля слід пересуватись з однієї клітинки в другу за командами вчителя. Пересувати «муху» потрібно тільки очима. Піс- ля 7 команд учителя учні кладуть «муху» в ту клітинку, на якій зупинить- ся вчитель.
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 130.
УРОК 15
Тема. Таблиці ділення на 2 і 3
Мета: повторити прийоми складання таблиць ділення; опрацюва- ти задачу на дві дії різного ступеня; вдосконалювати обчислювальні на- вички.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця «Розшиф- руй слова».
ХіД УРОКУ
I. Актуалізація знань учнів
Перевірка домашнього завдання Назвати приклади з відповіддю 18 і 21 чи 27.
Контроль і закріплення знань учнів
♦ Перевірити віднімання додаванням: 31 - 17 = 14. Як називаються числа при відніманні?
Як називаються числа при додаванні? Як знайти невідомий до- данок?
Обчислити: 57 + 48, 81 - 65.
Розповісти таблицю множення числа 2.
Розповісти таблицю множення числа 3.
Як називаються числа при множенні?
Як називаються числа при діленні?
З прикладу на множення утворіть 2 приклади на ділення. 3 ■ 9 = 27
3. Робота біля дошки за картками Картка 1 Розв'язати задачу.
Коли в саду зібрали врожай з 17 яблунь і 15 груш, залишилось зібрати ще з 11 дерев. Скільки дерев у саду? Картка 2 Розв'язати задачу.
Довжина I стрічки — 47 см, II стрічка — на 21 см довша, ніж перша, а III — на 38 см менша від другої. Якої довжини III стрічка?
4. Розшифруй! Ця таблиця — на дошці.
Ця картка — у кожного учня.
20 |
89 |
90 |
82 |
80 |
90 |
59 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
70 |
20 |
9 |
50 |
60 |
59 |
|
|
|
|
|
|
|
... — це Сонце і небесні тіла, які обертаються навколо нього. Це сімейство із дев'яти планет, у більшості з яких є хоча б один супутник.
Відповідь: Сонячна система.