Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kalendarne-planuvannya--ta-....doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
14.07.2019
Размер:
3.45 Mб
Скачать

1. Розв'язання задачі № 575 за малюнками і схемою (бесіда про ко- ристь дерев для здоров'я людини)

?, на 220 р. >

Складання виразу до задачі: Q + Q + Q = Q

Творча робота в групах. Складання задачі за виразом

Робота над задачею № 576

Проаналізувати задачу. З'ясувати, про що можна дізнатись спочатку. Про що — пізніше? Колективно скласти вираз-схему. Розв'язання зада­чі записати самостійно.

Підсумки уроку

УРОК69

Тема. Усне віднімання виду 670 — 420

Мета: пояснити спосіб обчислення прикладу на віднімання вказа- ного виду; опрацювати складену задачу; вдосконалювати обчислюваль- ні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, картки для індивідуальної ро- боти.

ХіД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Перевірка домашнього завдання

Завдання № 578. Назвати відповіді прикладів.

Завдання № 579. Записати вираз — розв'язання цієї задачі.

Усні обчислення

Завдання для усного опитування.

Прочитати числа: 345 і 640.

Який вищий розряд має число 640?

Одиниць яких розрядів не має число 640?

Скільки всього десятків має число 640?

Знайти суму і різницю чисел 500 і 200, 80 і 70.

1 кг зменшити на 400 г, 1 м зменшити на 10 см.

8 дівчаток і 10 хлопців поділилися порівну для гри у волейбол. Скільки гравців у кожній команді?

Робота біля дошки (різнорівневі завдання). Достатній рівень

140 - 70 670 + 220 1 кг - 560 г

У 5 пакетах 40 кг груш. Скільки пакетів треба, щоб розкласти 49 кг груш? Середній рівень 1000 - 600 820 + 150 1 м — 30 см

На 5 полицях 35 книг. Скільки книг на 8 таких полицях?

Високий рівень 800 + (300 - 200) 130 + (470 - 260) 1 кг + 350 г

У дівчинки була 1 гривня. Вона купила за 40 к. гумку й олівець за 50 к. Скільки копійок у неї залишилось?

3) Гра «Злови рибку».

Учні розв'язують приклад на одному силуеті рибки і ведуть від неї стрілку до тої рибки, на якій написана така ж відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Робота за малюнком завдання № 580

Висновок: сотні віднімають від сотень, десятки — від десятків, а ре­зультата додають.

Розв'язання прикладів № 581 з коментуванням

Самостійна робота за варіантами. Вправа № 582 Iваріант виконує перший рядок прикладів;

II варіант — другий рядок.

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого матеріалу

Усне розв'язання задач № 583

Аналіз задачі № 584

— Про що можна дізнатись, якщо обчислити вираз: 990 - 680? 990 - 640?

Задача допомагає підвести учнів до висновку: якщо від суми трьох до­данків віднімемо суму двох з них, то знайдемо третій доданок.

3. За малюнками і кресленням задачі № 585 знайти:

відстань від Києва до Харкова і назад до Києва;

різницю між відстанню від Києва до Сум і відстанню від Києва до Харкова.

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 586, 587.

УРОК70

Тема. Додавання й віднімання виду 430 + 50, 200 + 6040, 20 + 640, 760 - 400, 760 - 40

Мета: пояснити прийоми обчислення прикладів на додавання й від­німання вказаного виду; опрацювати складену задачу; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби.

ХіД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів.

Перевірка домашнього завдання

Серед відповідей домашніх прикладів на дошці знайти й підкреслити ті, які є неправильними.

850, 340, 350, 150, 100, 200, 860, 1000, 990, 680, 890.

Який вираз підходить до розв'язання задачі № 587?

(18 : 6 + 5) ■ 8 18 : 6 + 5 ■ 8 18 : 6 ■ 8 + 5

Усні обчислення

Математичний диктант.

Суму чисел 330 і 440 зменшити на 50.

Різницю чисел 600 і 200 зменшити на 100.

Добуток чисел 5 і 8 збільшити на 200.

До числа 230 додати суму чисел 80 і 70.

У дітей було 18 жолудів. Кожні 3 жолуді вони поміняли на 4 каштани. Скільки каштанів дістали діти? (24)

Гра «Пошта».

Вкласти «листи» у конверти.

— ^В

— ^В

— ^в

— ^В

— ^В

420

( 860 )

( 130

( 990 )

( 400

( 170 ]

150 + 250

47 - 340

710 + 150

110 + 310

570 + 420

690 - 520

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]