- •Розвиток творчих здібностей дошкільників засобом
- •Захист кваліфікаційної (дипломної) роботи
- •Анотація
- •1.1. Соціальні передумови становлення гармонійно розвиненої особистості та завдання освіти у процесі творчого розвитку дитини
- •1.2. Педагогічні умови та специфіка розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку
- •1.3. Роль художньої літератури у розвитку творчих здібностей дітей
- •2.1. Практичні аспекти ознайомлення дітей дошкільного віку з художньою літературою
- •2.2. Інноваційні технології у роботі з художньою літературою і днз
- •2.3. Засоби формування у дошкільників творчих здібностей
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Додаток а.
- •Інтегроване заняття з розвитку мовлення,
- •Малювання та художньої літератури
- •"Бережіть рідний край"
- •Додаток Інтегроване заняття з розвитку мовлення та аплікації «Рушники, рушники …»
- •Хід заняття
- •Додаток Інтегроване заняття з розвитку мовлення та ліплення «Калачі для Ведмедика»
- •Хід заняття
- •Додаток Занняття з розвитку мовлення
- •Хід заняття
Додаток Занняття з розвитку мовлення
„ Складання казки за віршем”
Мета:продовжувати вчити відгадувати загадки за описом зовнішніх ознак; навчити складати казки за віршем, вчити уважно слухати текст та відповідати на запитання до нього; продовжувати вчити узгоджувати іменник з прикметником; пограти у дидактичну „Добре – погано”, вчити пояснювати свої думки; розривати логічне мислення.
Словник:вовнечко, гладеньке, пухнасте, м’яке, тепле, рясне.
Матеріал:вірш П. Воронько „Їжачок”, картки для дидактичної гри „Добре – погано”, сірники.
Попередня робота: заучування загадок про тварин, читання художніх творів про їжачка, робота з сірничками.
Хід заняття
Вихователь: Всі на килимок сідаєм.
До роботи приступаєм.
Щоб помилок уникати,
Треба мову добре знати.
Вихователь:Малята , давайте згадаємо загадки про тварин
Діти: Білий бік, довгі вуха, косі очі. (Заєць)
Руда шкіра, пухнастий хвіст, хитрі очі.(Лисиця)
Гострі зуби, злі очі, схожий на собаку.(Вовк)
Пухнасте вовнечко, довгі виси, маленькі вуха.(Кіт)
Сіра спинка, очі – намистинки, шубка з колючок.(Їжак)
(Останню загадку загадує вихователь.)
Вихователь: Діти, давайте пригадаємо , в яких казках, віршах ми зустрічали їжачка?
Діти: оповідання «Як іжачок готувався до зими», казки « Хитрий їжак», «Заєць та їжак»
(Читання вірша П. Воронько „Їжачок”).
Засмутився їжачок:
Вовна в нього з голочок.
„В інших вовночка гладенька,
Пух чи пір’ячко легеньке,
А у мене скрізь голки –
Хто погладить – кров з руки”.
Тут із лісу вибіг вовк,
Їжачок – мерщій в клубок.
Вовк і спереду і ззаду…
Врешті ткнув клубок з досади…
Проколовши губи й ніс,
Він завив та й геть у ліс.
Звеселився їжачок
Тим, що він із колючок!
Вихователь:
Де живе їжачок?
Чому він засмутився?
Кого міг зустріти їжачок у лісі?
Чому звеселився їжачок?
Фізична хвилинка:
Їжа, їжа, їжачок
(руки ковзають уздовж тулуба)
Весь в колючках твій бочок.
Їжачок встає раненько.
(руки вгору, підтягування)
Миє шийку він гарненько.
(імітація миття шиї)
Вранці підметає хатку.
(імітація підмітання підлоги віником)
І виходить на зарядку.
(марширувати)
Раз, два, три, чотири, п’ять
(присідання)
Хоче сильним швидко стать.
(показують м’язи на руках).
Вихователь: Діти,а давайте ми з вами створимо книжку!
(Вихователь показує дітям заготівлю на нову книгу, яку пропонує написати разом. Початок кожного речення пропонує вихователь.)
Жив у лісі їжачок.
Одного разу пішов він погуляти.
Біг їжачок і зустрів лисичку.
(Запропонувати дітям обіграти лисичку.)
І побіг їжачок далі, а на зустріч йому зайчик стрибає. (обіграти)
Засмутився їжачок, бачить ведмідь іде. (обіграти)
Іде їжачок по стежці. І раптом наскочив на нього вовк.
Тоді їжак звернувся, вовк сильно наколовся і утік. Їжачок звеселився побіг до дому.
Вихователь звертає увагу на те, що разом вони склали казку за віршем. діти отримують домашнє завдання – намалювати ілюстрації до казки.Дидактичну гра „ Добре – погано”.
На килимі розкладаються картки із зображенням слів: школа, дощ, комар, курка, квіти, пташки, собака, сонечко, сніг, книга, бджола, гусінь.
Використовуючи індивідуальний підхід, вихователь пропонує дітям вибрати собі картку, назвати або прочитати слово та відповісти на питання: „Добре чи погане? І чому?”
Вихователь: А тепер сідайте за столики!
Діти отримують завдання викласти казочку на аркуші за допомогою сірників та геометричних фігур.
Наприклад:
їжачок дерево сонечко
дівчина хлопець дім
( Підсумок заняття )