- •Оформити платіжну відомість на підставі розрахунково-платіжної відомості на виплату заробітної плати працівникам за квітень місяць. (Таблиця 1)
- •Розрахунково-платіжна відомість № 1 за квітень поточного року
- •Нету!!!
- •Підприємство тов «Поліс» планує витрати на виробництво і реалізацію ковбаси «Салямі» в кількості 95 т, використовуючи такі дані:
- •1.Калькуляція собівартості
- •Билет №22
Підприємство тов «Поліс» планує витрати на виробництво і реалізацію ковбаси «Салямі» в кількості 95 т, використовуючи такі дані:
вартість сировини – 2308500 грн.;
вартість матеріалів – 180822,25 грн.;
вартість енергоносіїв - 5220,25 грн.;
зарплата робітників – 89984,02 грн;
рентабельність ковбаси – 12%.
Розвязок
1.Калькуляція собівартості
Продукт Ковбаса «Салямі»-95 т.
|
Назва статей витрат |
Витрати |
1 |
Сировина |
2308500 |
2 |
Матеріали |
180822,25 |
3 |
Транспортні витрати (7%) |
174252,56 |
4 |
Паливо і електроенергія |
5220,25 |
5 |
ЗП робітника |
89984,02 |
6 |
Нарахування на ЗП (37%) |
33294,09 |
7 |
Витрати на утримання і експлуатацію обладнання (15%) |
13497,6 |
8 |
Цехові витрати ( 60%) |
53990,4 |
9 |
Загальнозаводські витрати (30%) |
26995,21 |
10 |
Виробнича собівартість |
2886556,38 |
11 |
Поза виробничі витрати (1%) |
28865,56 |
12 |
Повна собівартість (10+11) |
2915790,98 |
13 |
Собівартість 1т (12:95т) |
30688,65 |
14 |
Граничний рівень рентабельності % |
12% |
15 |
Прибуток на 1т (13*0,12) |
3682,64 |
16 |
Гуртова ціна підприємства(13+15) |
34371,29 |
17 |
ПДВ (20%) (16*0,20) |
6874,27 |
18 |
Гуртово-відпускна ціна 1т(16+17) |
41250,77 |
19 |
Вартість ТІ 1 на весь випуск (18*95т) |
48119,81 |
20 |
Прибуток на весь випуск (19-12) |
1655960,2 |
21 |
Рентабельність % (20/12*100%) |
14% |
22 |
Витрати на 1 грн. ТП (12/19) |
0,74 |
2.Спочатку визначаємо вартість ТП у звітному періоді: ТП=Ц*П; ТП=41250,77*95=3918823,15 грн.
Визначаємо прибуток на весь випуск за формулою: Пр=ТП-С; Пр=3918823,15-2915790,98=1003032,17 грн.
3.Аналізуємо зміну собівартості продукції: Собівартість у минулому періоді-3187624,9 грн. Собівартість у звітному періоді -2915790,98 грн.
Як бачимо підприємство знизило собівартість продукції на 271833,92 грн. (3187624,9-2915790,98=271833,92 грн).
Це позитивний показник.
4. Визначаємо витрати на 1 грн. ТП:
- у минулому періоді: В=С/ТП=3187624,9/3605703=0,88 грн.
- у звітному періоді: В=2915790,98/3918823,15=0,74 грн.
Витрати на 1 грн. ТП у звітному періоді зменшилась на 0,14 грн порівняно з минулим періодом: 0,88-0,74=0,14 грн.
Це також позитивний показник.
