- •Розвиток творчих здібностей дошкільників засобом
- •Захист кваліфікаційної (дипломної) роботи
- •Анотація
- •1.1. Соціальні передумови становлення гармонійно розвиненої особистості та завдання освіти у процесі творчого розвитку дитини
- •1.2. Педагогічні умови та специфіка розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку
- •1.3. Роль художньої літератури у розвитку творчих здібностей дітей
- •2.1. Практичні аспекти ознайомлення дітей дошкільного віку з художньою літературою
- •2.2. Інноваційні технології у роботі з художньою літературою і днз
- •2.3. Засоби формування у дошкільників творчих здібностей
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Додаток а.
- •Інтегроване заняття з розвитку мовлення,
- •Малювання та художньої літератури
- •"Бережіть рідний край"
- •Додаток Інтегроване заняття з розвитку мовлення та аплікації «Рушники, рушники …»
- •Хід заняття
- •Додаток Інтегроване заняття з розвитку мовлення та ліплення «Калачі для Ведмедика»
- •Хід заняття
- •Додаток Занняття з розвитку мовлення
- •Хід заняття
Додаток а.
Інтегроване заняття з розвитку мовлення,
Малювання та художньої літератури
"Бережіть рідний край"
Мета: ознайомити дітей із назвою рідного краю, міста, в якому народилися; дати знання про те, що люди, які живуть в Україні, - це український народ (українці) і розмовляють вони українською мовою; продовжувати розвивати в дітей образне сприймання, діалогічне мовлення;ознайомити з віршем про Україну; засобами художнього слова формувати уявлення про красу природи рідного краю; вчити дітей за допомогою прийому примокування пальцем малювати ягоди калини; розвивати самостійність, акуратність, вміння оцінювати свій малюнок і малюнки інших дітей; виховувати естетичний смак, вміння милуватися намальованим, отримувати естетичну насолоду, інтерес;викликати почуття любові до рідного краю.
Матеріал:лялька в українському костюмі,карта України, вірш про Україну гуаш червоного кольору папір, пензлики, посуд для вмочування пальчика, ємність для води, серветки.
Хід заняття
Вихователь.
- Добрий день, діти.
- Добрий день.
Вихователь. Малята сьогодні до нас завітали гості давайте з ними привітаємося.
Діти. «Доброго ранку!»
Мовим за звичаєм.
Доброго ранку
Всім вам зичимо.
Щастя й здоров’я вам
Кожної днини,
Миру і злагоди
Вашій родині!
Вихователь. Діти напевно ви здогадались, що сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Ой хто це стукає у двері(заходить лялька Наталка).
Доброго дня малята!
Добрий день.
Я Наталка – українка,
Чорні коси у вінку.
Вишиту сорочку маю
І спідничку ось таку.
Вихователь. Діти подивіться як святково вдягнена лялька Наталка. Давайте розглянемо її вбрання.
Дидактична гра « У гості завітала лялька Наталка»
Мета: вчити дітей називати український одяг,розвивати вміння дітей зустрічати гостей;виховувати гостинність.
Матеріал: лялька в українському національному одязі.
Вихователь пропонує дітям розглянути ляльку. Діти закріплюють назви елементів костюма,розглядають сорочку, спідницю, віночок. Вихователь запитує у дітей:
- Як називається одяг у який одягнена лялька Наталка?
- Як називається наша країна?
- Як називає себе Наталка?
- Якого кольору спідниця?
- Якими кольорами вишита сорочка?
Вихователь. А для чого ти до нас завітала?
Наталка. Допоможіть мені будь ласка (дає вихователю згорнуту карту)
Вихователь. Що це ти нам принесла?
Наталка. Я принесла карту. Хочу, щоб ви познайомили дітей з нашою країною.
Вихователь. Діти,а ви хочете поринути у подорож нашою країною?
Діти. Так
Вихователь. Погляньте, діти на карту: товстою червоною смужкою позначено кордони нашої країни, бачите, яка вона велика. А як називається наша країна, хто знає?
Діти. Наша країна називається Україна.
Вихователь. Так, правильно. А люди які живуть в Україні називаються українцями,українським народом,мова якою ми розмовляємо – українська. А зараз послухайте віршик про нашу Україну.
Україна - це небо блакитне,
А в тім небі зірки золоті,
Сяють нам з високості привітно
Ці два кольори, ніжні й прості.
Україна - це жовта пшениця
І блакитні волошки у ній.
Гей як любо кругом – подивися,
В цій країні коханій моїй!
У горі небозвід оксамитний,
А внизу колосисті поля.
Край наш рідний, край наш привітний,
Рідне небо і рідна земля.
Вихователь. Діти, які нові слова ви почули у віршику?
Діти. Рідний край, Україна.
Вихователь. Молодці, діти, рідним краєм називають те місце, де людина народилась і живе. (Діти хором повторюють нові слова)
Вихователь. Молодці, діти, а зараз Наталка пропонує нам відпочити.
Фізхвилинка
Маленькі наші ніжки,
та знають свою путь.
На службу Україні,
Як виростуть, підуть.
(Діти марширують на місці)
Маленькі наші руки,
Та кріпнуть і ростуть.
На службу Україні,
Всю працю віддадуть.
(Діти піднімають руки вгору
і опускають до плечей)
Дитячі в нас серденька,
Та щирі в них чуття,
Любити Україну
Будуть ціле життя.
(Діти прикладають руки до сердечка,
а потім розводять руки в сторони)
Вихователь. Діти у кожного народу є свої символи, обереги – рослини, речі, дерева. Це рушник, хліб,сіль,вінок. А дерева символи – це дуб,верба,калина, барвінок та інші. А зараз давайте розглянемо картину на якій зображена калина.
- Діти якого кольору її ягідки?
- Якої вони форми?
- На чому вони ростуть?
Давайте намалюємо для нашої Наталки подарунок - «калину». У цьому нам допоможуть наші пальчики. Подивіться на аркуші паперу зображена гілочка,але на ній немає ягідок калини,тому наш малюнок незавершений. Я беру фарбу червоного кольору і прикладаю пальчик до паперу і в мене виходять маленькі ягідки. А тепер ви самостійно спробуйте повторити те що вам показала. Тільки ви намалюйте багато маленьких ягідок,щоб у нас вийшла гілочка з калиною.
Самостійна робота дітей.
Вихователь. Молодці ну що всі закінчили,а зараз поки наші роботи підсохнуть поговоримо, що вам найбільше запам'яталось на занятті?
Діти. Мені запам'яталось, що ми розповідали про Україну і розглядали її на карті. А як називаються люди які живуть в Україні?Як називається наше місто? А що ми сьогодні малювали?Наші роботи вже підсохли давайте їх розглянемо. Ой як ви гарно попрацювали. Молодці діти,але мені пора повертатися додому. До побачення.(Діти прощаються з вихователем та Наталкою).