Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методика природознавства оконч.docx
Скачиваний:
23
Добавлен:
11.02.2016
Размер:
44.5 Кб
Скачать

Бібліографічний список науково-методичної літератури з природознавства

  1. Артемова Л.В. Вчися граючись. - К., 1995.

  2. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні. - К., 1999.

  3. Білет О. Екологічне виховання дітей дошкільного віку. -Львів, 1996

  4. Блинников В.И. Зоология с основами экологии. – М.:Просвещение, 1990, – 254 с.

  5. Будна Н.О., Головко З.Л. Цікавий навколишній світ. Підготовка дитини до школи.

  6. Васильєва А. Учите детей наблюдать природу. - Минск, 1972.

  7. Веретєппікова С.О. Ознайомлення дітей дошкільного віку з природою. - К., 1979.

  8. Верзілін М.М. Подорож з домашніми рослинами. М., 1959.

  9. Виноградова Н.Ф.Умственное воспитанние дошкольников в процессе ознакомления с природой. - М., 1982.

  10. Воропай О. Звичаї нашою народу. - К., 1991.

  11. Горопаха Н.М. Виховання екологічної культури дітей. - Рівне, 2001.

  12. Горопаха Н.М. Урізноманітнення форм екологічної освіти дошкільнят //Оновлення змісту, форм і методів навчання і виховання в закладах освіти. - Випуск 13. – Рівне, 2000. – С. 64 - 74.

  13. Григор’єва О.О. Фесюква Л.Б. Пори року комплексні заняття.-Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007. – 208с.

  14. Дитина: програма виховання і навчання дітей дошкільного віку. – К., 2003.

  15. Єлін Ю.Я. Рослини наших лісів. – К., 1983.

  16. Закон України «Про дошкільну освіту». – К., 2001.

  17. ЗаритюваА. Ознакомление дошкольников с обитатєлями уголка живой природи //Дошкольное воспитание. – 1991, № 2. – С. 17 - 18.

  18. Ільченко.В.Р., Гуз К.Ж. Довкілля 6 (Основні системи природи) /За ред. С.С.Морозюк. – К.: 304 с.: іл.. – (Трансформація гуманітарної освіти в Україні).

  19. Ковальчук Г.В. Зоологія з основами екології. – К.: Вища школа, 1988. – 249с.

  20. Крутій К.Л., Каплуновська О.М. Природа космосу. Програма та методичні рекомендації. – Запоріжжя-ЛІПС.Лтд,1999. – 38с.

  21. Кудло К.К. Лабораторные и практические занятия по землеведению и краеведению. – М.: Высшая школа. – 1985.

  22. Кудряшов Л.В. и др. Ботаника с основами экологии. – М.: Просвещение, 1979. – 243с.

  23. Куликова Т.А. Экскурсии в природу с детьми дошкольного возраста. – М., 1985.

  24. Лисенко Н.В. Практична екологія для дітей. – Івано-Франківськ, 1999.

Тема 2. Методи і засоби формування уявлень про природу у дошкільників Фрагмент заняття з природи

«В гості до Весни»

Мета: закріпити знання дітей про характерні ознаки весни (явища навесні), про живу та неживу природу; активізувати зв'язне мовлення, словник; розвивати уяву, мислення, формувати бережливе ставлення до живої природи.

Матеріал: конверт, лист, зображення різних дерев та листочків, "чарівна" торбинка.

Хід заняття

Вихователь. А яка зараз пора року? (Відповіді дітей). Як ви гадаєте, чому вона найулюбленіша для всіх? (Відповіді дітей). Правильно, навесні все навколо оживає після холодної зими. Весна дарує нам тепло, красу, радість, квіти. Дарує кожному те, що йому потрібне і що він хоче мати. Ось чому в усіх любо й весело на душі.

Вихователь повідомляє дітям, що Весна запросила їх до себе на гостини. Ця мандрівка буде весела й цікава, але нелегка, бо попереду деякі випробування. Пропонує поглянути навкруги: чи не залишила Весна чогось незвичайного? Діти знаходять торбинку. Розв'язують її і виймають звідти конверт. Вихователь читає лист.

"Доброго дня, любі діти! Пишу вам я, Весна-Ясна. Мені дуже хочеться, щоб ви гуртом завітали до мене відвідали моє Зелене Царство, познайомилися з моїми молодшими братиками та сестричками - рослинами, звірятами. Але щоб потоваришувати з ними, ви маєте відповісти на всі запитання й виконати всі завдання, які знайдете в торбинці. А коли прийдете до мене на гостини, будьте обережними, щоб не зашкодити тим, хто живе в парку, в лісі, на лузі й біля річки ".

Вихователь. То як, діти, виконаємо завдання Весни та її братиків і сестричок? (діти погоджуються). Ось перше випробування. Весна знає, що наш народ склав про неї багато загадок. Діти відгадують загадки про весну.

У лісах струмки пустила,

Землю травами встелила.

Перші квіти принесла.

Чарівна моя… (весна)

***

Тільки сонечко пригріло,

То й розтанув білий килим.

Клен радіє - певно, зна:

В гості йде до нас ... (весна).

Проводиться гра "З якого дерева листочки?".

Вихователь виставляє зображення різних дерев і виймає з конверта листочки, які надіслала Весна: діти мають віднайти кожному його маму -деревце.

Вихователь. Молодці, добре впоралися з завданням Весни. Всі листочки віднайшли своїх мам.

Вихователь. Ви багато дечого знаєте, і Весна зі своїми друзями задоволена вами. Вони чекають на вас - запрошують до себе на гостини: до парку, лісу, річки, на луку.

Проведення гри «Жива і нежива природа»

Вихователь. Будьте і ви, як маленькі сонечка. Творіть добро, оберігайте природу, садіть дерева, кущі, квіти. Любіть нашу землю-матінку, і вона відповість вам любов'ю та щедрістю, і пануватимуть у світі мир та злагода.