Білет № 18
ВИ – ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ПІДПРИЄМСТВА З ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
АТВТ «Крят» встановило взаємовигідні зовнішньо-економічні зв’язки:
Розвязок
1)Розрахуємо структуру експорту за допомогою таблиці
№ |
Країна |
Минулий рік |
Звіт рік |
Відхилення |
||||
+- % Пун струк |
||||||||
1 2 3 4 5
|
Росія Німечина Канада Ізраїль Данія Всього |
27 55 35 28 17 162 |
16,7 34 21,6 17,3 10,4 100 |
32 48 35 25 20 160 |
20 30 21,9 15,6 12,5 100 |
+5 -7 - -3 +3 -2 |
18,5 20,6 - 10,7 17,6 -1,2 |
+3,3 -4 +0 -1,7 +2,1 - |
Питома вага Відхилення
1)27:162*100=16,7 +- 32-27=+5
2)55:162*100=34 48-55= -7
3)аналогично предидущим % (32:27*100)-100=18,
Отже в звіт.періоді АТВТ «Крят» скоротило обсяг поставок експортів прод-ї на 2000грн або на 1,2%
2)Економічний ефект від експорту визначають як різницю між обсягом відвантаженної продукції та повними витратами. Виходячи з даних таблиці 1 обсяг відвантаженної продукції за звіт.рік 160 тис грн
Повні витрати=17+22+19+11+9=78 тис грн
Економ ефект=160-78=82 тис грн (прибуток)
3)Укладенний контракт (договір 7)
4) Спрогнозуємо розмір платежів до бюджету від експортних поставок
Обсяг відвантаженної прод-ї=160+(160*3,5%:100)=165,6 грн
Мито=16+0,6=16,6%
Обсяг платежів=165,6*16,6:100=27,5 тис грн
Білет № 19
ВИ – ЕКОНОМІСТ ПО СОБІВАРТОСТІ
Пекарня ЗАТ «Білоцерківхліб» розробило і впроваджує нові види продукції:
Розвязок
1)Розрахуємо рентабельність окремих видів прод-ї
Рі=Ці-Сі:Сі*100% Рюрів.=2,5-1,63:1,63*100:=53% Ржит=1,7-1,43:1,43*100%=14% Рдіаб=1,9-1,43:1,43*100%=32%
Для обчислення загальної рентабельності пекарні розраховуємо виручку від реалізації, собівартість реалізації продук-ї, прибутко від реалізації
Розраховуємо собівартість
С1=1,63*70000:0,9=126777,77грн
С2=1,49*62000:1=92380 грн
С3=1,43*35000:0,5=100100грн
Розраховуємо виручку від реалізацій
Виручка від реалізації хліб Юріївський 2,5*70000:0,9=194444,44 грн
Виручка від реалізації хліб житній 1,7*62000:1=105400 грн
Виручка від реалізації хліб діабет 1,9*35000:0,5=133000 грн
2)Визначаємо прибуток від реалізації
Приб хліб Юрівський 194444,44-126777,77=67666,67 грн
Приб хліб Житній 105400-92380=13020 грн
Приб хліб діабет 133000-100100=32900 грн
Визначаємо заг прибуток від реал всіх виробів
67666,67+13020+32900=113586,67 грн
3)Визначаємо заг рентабельність вир-ва
Р=113586,67:14500+205000*100%=28,9
Визначаємо зміну величини прибутку від реалізації
113586,67-101218,36=12368,31грн або на 12368,31:101218,36*100%=12,21%
Отже, оновлення асортименту прод-ї позитивно вплинули на рівень прибутковсоіт пекарні, а саме на 12,21%
4)Р=Пр:С*100%=67666,67:126777,77*1,07*100%=50%
Білет № 20
ВИ – ТЕХНІК-ЕКОНОМІСТ ПО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ПІДПРИЄМСТВА
Молокопереробне підприємство «Молочна країна» вводить в експлуатацію нову технологічну лінію по виробництву вершкового масла:
Розвязок
1.Визначаємо к – ть сировини на весь випуск – 40*300=12000т. Визначаємо вартість сировини на весь випуск – 12000*2000=24000000грн. Визначаємо вихід масла – 40:22,4 = 1,78 т масла на зміну. Визначаємо к – ть масла, яке виготовляється за рік
1,78*300 = 537, 7 т.
2. Визначаємо потребу і вартість енергоносіїв. . Розрахунок потреби і вартості енергоносіїв
Назва енергоносіїв |
Одиниця виміру |
Витрати по нормам |
Ціна за 1цю грн |
Варт енергон на весь випуск |
Структура, % |
|
На 1т |
На весь вип |
|||||
Електроенерг Вода Пара Холод |
кВТ м3 т кДЖ |
330 65 4,8 716,7 |
176781 34820,5 2571,36 383936,19 |
0,45 2,85 100,00 0,89 |
79551,45 99238,42 257136,0 341703,20 |
10,23 12,76 33,07 43,94 100 |
всього |
|
|
|
|
777629,07 |
3.Визначаємо кількість та вартість матеріалів.
Назва матеріалів |
Одиниця виміру |
Витрати по нормами |
Ціна за 1-цю,грн
|
Вар-ть мат на весь випуск |
|
На 1т |
На весь випуску |
||||
Марля |
М |
4 |
2142,8 |
5,00 |
107,14 |
Лавсан |
М |
0,5 |
267,85 |
22,00 |
5092,7 |
Спирт етиловий |
Мл |
20,6 |
11035,42 |
2,55 |
28140,32 |
Кислота сірчана |
Кг |
0,7 |
374,99 |
6,75 |
2531,18 |
Спирт гідролізний |
Мг |
20 |
10714 |
2,04 |
21856,56 |
Мило господарське |
Кг |
0,25 |
133,92 |
15,5 |
2075,76 |
Сода кальцинована |
Кг |
2 |
1071,4 |
12,62 |
13553,21 |
Сода каустична |
кг |
0,7 |
374,99 |
8,40 |
149,92 |
Щітки |
Шт. |
0,2 |
107,14 |
7,00 |
749,98 |
Бум ага пергамент |
Кг |
2,8 |
1499,96 |
43,50 |
248,26 |
ящики |
Шт. |
40 |
2142,8 |
2,20 |
4714,16 |
всього |
|
|
|
|
158626,05 |
4.Аналізуючи структуру вар-ті енергоносіїв можна зробити висновок, що найбільшу питому вагу займаю витрати на пару-33,7% та холод -43,94%. Витр на воду та електрон скл – 12,76% та 10,23%
Білет № 21
ВИ – ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ПИТАНЬ ЕКОНОМІКИ
Підприємство ВАТ «Росич» проводить аналіз економічних показників за звітний період.
Розвязок
. 1. Здійснюємо відрахування на соц. Заходи по плану: 5830*37%:100%=2157,10грн. Здійснюємо відрахування на соц. Заходи по факту: 5233*37%:100%=1936,21 грн. 2. Визначаємо питому вагу кожного елемента витрат.
По плану: 28700/54747,1*100=52,5%; 5830/54747,1*100=10,6%; 2157,1/54747,1*100=3,9%; 7860/54747,1*100=14,4%; 10200/54747,1*100=18,6%. По факту: 30076/53545,21*100=56,2%; 5233/53545,21*100=9,8%; 1936,21/53545,21*100=3,6%; 7900/53545,21*100=14,8%; 8400/53545,21*100=15,6%. 3. Визначаємо абсолютне відхилення фактичних показників від планових: Факт – план. 30076-28700=1376грн, 5233-5830=-597грн.,
1936,21-2157,1=-220,89грн., 7900-7860=40грн. , 8400-10200=-1800грн.,
Разом: 53545,21-54747,1=-1201,89грн. Визначаємо темпи росту. Тр=Ф/Пл*100. 30076/28700*100=104,8%, 5233/5830*100=89,7%, 1936,21/2157,1*100=89,8%., 7900/7860*100=100,1%, 8400/10200*100=82,4%. Разом:53545,21/54747,1*100=97,8%.
Визначаємо темпи приросту: Тприр=Тросту -100%. 104,8-100=4,8%, 89,7-100=-10,3%, 89,8-100=-10,2%, 100,1-100=0,1%, 82,4-100=-17,6%. Разом: 97,8-100=-2,2. 4. Визначаємо пунктів структури=Питома вага Факту – Питома вага плану. 56,2-52,5=3,7; 9,8-10,6=-0,8;
3,6-3,9=-0,3; 14,8-14,4=0,4; 15,6-18,6=-3,0.
Елементи Витрат |
план |
факт |
Абс відх грн.. |
Темп росту,% |
Темп прир,% |
Пунктів стр, % |
||
Сума, гр |
Питома вага,% |
Сума,грн |
Питома вага,% |
|||||
Мат витр |
28700 |
52,5 |
30076 |
56,2 |
1376 |
104,8 |
4,8 |
3,7 |
Витр на опл пр |
5830 |
10,6 |
5233 |
9,8 |
-597 |
89,7 |
-10,3 |
-0,8 |
Відр на соц. Зах |
2157,1 |
3,9 |
1936,21 |
3,6 |
-220,89 |
89,8 |
-10,2 |
-0,3 |
Амортиз |
7860 |
14,4 |
7900 |
14,8 |
40 |
100,1 |
+0,1 |
0,4 |
Інші витр |
10200 |
18,6 |
8400 |
15,6 |
-1800 |
82,4 |
-17,6 |
-3 |
РАЗОМ |
54747,1 |
100 |
53545,21 |
100 |
-1201,89 |
97,8 |
-2,2 |
|